İş Yerinde Mutlu Olmanın Yolları

  • Konbuyu başlatan prenses35
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde prenses35 tarafından oluşturulan İş Yerinde Mutlu Olmanın Yolları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,735 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı İş Yerinde Mutlu Olmanın Yolları
Konbuyu başlatan prenses35
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan prenses35
P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Eğer daha mutlu olacağınız bir işe özlem duyuyorsanız, seçtiğiniz kariyer yolundaki ilk çıkıştan kaçmaya çalışmayın. İşte Monster’dan çalıştığınız işte mutlu olabilmeniz için 10 basit ipucu :

1. Kişisel problemlerinizi kişisel tutmaya özen gösterin : Kişisel meselelerinizle  fazlaca ugrastıgınız zaman işinize konsantre olmakta ve işte mutlu olmakta güçlük çekersiniz. Hiç kimsenin kişisel yaşamı tamamıyla problemsiz olamaz, öncelikle bunun farkına varın.  Nasıl eve  gittiğinizde işi unutup, kendinize ait zamanın değerini bilmeniz gerekiyorsa, aynı şekilde işte de işinize odaklanabilmeniz ve verimli olabilmeniz için kişisel sıkıntılarınızı evde bırakmanız gerekiyor.

2. Ofisinizi yuvaya dönüştürün: Günün en az 8 saatini  işinizde geçiriyorsunuz, ki bu süre muhtemelen yatağınızda geçirdiğiniz süreden daha uzun. Bu yüzden ofisinizi size ait kılın, çalışma alanınızı şirket politikası izin verdiği ölçüde kendinize göre dekore edin, ve ofisinizde olabildiğince konforlu ve rahat olmaya çalışın. 

3. Kendinize bir ofis destek kurun: Sizinkine benzer geçmiş ve hayat tarzlarında olan iş arkadaşlarına sahip olmak, ofiste üzerinizden çokça baskıyı alacaktır. Duygularınızı sizi anlayan kişilere dillendirebilmeniz, stresinizi büyük  ölçüde azaltmanıza yardımcı olacaktır.

4. Sağlıklı beslenin ve bol bol su için: İyi beslenmek ve bol bol su içmek işyerinizdeki enerji ve genel tutumunuzda büyük fark yaratacaktır.

Organize olun: Elinizdeki iş yükünü tamamlamak için kendinize bir program çizelgesi hazırlayın. İş yükünden boğulduğunuzu ve nasıl başa çıkacağınızı düşündüğünüz, işteki memnuniyetsizliğinizi arttıracaktır.  Bu yüzden proaktif olup kontrolü elinize aldığınızda, kendinizi daha memnun, kendine güvenli ve motive hissedeceksiniz.

6. Hareket edin: Ofiste masa başı çalışmak, bazen çok hareketsiz ve sabit bir iş hayatına sebep olabiliyor. Bu yüzden hem sağlığınız hem de mutluluğunuz için mesai süreniz içerisinde zaman zaman yerinizden kalkıp, biraz hareket etmeye gayret edin. 

7. İş arkadaşlarınızı değiştirmeye çalışmayın: Kimseyi değiştiremezsiniz. Yalnızca sizin onlara verdiğiniz reaksiyonu değiştirebilirsiniz. Başka kişilerin hareketlerinin sizi etkilemesine izin vermeyin. Sadece anlaşmazlıkları çözmenin yollarını arayın ve rahatsız edici durumların oluşmasını önlemeye çalışın.

8. Kendinizi ödüllendirin: İşinizin dışında kendinize bir ödül belirleyin. İster arkadaşlarla akşam yemeği, ister sinema, ister spor, ister manikür olsun arada sırada kendinizi şımartın. Evdeki stres nasıl işinizi olumsuz etkilerse, aynı şekilde hayatınızın olumlu yönleri de ofisteki modunuzu olumlu etkileyecektir, bunu unutmayın. 

9. Arada bir soluk alın: Ayaklarınız kapalı durun, kollarınızı yanlarda sabit bırakın ve derin nefes alın.  Gün içerisinde bunu sık sık tekrarlayın..

10. Pozitife odaklanın: İşte sevdiğiniz şeyleri belirleyin. Bunlar sadece sevdiğiniz iş arkadaşlarınız veya ofisinizde pencereden gördüğünüz güzel manzara gibi basit şeyler de olabilir.  Kişi kendi kafa yapısını kendisi yaratır. Eğer aklınızda işinizle ilgili sevdiğiniz pozitif noktalara vurgu yaparsanız, işiniz daha keyifli hale gelecektir. Negatif şeyler hakkında üzülmek sizi zaman içerisinde boğacaktır.

Kaynak:mynet
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sadece bunları yapmak yetmiyor. İş yerindeki insanlar ve müdürlerin tutumu da insanın başarısında büyük etken bence.

Teişekkürler paylaşım için.
 
P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
dideM' Alıntı:
Sadece bunları yapmak yetmiyor. İş yerindeki insanlar ve müdürlerin tutumu da insanın başarısında büyük etken bence.

Teişekkürler paylaşım için.
Tabi ki onlarında etkisi var ama bizim düşünce biçimimize göre sekil değiştirebilirler.nasıl düşünürsek öyle yasıyoruz.olumlu yönde ilerlersek olumlu sonuclara varacağımıza ve mutluluğu tadacağımıza inanıyorum.
 
M

münzevi

Kullanıcı
24 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
çok güzel bir konu kendi adıma dersler çıkardım
ileride çalışırken uygularım inşallah

şimdilik iş yerimiz okulumuz  :)
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bizim düşünce biçimimize göre sekil değiştirebilirler.nasıl düşünürsek öyle yasıyoruz.olumlu yönde ilerlersek olumlu sonuclara varacağımıza ve mutluluğu tadacağımıza inanıyorum.
Evet, buna katılmıyor değilim. İşi ne kadar çok sahiplenirsek o kadar mutlu oluruz. Ben onu bunun yanında söyledim. :)
 
E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık.Hepimizin günlük yaşamında karşımıza olan durumlar.

:)
 
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
okunmasi gereken bir konu olmuş gerçekten 10 numara ..

teşekkürler..


..
 
P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
okumaya zamanınızı ayırdığınız için ben teşekkür ederim,umarım faydasını görürsünüz :)
 
Üst