İnternetten Diploma

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan İnternetten Diploma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,411 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İnternetten Diploma
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com


Türkiye'nin internet üzerindeki ilk lisans programı Sakarya Üniversitesi'nde açıldı...

Ek kontenjanla 50 kişi alacak olan üniversitenin yıllığı bin YTL. Öğrenci isterse derslere girebilecek, isterse dersleri sanal yolla takip edecek.

Sakarya Üniversitesi 1997 yılında başladıkları SAÜ İnternet Destekli Eğitim çalışmasını tamamladı. Ön lisans, yüksek lisans ve sertifika programları alanında uzaktan eğitim veren üniversite artık, lisans düzeyinde de eğitim verecek. Üniversite Rektörü Mehmet Durman, 4 yıllık eğitim verecek olan Türkiye'deki ilk lisans programlarının ekim ayında başlayacağını ve ek kontejanla öğrenci alacaklarını söyledi.

50'ŞER KİŞİLİK KONTENJAN

Durman, 2008 ÖSYM Ek Kontenjan Kataloğu'nda yer alacak olan bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği ve insan kaynakları lisans programlarında, dünya çapında bilinen karma öğretim metodu ile eğitim verileceğini ifade etti. Durman şunları söyledi:

''Derslerin yüzde 30'u cuma ve cumartesi günleri sınıf ortamında yüz yüze örgün eğitim ile verilirken, bunun yanı sıra ilave olarak derslerin tamamı internet aracılığıyla öğrencilere sunulacaktır." Öğrencilerin, karma öğretim modeli ile kampüs olanaklarından yararlanabileceğini belirten Durman şöyle devam etti: "Uzaktan eğitimle yer ve zaman kısıtlarından bağımsız olarak eğitimlerine devam edebileceler. 50'şer kişilik kontenjan ile öğrenci kabul edecek karma öğretim lisans programlarında yıllık bin YTL öğrenim ücreti alınacaktır.''

ORTAK DİPLOMA VERİLECEK

Prof. Dr. Durman, amaçlarının uzaktan eğitim alan öğrencileri örgün eğitim alan öğrenciler gibi üniversite mezunu yapmak olduğunu kaydetti. Bu projenin ulusal bir boyutu olduğunu dile getiren Durman, “Bu yıl sadece üniversitemizi ilgilendirecek. Ancak önümüzdeki yıllarda diğer üniversitelerle iş birliği yapacağız. Mezun olan öğrenciye ortak bir diploma vereceğiz. Mezun olan öğrenci hem SAİ'nün hem de örgün eğitim aldığı üniversitenin ortak diplomasını almaya hak kazanacak”dedi.

Kaynak: AA

 
Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok iyi bir uygulama.
Böylece hem çalışıp hem okumak isteyenlere kolaylık sağlanmış oluyor.
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet ama sanki o ortamda soluk almak başka bir şeydir gibi geliyor bana.
Çünkü ben Açıköğretim mezunuyum ve 3.sınfa yine A.Ö.'den devam ediyorum ve isterdim ki Örgün Eğitimde devam edeyim ama olmadı.
Fakat dediğin gibi Yaratıcı-İdea;sonuçta çalışmak zorunda olanlar için büyük bir avantaj.

 
Üst