İndigo Çocukları Yeni bir Nesil mi?

  • Konbuyu başlatan crnkcclr
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde crnkcclr tarafından oluşturulan İndigo Çocukları Yeni bir Nesil mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,981 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı İndigo Çocukları Yeni bir Nesil mi?
Konbuyu başlatan crnkcclr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan smaile
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İndigo çocukları yeni bir nesil mi?
Bilim ve ötesi


1980 yılında Ohio eyaletinde master dereceli, danışman Beth Evason intihara eğilimli çocuklar üzerinde bir araştırma yaptı. Hepsi aynı şeyi söylüyordu; “ Kimse beni anlamıyor. Kendimi nasıl duyuracağımı bilmiyorum.”

10 yıl önce bu ibare Evason tarafından bir anlam kazandı ve yaşıtları ile anlaşamayan, diğerlerinden farklı bu çocuklara “İndigo Çocukları” denildi.

İndigo çocukları tabiri her yeni çağ web sitesinde değişik tanıma sahiptir. Fakat tipik olarak herkesin inandığı bu çocukların diğerlerinden daha akıllı oldukları, otoriteye karşı çıktıkları ve bazen altıncı hislerinin çok kuvvetli olmaları. Evason bunlara ek olarak “Bu çocuklar evrim geçirmiş gibi, kim olduklarının daha çok farkındalar.” diyor.

Evason, bu fenomen hakkında bir film çevrildiğini öğrendiği zaman Roanoke vadisinde yardımcı papaz olarak çalışan kocasının kilisesinde bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda amaç bir çok eyaletteki bir çok kilisenin birleşip bu filmi aynı anda oynatarak bir “Dünya İndigolar Günü” kutlanmasıydı. 216 yeri olan kilisedeki tüm biletler toplantıdan bir hafta önce satıldı.

Evason İndigo çocuklarının hatıraları ile doğduğunu söylüyor; ” Bunlara geçmiş yaşamın izleri veya hücresel anılar diyebiliriz. Daha ötesini ise anlayamıyoruz...”

Bazıları İndigo çocuklarının yeni bir insan türü olduğunu iddia ederken Evason tarihtede  özellikle Şaman çocuklarının seçkin özelliklere sahip olduğunu iddia ediyor.

“İndigo” adlı film Ray adında ailesini talihsiz bir hata sonucu kaybetmiş, indigo olan torunuyla başbaşa kalmış ve onu çocuk tacirlerinden korumaya çalışan bir adamı konu alıyor. Filme toplam 500.000$ harcanmış. Biraz okulvari bir anlatımı olmasına rağmen Santa Fe film festivalinde seyircinin seçtiği en iyi film ödülünü kazanmış.

Herkes İndigo çocukları tabirine inamıyor tabii. ......com sitesinde katılımcı sosyal danışman Lorie Anderson, manik depresif, otistik, dikkat eksikliği, hiperaktivite problemi olan çocukların ailelerinin bu tabir altında yanlış yönlendirilerek bazı kişilerin parasal yararlar sağlamaya çalıştığını söylüyor. Ayrıca bu çocukların ruhsal, akli ve nörolojik bozukluklarını tedavi ettirmeyerek ailelerin çocuklarına acayip bir doğaüstü kimlik kazandırmaya çalıştığını ve bunun çok tehlikeli olduğunu da sözlerine ekliyor.

Evason ise buna karşılık olarak “İnsan gördüğüne inanır” diyor. Üç çocuğunun ve dört torununda indigo olduğunu iddia eden Evason, her nesilin bir öncekinden biraz daha akıllı olduğunu söylüyor. Çevrilen filmin insanlara yol göstereceğini, belki de kendini ifade edemeyen yetişkin İndigo’lara yardımcı olacağını söylüyor


İndigo Çocukların Ortak Özellikleri:

Onlar dünyaya bir asalet duygusuyla gelir ve çoğunlukla da öyle davranırlar.

“Burada olmayı hak ettiklerini” hisseder ve başkalarının bu hissi paylaşmadıklarını görünce çok şaşırırlar.

Kendi değerlerini iyi bilirler.

Mutlak otorite karşısında zorluk yaşarlar.

Ritüel yönelimli ve yaratıcı düşünce gerektirmeyen sistemlerde düş kırıklığı yaşarlar.

Çoğunlukla, evde ve okulda işleri yapmanın daha iyi yollarını görürler, bu da onların “sistem yıkıcılar” (herhangi bir sisteme uyum sağlayamayanlar) gibi görünmelerine neden olur.

Suçluluk duygusu verilerek disipline sokulmaya karşılık vermeyeceklerdir.

İhtiyaçlarını bildirmekten çekinmezler.

Sırada beklemeyi sevmezler.


--------------------------------------------------------------------------------

İndigo Çocukları Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Sınırlar koyarken yaratıcı olun. Bu çocuklara, yetişkin sorumluluk vermeden onlar yetişkinlermiş yada yaşıtlarınızmış gibi davranırlar. Onları büyüklük taslamadan ve küçümsemeden dinleyin, saygı gösterin. Eğer onları sevdiğinizi söyler, ama saygısızca davranırsanız, onlar size güvenmeyeceklerdir.Bir indigo çocuğu yüzünden ve gözlerinden hemen tanıyabilirsiniz, onlar çok yaşlı, derin ve bilge bir ifadeye sahiptirler.


--------------------------------------------------------------------------------

İndigo Çocuğu Disipline Sokmak

1. Çocuğu her zaman bilgilendirin ve işin içine katın.

2. Basit açıklamalarla potansiyel yanlış anlamayı önleyin.

3. Çocuğunuza tepkisel davranmayın.

4. Emirler vermekten kaçının.

5. Bir durumu ortaya çıktığı anda çözüme kavuşturun.

6. Çocuğunuza vurmayın ve kaba sözler söylemeyin.

7. Sevginizi açıkça gösterin. 

Lee carroll ve Jan Tober'in İndigo Çocuklar  kitabından alıntıdır.
 
R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Zeki, bilgece konuşan, yetenekli ve biraz da anlaşılmazlar... Uzmanlar yeni bir dünya düzeni kuracaklarına inanılan "İndigo çocuklar"ın gerçekten özel olarak gönderilmiş varlıklar mı yoksa zamane çocukları mı olduğunu araştırıyor
Beyinlerinin her iki lobunu da mükemmel kullanan indigo çocukları anlamak için onlara yetişkin gibi davranmak gerekiyor ....Paylaşım için teşekkürler :)

 
Üst