İlginç Ağaçlar..

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde M tarafından oluşturulan İlginç Ağaçlar.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,685 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı İlginç Ağaçlar..
Konbuyu başlatan M
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan T4YFUNTT
T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok enteresan gerçektan.Keşke biri benim bahçemde olsaydı  :-\ .Adını yanlış hatırlamıyorsam Sucutra adasında da böyle bu tarz başka yerde görülmeyen ağaçlar var .Çok ilginç gerçekten  :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Oldukça yaşlı asırlık bir ağaçta (Sakız Ağacı)bizim memlekette var..
Halk arasında ağaç ile ilgili oldukça ilginç teoriler ileri sürülmekte..
Hatta kimileride iyice abartarak kutsal olduğuna falan inanıyor..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Çorum'un bir ilçesi..
Hayat tesadüflerle dolu kimbilir belkide aynı memleketli çıkarız  
Ya Sen?

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Erzincan.Ben doğma büyüme istanbulluyum.Ama aslımız türkmen ve kırgız  :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili Turtur:)
Bu durumda hemşehri olma ihtimalimiz kalmadı..
Kimbilir şayet yanıp kül olmazsa falan Haydarpaşa Garı'n karşılaşma ihtimalimiz olabilir:)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Türkiye'deki Millî Parklar'dan birkaçı, ilginizi çekeceğini umuyorum;

* Yozgat : Yozgat Çamlığı Millî Parkı......Tabii bitki ve hayvan toplulukları, kalıntı meşcereler, eğitim, dinlenme ve eğlenme, turizm
*Osmaniye: Karatepe-Aslantaş Millî Parkı .......Tarih öncesi arkeolojik kalıntılar, tabii bitki toplulukları, eğitim, dinlenme ve eğlenme, turizm
*Balıkesir : Kuşcenneti Millî Parkı...........Zengin ve çeşitli kuş toplulukları, tabii bitki toplulukları, kuş gözlemleme mekanı, eğitim, turizm
*Bolu :Yedigöller Millî Parkı ...............Tabii bitki ve hayvan toplulukları, manzara, dinlenme ve eğlenme, turizm, eğitim, dağ ve orman sporları, ekoturizm, eğitim...
*Çorum: Boğazköy-Alacahöyük Tarihî Millî Parkı .......Arkeolojik kalıntılar, Hitit Devleti Merkezi, eğitim, turizm
*Adana : Yumurtalık Lagünü Millî Parkı ..............Milli Park,ülkemizdeki nadir Halep Çamı (Pinus halepensis L.) yayılış alanlarından birine sahiptir. Yumurtalık Lagünü aynı zamanda; nesli tehlikeye düşmüş su kuşlarının yaşama ortamıdır

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
cantuuu' Alıntı:
Türkiye'deki Millî Parklar'dan birkaçı, ilginizi çekeceğini umuyorum;

* Yozgat : Yozgat Çamlığı Millî Parkı......Tabii bitki ve hayvan toplulukları, kalıntı meşcereler, eğitim, dinlenme ve eğlenme, turizm
*Osmaniye: Karatepe-Aslantaş Millî Parkı .......Tarih öncesi arkeolojik kalıntılar, tabii bitki toplulukları, eğitim, dinlenme ve eğlenme, turizm
*Balıkesir : Kuşcenneti Millî Parkı...........Zengin ve çeşitli kuş toplulukları, tabii bitki toplulukları, kuş gözlemleme mekanı, eğitim, turizm
*Bolu :Yedigöller Millî Parkı ...............Tabii bitki ve hayvan toplulukları, manzara, dinlenme ve eğlenme, turizm, eğitim, dağ ve orman sporları, ekoturizm, eğitim...
*Çorum: Boğazköy-Alacahöyük Tarihî Millî Parkı .......Arkeolojik kalıntılar, Hitit Devleti Merkezi, eğitim, turizm
*Adana : Yumurtalık Lagünü Millî Parkı ..............Milli Park,ülkemizdeki nadir Halep Çamı (Pinus halepensis L.) yayılış alanlarından birine sahiptir. Yumurtalık Lagünü aynı zamanda; nesli tehlikeye düşmüş su kuşlarının yaşama ortamıdır

Umarım birgün bu özel yerleri görecek sağlığım ve zamanım olur .Umarım.

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
SCHW4RZ' Alıntı:
Bu ağaçları gördükten sonra  "lanetlere" inanmaya başlayanlar var, bilirim
Kötüye yormadan önce iyi tarafından bakmakta fayda var ;)

Ağaçların da ayrı bir dünyası var tabii ki, doğanın acımasız kanunlarıyla kuşatılan. Bir çok ağaç türü için, insan ömrünün çok daha uzununa sahip olan hayatlarını geçirip yaşlanırken, kim bilir ne romanlar yazılır o ilginç anılarıyla ama şikayet etmeyi hiç beceremediklerinden olsa gerek ki, kimsecikler açıp da okumayı akıl edemiyor, onların o gizli anı defterlerini.

İNSAN DEGIL AGAC OLSAM SİİRİ

Video
http://www.youtube.com/watch?v=MBcynOmPWcE&feature=related#