Kaçamak Yaşıyoruz Hayatı

• Konbuyu başlatan Lal-Mim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Lal-Mim tarafından oluşturulan Kaçamak Yaşıyoruz Hayatı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,664 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kaçamak Yaşıyoruz Hayatı
Konbuyu başlatan Lal-Mim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Flamingo
L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
Kaçamak Yaşıyoruz Hayatı

Kaçamak yaşıyoruz.  Her şeyden, bazen kendimizden bile kaçıyoruz. Duygularımızı paylaşmak nedense zor geliyor bize. Kendimiz bile yaşayamıyoruz ki... Hep içimize atıyoruz sevgileri, hüzünleri, mutlulukları. Bağırıp çağırıp hani derler ya ''bardaktan boşanırcasına yağan yağmur gibi'' ağlayamıyoruz bile.  Utanıyoruz... Kızgınlıklarımızı hep içimize atıyoruz. Aslında kendimize kızıyoruz. Karşımızdakinin hiç suçu yok ''sadece o O'nun düşüncesi'' diyemiyoruz. Gördüğümüz her iyilik ve kötülüğün bizden kaynaklandığını anlayamıyoruz. Volkanlar patlıyor içimizde söndüremiyor gözyaşlarımızı içimize akıtıyoruz.

Görmüyoruz... kör değiliz sadece bakıyoruz. Çevremizdekileri sadece hareket eden birer obje olarak değerlendiriyoruz. Doğan güneşin sıcaklığını, rüzgarın getirdiği okşamayı,kuş sesindeki canlılığı ve hayatı hep kaçırıyoruz. Ruhumuzu bi yerlerde bıraktık, bulamıyoruz.. . Çok hızlı gidiyor,dinlenemiyo ruz. Herkes ama herkes, herşey üstümüze üstümüze geliyor...Korkup kaçıyoruz.

Sevemiyoruz. .. Sevgilerimizin bile sebebi çıkar ilişkisine dayalı.Hep bir şeyler
> bekliyoruz karşımızdakinden . Peki... Ne veriyoruz..? Arkadaşlığı bile beceremiyoruz.
> Bazen bir merhaba demek bile zor geliyor. ''O bana dün selam vermemişti ben neden vereyim'' bile diyebiliyoruz. Aslında kendimizle inatlaşıyoruz. Egomuz daima üstün geliyor. Sebebini bilmiyoruz.

Düşünmüyoruz. Geleceğimizi, geçmişimizi içinde bulunduğumuz anı bile düşünmüyoruz. Hep gel geç ilişkilerde gözümüz. Hep başkası olmakta... Kendi benliğimizi kaybettik. Tanı mıyoruz içimizdeki beni.Ne istediğimizi ne beklediğimizi bile bilmiyoruz.Kendimiz den bile kaçıyoruz. Yüzleşemiyoruz kendimizle.. . Eleştiride dozu kaçırmaktan korkmuyoruz ama kendimize yöneltilen eleştirileri saldırı olarak algılıyoruz. Hayatın tüm yanlışları hep bizim dışımızda...

Bir tebessümü bile çok görüyoruz karşımızdakine. Bilmiyoruz, aslında o çok gördüğümüz tebessümün kendimize verdiğimiz en değerli hazine olduğunu...

Hayatta her şey size bağlı.  Sen istersen dünya daha güzel. Sensin tüm güzellikleri yansıtan. Diğer olan biten her şey sadece araç. Yani sen varsan her şey var. Kendini tanımaktan geçiyor her şey. Bir tebessümle başlıyor güzellikler. Sabah yataktan kalktığında aynada kendine tebessüm et ve Günaydın dileklerini ilet kendine... Gözlerini kapat hayatın seslerini dinle. Yeni bir gün, her yeni gün seninle birlikte var. Ruhun bir yerlerde seni bekliyor. Bul Onu. Hisset tüm hissettiklerini. Bak nasıl değişecek hayat...

Gülümseyin

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
Gülümseyin
;D ;D
süper çok güzel bi paylaşım teşekkürler yüreğine sağlık

A

ayben

Teşekkürler..
Güzel bir paylaşım olmuş ve bizi bir yazı bu kadar ele verebilir...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayır, hiç kaçamak yaşamadım, yaşamıyorum da. Kaçakları görüyor ve üzülüyorum hatta onlar için!

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Şu hayatta hakkını veremediğim o kadar çok şey var üzgünüm. :'(

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
ÇOK HOŞTU bende aynı özellikle son söylediklerinize katılıyorum.bir kitapta okumuştum ve cok beğendim bu sözü ve şöyle diyordu yazar.siz kendinizin tarlasısınız,kendinizi kullanım kılavuzunuza uygun kullandıkça,kendinizi işlemek için daha fala zaman harcadıkça,kendinize yatırımlarınızıartırdıkça ,kendinizden alacaklarınız artacak buda kendinize inancınızı artıracak.EN BÜYÜK HAZİNENİZ SİZSİNİZ fırsatları dışarıda arayıpta bulamıyorsanız biraz da kendinize dönün belki aradığınız kendi içinizdedir.en büyük bilginlik zaten KENDİNİ BİLMEKTİR ::)

D

DENİZ YILDIZI1

Kullanıcı
10 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Kesinlikle katılıyorum.Çok güzel bi paylaşım, yüreğine sağlık :)

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Yazıyı okuyunca bir kez daha anladım, kaçamak yaşamıyorum ben bu hayatı!