İnternetten alışveriş

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde selda tarafından oluşturulan İnternetten alışveriş başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,309 kez görüntülenmiş, 38 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İnternetten alışveriş
Konbuyu başlatan selda
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
S

selda

İnternetten Alışveriş

Sanal ortamdan alışveriş yapanınız var mı, varsa nereden, ne aldınız, güvenlik konusunda ne düşünüyorsunuz. :)

B

Bülent

Merhaba.
Ben yapıyorum, etrafımdaki arkadaşlar da yapıyor.
Sanal kart ve virüssüz bilgisayar kullanmak en önemlisidir.
3-4 kez alışveriş yaptım, şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.
Sakıncası yoksa site ismi de verebilirim...

B

bıldırcın

Yapmadım yapmayıda düşünmüyorum.
Alışverişide evden yaparsam hiç dışarı çıkamayacağım :)
Bir de güvenli bulmuyorum ben onunda püf noktaları vardır tabiki ama ilgimi çekmediği için araştırmadım.

B

Bülent

bıldırcın' Alıntı:
Bir de güvenli bulmuyorum ben onunda püf noktaları vardır tabiki ama ilgimi çekmediği için araştırmadım.
Dışarıya çıkmak için illa alışverişi bahane etmeyin.
Bazen internetteki fiyatlar piyasaya göre çok daha uygun oluyor.
Tavsiye ederim.
Dışarıya yine çıkarsınız, dolaşırsınız öylesine.  :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ßen çok kullanıyorum :)
Kontörlerimi hep internet üzerinden alıyorum. ßu zamana kadar kontör dışında bir monitör 3 cep telefonu aldım.
Sadece bir sitede biraz kaybım oldu fakat bu sanal'dan güvensiz alışveriş ile alakalı değil.

B

bıldırcın

Bülent' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
Dışarıya çıkmak için illa alışverişi bahane etmeyin.
Bazen internetteki fiyatlar piyasaya göre çok daha uygun oluyor.
Tavsiye ederim.
Dışarıya yine çıkarsınız, dolaşırsınız öylesine.  :)
En büyük bahanem nasıl iterim elimin tersiyle :)Kıskanç bir eşe sahip olunca dışarı çıkmanın en güzel bahanesi bu oluyor.
Aslında arkadaşlarım oldukça ucuz ürünler bulup alıyorlar ama cidden hiç alakadar olmadım ben :)

B

Bülent

bıldırcın' Alıntı:
Kıskanç bir eşe sahip olunca dışarı çıkmanın en güzel bahanesi bu oluyor.
Hımm... O zaman en iyi yol, bildiğiniz yoldur diyelim.
Zaten internette de insan alışverişin tadına varamıyor.  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yahu bu kadar sanal olmayın nolur:) Çıkın gezin, internette uygun verilen fiyatları veren çok mağaza var zaten.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bülent' Alıntı:
Zaten internette de insan alışverişin tadına varamıyor.  :)
ßen bu durumda olsaydım diye düşündüm bi an..

İnternetten alacağım ürün ile ilgili detaylı bilgi toplar kıyaslar öyle gider alırdım :)

B

bıldırcın

Bülent bey alışveriş olayı bambaşka bişey diğer kadınları bilemem ama ben kendimi unutuyorum resmen :)Bana netten alışveriş olayı çocuğun elinden oyuncağını almak gibi geliyor ama şu kabulüm evli erkekler için büyük bir avantaj :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Yahu bu kadar sanal olmayın nolur:) Çıkın gezin, internette uygun verilen fiyatları veren çok mağaza var zaten.
Yalnız buna benim yorumum şu: İnternette bir çok şeyin kalitelisini ucuza buluyoruz bunun nedenini şuna bağlıyorum ve bir çok kez tartışmışımdır çevremdekilerle..
İnternet üzerinden alışverişi yaygınlaştırmak amacıyla ucuza ve çok taksit imkanı ile satıyorlar..
- ismini vermicem - internet üzerinden satış yapan bir firma'nın satış yapacağı mağaza bile yok sadece internet üzerinden çalışıyorlar.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Safari' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Yalnız buna benim yorumum şu: İnternette bir çok şeyin kalitelisini ucuza buluyoruz bunun nedenini şuna bağlıyorum ve bir çok kez tartışmışımdır çevremdekilerle..
İnternet üzerinden alışverişi yaygınlaştırmak amacıyla ucuza ve çok taksit imkanı ile satıyorlar..
- ismini vermicem - internet üzerinden satış yapan bir firma'nın satış yapacağı mağaza bile yok sadece internet üzerinden çalışıyorlar.
Eh biz de düşelim bu tembelliğe, şöyle çatır çatır bir pazarlık, pazar keyfini bile yaşamayalım:)
Üstüne Facebook'ta bir arkadaşımızın yolladığı "sanal kahve"yide içelim.
Ohh ne ala hayat:) Değmeyin keyfime!

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
:) tembellik değil en azından benim açımdan.. Alışverişe çıkıpta kaybolmaktan korkuyor olabilirim :)

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Yani Zynep Hanım,
ekmeği de internetten almıyoruz ya.  ;D
Tabi ki marketleri, süpermarketleri, hipermarketleri ve mahalle bakkallarını da geziyoruz, alışveriş yapıyoruz.  :)
Sadece bazı ürünleri en uygun bulduğumuz yerde alıyoruz.
Mesela bir mağazada 599 YTL'ye satılan fotoğraf makinesini ben internetten 550'ye aldım hem de 2 GB'lık kart hediyesiyle...
Sanal firmaların maliyetleri daha düşük olduğu için fiyatları normal mağazalara göre daha uygun olabiliyor. E devir de ekonomi devri...  :)
Anlatmak istediğim buydu aslında...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Safari' Alıntı:
:) tembellik değil en azından benim açımdan.. Alışverişe çıkıpta kaybolmaktan korkuyor olabilirim :)
Gel beraber çıkalım:)
Elbette katılıyorum bazı avantajlarına, ama şunu demeden geçemeyeceğim, kahve alırken kokusunu duymuyorsam... :( ıh ıh bana göre değil!
Bülent ben o tarz avantajlı alışverişlere karşı değilim ama inanın çevremde bazı hanımlar 3 limon 2 maydanoz için interneti kullanmıyorlar mı?
Bu arada kazıklanmışsınız:)Pp

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Bülent ben o tarz avantajlı alışverişlere karşı değilim ama inanın çevremde bazı hanımlar 3 limon 2 maydanoz için interneti kullanmıyorlar mı?
Demek onlar yüzünden bize cephe aldınız!  :-[

Safari' Alıntı:
Bu arada kazıklanmışsınız:)Pp
Biliyorum.  :'(
Dolar ve Euro düşünce şu anda fiyatı 530'lara indi...  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu arada, hackerlar konusu.
Bu insanlar aslında internetten küçük alışverişler yapıp kredi kartı nosu veren kişilerin peşinde değiller, kumarhanelerde oyun oynayanları takipteler. Ancak geçen gün bankada sıra beklerken bir arkadaşın anlattıkları beni çok üzdü.
Netten bir alışveriş yapmış, ve daha sonra market alışverişinde kartı yetersiz bakiye vermiş. "Olmaması gerek, çünkü net dışında alışverişim yoktu" diyor ve bankayı arıyor. Tablo korkunç:( Almadığı pek çok şey hesabında!

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Bu arada, hackerlar konusu.
Kendi bilgisayarımızda; genel olarak Virüs, özel olarak da Trojan (casus yazılım) veya KeyLogger (klavye casusu) diye tabir edilen kötü niyetli yazılımlara karşı dikkat etmemiz gerekiyor. Bilmediğimiz, emin olmadığımız, özellikle de exe uzantılı dosyaları açmadan silmeliyiz, antivirüs programlarımız güncel tutmalıyız.
Alışveriş yaptığımız sitelerde ise sitenin güvenilirliği önemlidir.
Bilmediğimiz, emin olmadığımız sitelerden kesinlikle kredi kartı ile alışveriş yapmamalıyız ve kesinlikle internet kafelerdeki bilgisayarlı bu tarz ihtiyaçlar için kullanmamalıyız.
Kredi kartı yerine sanalkart oluşturmak daha güvenlidir.
Ve internette kart numarası veya şifre yazarken mümkünse sırasıyla değil, karışık veya en azından tersten başlayarak yazmakta fayda var, ne olur ne olmaz.
Son olarak;
İNTERNETTE %100 GÜVENLİK YOKTUR!