Kişisel Gelişim Eğitimi

İşte kadınların erkeklerde değiştiremediği 10 alışkanlık!

  • Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan İşte kadınların erkeklerde değiştiremediği 10 alışkanlık! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,232 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı İşte kadınların erkeklerde değiştiremediği 10 alışkanlık!
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
1.Koltuk alışkanlığı
Erkeklerin hayatları boyunca vazgeçemeyecekleri eşyalar vardır. Hatta bu eşyalar onlar için bazen o kaadar önemlidir ki; erkek sevgilisiyle buluşmak yerine o eşyayla kalmayı bile tercih edebilir. Bunların en başında rahat bir koltuk gelmektedir. Herkes rahat bir koltukta oturmaktan ya da uzanmaktan hoşlanır ama erkeklerle koltuklar arasında farklı bir bağ vardır.

Bu yüzden kadınların, onları bir süreliğine koltuğundan ayıracak iyi programlar yapması gereklidir. Programlar yapın ama eski koltuğu modern bulduğunuz yeni bir tasarımla değiştirmeyin. Bu ayrılık sebebi olabilir.

2.Uyku alışkanlıkları
İki tip uyku alışkanlığı vardır. İlki erken yatıp erken kalkmayı seven ve ne olursa olsun uykusundan ödün vermeyenler. İkincisi de çok geç yatıp buna rağmen erken kalkabilen ve sizin de aynı miktarda uyumanızı isteyen erkekler.

Bazı erkekler, eğer bir kadın erken yatmayı seviyorlarsa, erkek, kadının kendini suçlu hissedebilecek şekilde bunu ona karşı kullanır.

Bir erkek geç saatlere kadar uyumayı seviyorsa onu asla erkenden uyandıramazsınız. Erkk arkadaşınızın uyku saatleriyle ilgili bir problem yaşıyorsanız onun size uyum sağlamasını beklemek yerine kendinize o uyurken uğraşabileceğiniz başka hobiler bulun.

3.Dedikodu
Erkekler dedikodu konusunda kadınları suçlarlar ancak kendilerinin daha fazla dedkodu yaptığını kabul etmezler. Kadınlar, başkalarının kulağına gitmesin diye yüzeysel konuşur, erkekler ise konuyu detaylandırırlar.

Bir dedikoduyu bir kız arkadaşınıza anlatmak yerine erkek arkadaşınıza anlatırsanız bu hata olur. Çünkü konu erkekler tarafından konuşulursa asla unutulmaz. Ama kadınlar önemini yitiren konuların üzerinde durmaz.

4.Arkadaşları
Her kadın sevgilisinin en az bir arkadaşından hoşlanmaz. Bu kişileri, ilişkileri için tehdit unsuru olarak görürler. Eğer sevgilinizin arkadaşları ilişkinizde problem yaratıyorsa, bu durumu sevgilinize anlatmak yerine arkadaşlarına iyi davranmaya başlayın. Bu sayede sorunun sizde mi arkadaşlarınızda mı olduğunu anlamasını sağlayın.

Erkek arkadaşlarıyla buluşmak istediğinde sorun çıkarmazsanız, bu davranışınız onun arkadaşları tarafından sevilmenizi sağlayacaktır. Ve arkadaşları ona sizi kaçırmaması gerektiğini söyleyeceklerdir.

5.Telefonla konuşma
İlişkinizin ilk başlarında tabii ki birbirinizi tanımak için daha çok konuşacaksınız ama aslında sevgilinizin telefonla konuşmaktan sıkıldığını öğrendiğinixde kırılabilirsiniz. BU yüzden telefonda tartışmayın. Çünkü sinirli olduğu için sizi dinlemeyecektir ya da telefonu kapatmak için bahaneler üretecektir.

6.Giyim tarzları
Modayı takip etmek kadınlar için ne kadar zevkliyse erkekler için de bir o kadar boşa zaman harcamak anlamına gelir.

Spor giyinen sevgilinizin giyim tarzını değiştirmeyi düşünüyorsanız ona kendi zevkinize göre hediye alabilirsiniz. En azından sizi mutlu etmek için giyecektir. Onun bu haline iltifat etmeniz de onu mutlu edip, cesaretlendirecektir.


7.Televizyon ve kumanda hakimiyeti
Televizyon ve kumanda sanki yalnızca erkeklerin faydalanması için icat edilmiş gibi düşünülmektedir. Elinize aldıktan 5 dakika sonra bakarsınız ki kumanda yine sevgilinizde. Kumandayı kullanmak için güçlü olmak ya da kumandayı kullanmayı bilmek gerekmiyor.

Peki neden erkekler daha çok kullanıyor? Çünkü kumanda aslında erkeklerin ev içinde dominant olduklarını gösteren bir araçtır.

Bu yüzden bırakın kumanda hakimiyeti onda olsun, ilişki hakimiyeti sizde!

8.emek alışkanlığı
Eğer yemek yemeye düşkün bir erkekle beraberseniz onu olduğu gibi kabul edeceksiniz. Çünkü alıştığı tarzda yemek yiyen ve fast food seven bir erkek, bunları yemekten vazgeçmez.

Sevgilinize yemek hazırlayacaksanız kesinlikle farklı yemekler yapmaya kalmayın. Erkeklerin beğendiği klasik ev yemekleri yapmanız onun hoşuna gidecektir. Tavuk ve balık yerine etin de ilk tercihleri olduğunu unutmayın.

9.Hobileri
Erkeklerin bağlı oldukları hobi ve aktivitelerin başında spor takımına karşı duydukları fanatikliktir. Bu nedenle kaçırmak istemedikleri maçlar olduğunda ona anlayış göstermekten ve bunu kabul etmenizden başka çareniz yok. O, maçlara gittiğinde siz de kendinize zaman ayırın.

10.Her zaman haklı olduğunu iddia etmeleri
Konu ne olursa olsun, sevgilinizle fikir ayrılığına düştüğünüz zaman genellikle kendilerinin haklı olduğunu iddia ederler. Bu yüzden sevgilinizle bazı konularda tartışmak yerine siz de onunkine benzer bir davranışta bulunabilirsiniz. Böylece sizin ne hissettiğinizi daha iyi anlayacaktır.
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zaten karşındakini değiştirmek düşüncesi bana hep tuhaf gelmiştir.
Her zaman şu cümleye katılmışımdır:,
" kişi kendi değişmeli"
Kimse kimseyi değiştiremez. :)   Sadece kısa bir süreliğine değiştirdiğini düşünür.Aynı eve girince de " çıkarken bu adam hiç böyle değildi
evlendik gerçek huyları ortaya çıktı" :)  

olur.           
 
S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Evet evet evet evet hepsine evet ! aynen öyleler. Neyse ki çözümleride verilmiş teşekkürler inş işe yarar  :mad:
 
T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
evet gulsahcim aynen oyle oluyo  :-[
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla değişemeyen şey yoktur erkekte dahil.
Dedi koduya şiddetle karşı çıkıyorum.
Bir anket yapılsa keşke diyeceğim ama aksine erkek dedi kodudan nefret eder yav.
O şıkkı yok sayaraktan diğerlerinin değişebileceğini düşünüyorum zorda olsa.
Değitiremediği durumuna katılmıyorum.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neden illa bir şeyleri değiştirmek? Bunu hiç anlamamışımdır?
Hem karşınızdakini olduğu gibi kabul edin, saygı gösterin deriz hemde illa kendi zevklerimiz, beğenilerimiz ve isteklerimiz doğrultusnuda değiştirmeye çalışırız.
Burada ki maddeler içinde çok kayda değer bir şey ben göremedim.
Şu kumanda sorunu... Kumanda denilen alet keşfedildi bizde ulusal problem haline geldi. Nerdeyse köşe yazarlarının köşelerine misafir oldu, karikatürlerin hala gülünen vazgeçilmez aleti oldu vs vs...
Gülümsüyorum.
 
Üst