iOS 9.3.2, OS X 10.11.5, watchOS 2.2.1 ve tvOS 9.2.1 Güncellemeleri Yayınlandı

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone, iPad ve Apple Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan iOS 9.3.2, OS X 10.11.5, watchOS 2.2.1 ve tvOS 9.2.1 Güncellemeleri Yayınlandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,947 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone, iPad ve Apple Dünyası
Konu Başlığı iOS 9.3.2, OS X 10.11.5, watchOS 2.2.1 ve tvOS 9.2.1 Güncellemeleri Yayınlandı
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Bu akşam Apple tüm işletim sistemleri için küçük güncellemeler yayınladı. Genel olarak sorunları çözen ve güvenliği arttıran bu güncellemelere ek olarak iTunes da 12.4 sürümüyle güncellendi.

Güncellenen iOS, OS X, watchOS ve tvOS sürümlerinin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

iOS 9.3.2

iOS 9.3.2 büyük bir güncelleme değil, fakat içerisinde bir güzel özellik gizli: Düşük güç modu açıkken Night Shift’i kullanabiliyoruz artık!

Ayrıca iPhone SE sahipleri için Bluetooth aksesuarlarıyla yaşanan bazı sorunlar da bu güncellemeyle gideriliyor.

Güncelleme: Bazı iPad Pro kullanıcıları güncelleme sonrasında cihazlarını kullanamadıklarını belirtiyorlar. Eğer iPad Pro sahibiyseniz güncellemeyi hemen yüklememek iyi bir fikir olabilir.

Apple’ın paylaştığı tam listeye aşağıdan göz atabilirsiniz:

iOS 9.3.2 sorun gidermeler içerir ve iPhone’unuzun veya iPad’inizin güvenliğini artırır. Bu güncelleme:

Bazı Bluetooth aksesuarlarının, iPhone SE ile eşlendiğinde ses kalitesi problemleri ile karşılaşabilmesi sorununu giderir
Sözlük tanımı aramanın başarısız olabildiği bir sorunu giderir.
Mail ve Mesajlar uygulamasında Japonca Kana klavyesi kullanıldığında e-posta adreslerinin yazılmasını engelleyen bir sorunu ele alır.
Alex sesini kullanan VoiceOver kullanıcıları için aygıtın noktalama işaretlerini veya boşlukları duyurmak için başka bir sese geçiş yaptığı bir sorunu giderir.
MDM sunucularının Özel B2B uygulamalarını indirmesini engelleyen bir sorunu giderir.
Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için lütfen şu web sitesine gidin: http://support.apple.com/kb/HT201222?viewlocale=tr_TR

OS X 10.11.5

Apple bu güncelleme için de fazla bir açıklama yapmamış. Genel olarak sorun çözen, performans ve güvenilirliği arttıran bir güncelleme olarak tanımlamış.

Güncellemeyi her zaman olduğu gibi App Store’daki Güncellemeler başlığı içerisinden yükleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, lütfen güncelleme öncesinde Time Machine ile bir yedek almayı unutmayın…

watchOS 2.2.1

watchOS güncellemesi de diğerlerine benzer şekilde, sorunların giderildiği ve güvenilirliğin arttırıldığı bir güncelleme.

tvOS 9.2.1

tvOS güncellemesi için de söylenecek fazla bir şey yok…

iTunes 12.4

Bu güncellemelerle birlikte iTunes da 12.4 sürümüne güncellenmiş oldu. Bu sürümde Apple, iTunes içerisinde bazı ufak tefek değişikliklere gitmiş ve Apple Music ile birlikte bazı durumlarda tüm müzik arşivinin silinmesine sebep olan sorunu çözmüş görünüyor.

Siz buradakilerden farklı bir şey gördünüz mü? Yorumlarınızı bekliyoruz…

 
Üst