İnsan dokusundan palto üretmeyi başardılar

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan İnsan dokusundan palto üretmeyi başardılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,798 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı İnsan dokusundan palto üretmeyi başardılar
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M e l i k e
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Bilim adamları bu sefer akıl almaz bir buluşla karşımıza çıkıyor. İnanması güç olsa da insan dokusundan kıyafet yetiştirmeyi başardılar.

Uzun süredir konu üzerinde çalışma yürüten Avustralyalı bilim adamları insan vücudundan aldıkları örnek dokuya palto şekli vermeyi başardılar. Ürettikleri palto şu anda bir farenin giyebileceği boyuta ulaştı. Laboratuvarda yaratılan ve canlı bir organizma olan bu palto oldukça ilginç ve bir okadar da yoğun bir çalışmanın ürünü.

Ölümsüzleştirilmiş canlı hücrelerle meydana getirilen bu palto sınırsız bir araştırma dünyasının da kapılarını aralıyor. Yeni birtakım biyolojik çalışmalara ön ayak olacağı düşünülen bu çalışma giyim sektöründe hayvanları öldürmeden gerçek deriden kıyafet üretme şansını da yaratacak gibi görünüyor.

İnsan biyolojisi ve anatomisi çalışmaları gerçekleştiren Batı Avustralya Üniversitesi araştırma grubu, bu canlı kıyafetlerin insan derisi dışında ikinci bir deri sanatı ortaya çıkaracağını söylediler.

Şimdi insanların böyle bir projeye nasıl tepki vereceği merak konusu. Canlı kıyafet fikri insanlara sorulduğunda kimi sanat gözüyle bakıyor ; kimi de bu gelişmeyi bilim olarak isimlendiriyor.

Sizce hangisi?

ekolay.net
 
M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
ilginç walla daha neler görcez acaba :D
 
Üst