Japon Aklı..

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Japon Aklı.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,128 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Japon Aklı..
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ContaQ
K

Kristal

Japonya'da adam yolun ortasına bina yaparsa işte bu olur.

Mükemmel..  :D

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
;D

ee tabii onlarınn ülkesii küçükk :) cok fazla alanlarıı yokk..

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
akıllı çözüm bizim kafamız onlardan daha fazla çalışıyor ama yanlış şeylere ;D

M

mankavi

:D o binadaki paraları çalıp kolay kaçabiliriz :D şaka biyana güzelmiş ama şey mesela tam o köprüde ni kaza oldu mesela ama yok ya yıkılmaz ..
paylaşımiçin saol

K

Kristal

mankavi' Alıntı:
:D o binadaki paraları çalıp kolay kaçabiliriz :D şaka biyana güzelmiş ama şey mesela tam o köprüde ni kaza oldu mesela ama yok ya yıkılmaz ..
paylaşımiçin saol
Binaları öyle sağlam yapıyorlarki yüksek şiddetli depremlerde zarar görmüyor.
Darısı bizim ülkemizin başına. :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bizde mütahitinden işçisine kadar herkes kaçakcı olduğundan zor böyle dayanıklı binaların yapılması (tabi bu işin biraz abartısı genele vurmuyorum yanlış olur ) fikir oldukça yaratıcı japonlar işte ne diyim   ;D ;D ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Türklerin(yani bizim :) ) bi lafı vardırya: "Adamlar yapmış abi!!"  ;D  ;D

K

Kristal

.gözde.' Alıntı:
bizde mütahitinden işçisine kadar herkes kaçakcı olduğundan zor böyle dayanıklı binaların yapılması (tabi bu işin biraz abartısı genele vurmuyorum yanlış olur ) fikir oldukça yaratıcı japonlar işte ne diyim   ;D ;D ;D
haklısın ;)
Bu gelişmiş teknolojiden faydalanılmalı.Şimdi yapılan yapılarda başlandı yanılmıyorsam.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Kristal' Alıntı:
.gözde.' Alıntı:
haklısın ;)
Bu gelişmiş teknolojiden faydalanılmalı.Şimdi yapılan yapılarda başlandı yanılmıyorsam.
evet özellikle istanbul gibi metropollerde gelişmiş çelik kondüksiyon teknolojisi kullanılıyor (fuarda izlemiştim ayrıntılı isimlerini bilmiyorum ) temennimiz artık yeni yapılan tüm binalarda bu teknoloji kullanılsın  ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hem çelik konstrüksiyon hem de dökme kalıp mı dökme beton mu ne bişey diyorlar. Artık yeni evler aslında siteler öyle yapılıyor ve de eskisi gibi inşaat kumunu öyle istedikleri gibi dökemiyorlar. Önce analize yolluyorlar lab. a, onay gelirse başlıyorlar.

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ÇOK YARATICI AMA BU BİNALARDA SESTEN DURULMAZ.DÜŞÜNSENİZE BİNANIN ALTINDAN ARABA GEÇİYOR VIZIR VIZIR.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ona bir izolasyon yöntemi bulmuşlardır bence. Kesin düşünmüşlerdir çünkü öyle tünel gibi yerlerde normalden daha çok ses çıkar ayrıca yankı yapar.

A

ayben

Teşekkürler Kristal.
Kara ve hava yolu ulaşımı mevcut.
Deniz ve demir yolu eksik kalmış bir de onlar olsa tam olacakmış. :)

K

Kristal

Yaratıcılığın sınırı yok. :)
Yorumlar için teşekkürler...