İNSANLIK NEREYE GİDİYOR

• Konbuyu başlatan kaanmert
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kaanmert tarafından oluşturulan İNSANLIK NEREYE GİDİYOR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,645 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İNSANLIK NEREYE GİDİYOR
Konbuyu başlatan kaanmert
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASLIHAN
K

kaanmert

Kullanıcı
23 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsanlık almış başını gidiyor. Nereye mi? İnanın ben de bilmiyorum... Tek hedef var; hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya sarılmak daha sarılmak, daha sarılmak, sımsıkı sarılmak...

Çok sevdiğim bir ağabeyim geçenlerde terk-i diyar etti. Her karşılaşmamızda “Doktorum, nasılsın” derdi, ben de “Abi sen şu şekerine dikkat etsene”...

Emekli olmuştu daha geçen sene. İki çocuğu vardı. Yengemin hali içler acısı idi. Gözlerden yaşlar sel gibi akıyordu. O an şunu düşündüm... Biz neden yaşıyoruz, ne için çırpınıyoruz, hayatımızın gayesi nedir?

Hep birilerini geçmek, hep ezmek, hep al aşağı etmek var hayatımızda.

Sahte yüzler, sahte gülüşler var yaşantımızda. Sevgiler mi? ‘Hııh, o da ne”...  Sevgiyi sorana artık ‘duygusal’ diyorlar. Ama araban varsa, evin varsa, eh biraz da cebin dolu ise oooohhh sen ne adamsın be! Herkes dostundur, herkes yanında..

Karınca ve arı topluluklarına bakıp da “Bunlarda akıl yok, düşünce yok, anlayış yok” diyorlar. Yok, yok da bunlar nasıl birlik olup şaheserler yapıyorlar?

Neden bizler gibi ezmiyor, yemiyor, kesmiyor, parçalamıyor, katletmiyor, düşene bir tekme de diğeri vurmuyor?
İnsan denen canavarı gördük tarihte; 2000’li yıllarda da görüyoruz. Bosna’da Irak’ta, Somali’de, Myanmar’da
(Burma)...

“Komşusu açken tok yatan insan değildir” diyen bir dinin yaşandığı ülkelerden biri bizim ülkemiz.
“Yaratılanı, yaratandan dolayı sev” diyen Mevlana ülkesindeyiz biz.
“Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır” diyen Bediüzzaman topraklarının insanlarıyız biz.

Bukalemunu bilirsiniz; durum gereği renk ve şekil değiştirir. Biz insan görünümlü varlıklar da, sanırım çıkar ve menfaat için her şeyi yapacak şekil ve renge girebiliyoruz.

Gözlerimi kapadım ve açtım... Ne oldu? Başka dünyada açtım... Hayat bu işte... Ben yaşadığım hayattan zevk almıyorum. Mutlu değilim. Sevinç dolu hiç değilim. Zengin mi, o hiç yok bende...

Tek gayem var; herkese iyilik yapmaya çalışmak, düşeni kaldırmak, yardıma ihtiyacı olanı kollamak, kötülüğe engel olmak...
İnsanım ben... His ve duygu dünyam var benim. Vahşi değilim, olmamalıyım da. Lütfen insan olmanın onurunu yaşatalım. Kötülükler ya da kötü düşünceler içinizde kalsın ama iyi güzel huylar dünyayı sarsın...

MUSA
SAĞLIK MEMURU
İSTANBUL

UMARIM BU YAZIM DA ÇÖPE GİTMEZ

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsanca bir isyan!
Öyle ya... Sözde;

“Komşusu açken tok yatan insan değildir” diyen bir dinin yaşandığı ülkelerden biri bizim ülkemiz.
“Yaratılanı, yaratandan dolayı sev” diyen Mevlana ülkesindeyiz biz.
“Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır” diyen Bediüzzaman topraklarının insanlarıyız biz. "
Sözde...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İç çektiren bir yazı olmuş,paylaşım için teşekkürler..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
herkes kendı kapısının önünü süpürmesi yeterlı.. neden insan kendıne bakmadan elestiriyorki ? hep bi sorgulama var hayatı "HERSEYE RAGMEN BEN MUTLUYUM" ... EGER SİZDE ANLATILANLARA DEGİL DE GERCEKLERI KENDINIZ GÖRMEYE CALISIRSA MUTSUZ OLAN HERKES MUTLU OLUR BENCEE...

İNSANLIGA SİTEM DOLU Bİ YAZI OLMUS PAYLASIM İÇİN SAOL ???

Æ

ærlx

Kullanıcı
13 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
“Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır” diyen Bediüzzaman topraklarının insanlarıyız biz.
NE KADAR GÜZEL BİR SÖZ, LAKİN BİZ ARTIK, BARDAĞIN HEP BOŞ TARAFINI GÖRMEYE BAŞLADIK. ARTIK DOLU TARAFI BİZLERE YATERLİ GELMİYOR.
ÇÜNKÜ HAYATT MADDİ YAŞAMA BAĞLANMIŞ.
ÇÜNKÜ EĞİTİM DİYE BİRŞEY KALMAMIŞ.
GELECEĞİMİZİ (ÇOCUKLARIMIZ) İŞİN EHLİ OLMAYAN İNSANLARIN ELİNE BIRAKIYORUZ.. SEVGİDEN DOĞRUDAN YOKSUN OLARAK

nazo gelin

nazo gelin

Kullanıcı
26 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
iç acıtı bir yazı olmuş..ellerinize emeğinize sağlık..

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Düşündürücü bir yazı olmuşş..
kaanmert' Alıntı:
Sahte yüzler, sahte gülüşler var yaşantımızda. Sevgiler mi? ‘Hııh, o da ne”...  Sevgiyi sorana artık ‘duygusal’ diyorlar. Ama araban varsa, evin varsa, eh biraz da cebin dolu ise oooohhh sen ne adamsın be! Herkes dostundur, herkes yanında..
Bu çok doğru ya...İnsanın en üstün özelliklerinden birisidir bana göre sevme yetisi.
Ve bunu madde ile değiş tokuş ediyor insan.
Eskiler mi çok değerli idi biz yeni kuşak mı hayatı değersizleştirdik.
Aklıma birden Mehmet Akif Ersoy'un anısı geldi.Hayal meyal hatırlıyorum yanlış cümle sarfedersem Affola arkadaşlar.
M.Akif Ersoy bir arkadaşı ile sözleşmiş.Kim önce ölürse diğerinin çocukları ona emanet diye.
ve M.Akif Ersoy değil de arkadaşı ölmüş.Tabi çocukların sorumluluğu da kendisine kalmış hali ile.
Ünlü şairimiz ise öyle parasız bir adammış ki yamalı ceketle gezermiş.ama o çoluk çocuk ile nasıl
olmuşsa sorumluluk alıp ilgilenmiş...
Şimdilerde biz valla bir giydiğimizi bir daha giymiyoruz ama birine yardım etmeye gelince kaç kere
düşünüyoruz  :'(