işinizde ilerleme adımlarından birtanesi (KAİZEN)

• Konbuyu başlatan deep_oceans
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde deep_oceans tarafından oluşturulan işinizde ilerleme adımlarından birtanesi (KAİZEN) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,104 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı işinizde ilerleme adımlarından birtanesi (KAİZEN)
Konbuyu başlatan deep_oceans
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hatche
D

deep_oceans

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
değirmendere/izmit
Şimdi kaizen ne diyeceksiniz? kaizen kısaca yaratıcılıktır .açılımı bir konu hakkındaki farklı görüşlerin raporlandığı raporlama tekniğidir.japonların gelişme ve ilerleme açısından japon firmalarında en önemli adımdır. çalışanların :(en  alt düzeydekilerden, enüst düzeydeki) çalışanların kendi yaratıcılıklarını kullanarak işin akışını daha kolay daha güvenli hale getirme işlemidir.kaizeni hayatınızın akışındada uygulaya bilirsiniz .yaşam tarzınızı göz önüne alın ,hayatınızdaki yaptığınız yapacağınız ve yapmak istediklerinizi not alın .içlerinden elemeler yaparak bundan sonraki yaşamınızın olumsuzluklar içinde geçmesine izin vermeyim .herkeze iş ve yaşam hayatlarında mutlu günler dilerim .

D

deep_oceans

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
değirmendere/izmit
biz beyin fırtınasına kyt deriz bir kaç kişinin bir araya gelmesiyle oluşur açılımı tehlikeyi sezinleme  herkezin fikir paylaşımıyla yapılır  ama fikrinde tek kişilik bir beyin fırtınası olarakda kabul edilebilir

R

Rables

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
    Kaizen = İnsancıllaştırmak  olabilir.
        Kaizen insana aklını ve fiziksel yeteneklerini daha etkin kullanma yolunu gösterir. Şöyleki insanın doğasında sürekli daha iyi bir dünya içinde yaşama dürtüsü vardır. Hep daha iyi bir yaşam için çabalayıp dururuz. Sanırım bunun yolu da daha etkin bir birey olmaktan geçiyor. Kendimiz için kişisel gelişim hedefleri koyup, uygulamış olabiliriz. Kaizen bu uygulamanın devamlılığını, yani sürekli kişisel gelişimi uygulama yöntemidir. Hergün daha iyiye doğru bir adım atmak…

Eğer bir Japon tanıdığınız varsa, sürekli olarak bir yoğunluk içinde olduklarını bilirsiniz. Bunun sebebi günlük, aylık, yıllık, hatta gelecek yılki kış tatilinde gideceği yer için önceden plan yapan Japonların sayısı az olmasa gerek. Zamanı verimli ve etkili kullanmanın yolu düzenli olarak program yapmaktan geçmektedir.

Kaizen ini nasıl uygularım diyorsanız, bir kaç öneri;

Sevmek: Sevmediğiniz alışkanlıklarınızı seveceğiniz alışkanlıklarla değiştirmeyi deneyebilir, ya da sevmediğin fakat size yararlı olacağını düşündüğünüz şeyleri denemeye, ya da sevmeye çalışabilirsiniz.
      Plan Yapmak: Eğer bugüne kadar yapmadıysanız, küçük çaplı plan yaparak zamanınızı daha etkin kullanmaya başlayabilirsiniz.
    Öğrenmek: Özellikle ilgi alanınızda yeni şeyler öğrenerek sürdürülebilir sürekli kişisel gelişimi uygulayabilirsiniz.

D

deep_oceans

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
değirmendere/izmit
rables öncelikle sana kaizene yaşam açısından bakışını çok beğendim .tebrik ederim kaizen paylaşımım üzerine hayat açısından güzel bir yaklaşım yapmışsın. bu yaklaşımlarda devam edersen mutlulukların hep seninle beraber olacaktır  herkeze ve özellikle sana rables teşk ederim

M

MEVSİM

Kullanıcı
27 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
deep_oceans ve rables bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.  kaizen kelimesinin karşılığı hepimizin ihtiyacı olan olgu ve bende şöyle bir öneri sunuyorum. neden ideallerimizi tartışıp yaratıcılıklarımızı bunu üzerinde geliştirmiyoruz. yani kaizen kelimesini hayata geçirelim. hepimizin idealleri ve projelerimiz var belki bu yöntemle birkaçımız hayata geçirebiliriz ne dersiniz. ::) ???

R

Rables

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaktan keyif alıyorum teşekküre gerek yoktu arkadaşlar  :)
Japon yaşamını hayatımda uygulamayı seviyorum.  Hayatınızdan kaizen eksik olmasın.. :-*

D

deep_oceans

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
değirmendere/izmit
değerli mevsim arkadaşım düşüncen güzel belki birilerine yardımcı olabiliriz varmı güzel düşünceleri olan ?tartışalım

P

PSİKO

Kullanıcı
30 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
çanakkale
STAJDAYKEN KATILMSITIM KAİZEN CASISMAAINAA.BİTANEEE JAPON
AMCA GELİYOORR KULAGINDA KULAKLIKK..YANINDA BİR SÜRÜ ŞİRKET CALISANI ONLARINDA ELİNDE BİRER TELSİZZ..ÜSTLERNDE DR LARIN GİYDİGİ BEYAS ÖNLÜKK..YAPLIN CALASMALARI İNCELEDİİ..DOLAPLARI KURCALADII   :D :D NASIL YERLESMŞŞŞ DÜZGÜNMÜ DİYE...COK GÜSEL EGLNECLYDİİ..BEN COK GÜLDÜMM CÜNKÜÜ İLK OLARAKK ŞİRKETTE BİRİNİ GÖRDM ÜSTÜNDE BEYAZ ÖNLÜK...ŞİREKTİN DR SANDIMM  ;D

M

mupare

Kullanıcı
8 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
merhaba,

bende planlı çalışıyorum paylaşım çok güzel teşekkürler

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
gercekten dogru tesekkürler sayende yeni bir kelime ve anlamını ögrendik ;)

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
paylaşım için teşekkür ederim bununla ilgili bende bir kitap okumuştum adamların neden ileriye gittikleri yönetme şekillerinden de belli oluyor

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sadece iş dünyasında değil, yaşamımızda da uygulayabileceğimiz harika bir yöntem.
Çok güzel bir paylaşımdı.