İstanbul çok stresli!

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan İstanbul çok stresli! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,174 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı İstanbul çok stresli!
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
EasyJet Havayolu tarafından bin kişinin katılımıyla yapılan bir araştırmada, İstanbul en stresli dördüncü metropol çıktı.Araştırmaya göre, stresin ana kaynağı olarak ilk sırada ''maddi endişeler''in geldiği belirtilen açıklamada, ''trafik'', ''artan yaşam giderleri'', ''insanların sabırsız tutumları'', ''yoğun çalışma saatleri'' ve ''kötü hava koşulları''nın stresi artırıcı faktörler arasında gösterildiği bildirildi.

İstanbul'un da Türkiye'nin nüfusu en yoğun ve en hareketli şehri olmasının yanı sıra dünyanın da stres oranı en yüksek metropolleri arasında bulunduğu dile getirilen açıklamada, İstanbul'un, Avrupa'nın en stresli metropolleri arasında Londra, Paris ve Roma'dan sonra 4üncü sırada yer aldığı kaydedildi.

Anket katılımcılarının birden fazla şehir için oylama yaptığına işaret edilen araştırmaya göre, Londra yüzde 57, Paris yüzde 39, Roma yüzde 26, İstanbul ise yüzde 20 oy alarak, katılımcılar tarafından en stresli metropoller arasında değerlendirildi.

kaynak: ntvmsnbc
----------------------------

Maşallah en güzel şehirler en stresli olanlar çıkmış. Gülü seven dikenine katlanır mı demeliyiz :).

İstanbul çok stresli evet, ama bunda İstanbul'un suçu yok. Suçlu içinde yaşayan insanlar. Her sabah yüzlerce kişinin özel aracıyla trafiğe çıkması, toplu taşıma nedir bilmeyişimiz, kaçak yapılaşma, havayı kirleten yakıtların kullanımı, her gördüğümüz tarihi eserin üstüne adımızı yazmalar. İnsan bazen çekip gitmek istiyor ama bırakamıyor da. Çok garip bir şey.
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Maşallah en güzel şehirler en stresli olanlar çıkmış. Gülü seven dikenine katlanır mı demeliyiz :).
Kendi adıma bunu diyenlerdenim:)
İstanbul'da yaşamak tüm zorluklara rağmen çok güzel.
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
zaten iyi bişeyde 4.olsa,adı geçse şaşardım,streste 4.
 
Üst