İnternet Explorer Kullanıcıları Daha Düşük Iq'ya Sahip

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde M tarafından oluşturulan İnternet Explorer Kullanıcıları Daha Düşük Iq'ya Sahip başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,323 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı İnternet Explorer Kullanıcıları Daha Düşük Iq'ya Sahip
Konbuyu başlatan M
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan turtur
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yapılan bir çalışma internet tarayıcısı kullanımı ile zeka arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı ve Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullananlar için durum pek de iç açıcı değil.

AptiQuant adlı Kanada firmasının yaptığı "IQ ve Tarayıcı Kullanımı" isimli çalışmada 16 yaşın üzerindeki 101.326 kişinin IQ değerleri kullandıkları internet tarayıcılarına göre gruplandırıldı.

Çalışmanın sonuçları çok şaşırtıcı
Çalışmanın sonucunda, 2011 yılında hala "Internet Explorer 6″ kullanan insanların ortalama IQ değeri 80 civarında iken Firefox ve Chrome kullanıcıları ortalama 110; Opera ve Camino kullanıcıları ise ortalama 120 IQ değerine sahip çıktı.  kullanılan Internet Explorer versiyonu yükseldikçe ortalama IQ değeri de hızla yükselmekte.

İnternet sayfaları ile uyumsuzluk problemleri bilinen ve geliştiriciler tarafından hiç sevilmeyen "Internet Explorer 6″, yapılan bu araştırma sonuçları ile daha fazla şakaya konu olacak gibi gözüküyor. Araştırmanın asıl anlatmaya çalıştığı nokta ise yüksek IQ değerine sahip insanların daha çok araştırmaya, yeniliğe ve gelişmeye açık olmaları. Bu özellikleri nedeniyle de yeni çıkan bir güncellemeye ya da uygulamaya karşı direnç göstermek yerine uyum sağlamayı tercih ediyorlar.

www.radikal.com.tr

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir gün insanların IQ seviyelerinin kullandıkları tarayıcıya göre ayrılacağı hiç aklıma gelmezdi.  :) Tercihim Chrome.
Teşekkürler M.  :)

B

Bhmtl

Kullanıcı
28 Kas 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
İlginç bir tespit.Ben de chrome kullanıyorum :) Ama durum benim için de iç açıcı değil :) :p :D

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Arkadaşlarım ie kullandıklarını gördüğümde çok kızardım ve anlam veremezdim .Meğerse bi anlamı varmış :) Ben nerdeyse hiç kullanmadım .Chrome ilk çıktığı günden beri tercihim  :alkis