İki ormancı

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan İki ormancı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,460 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı İki ormancı
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormus. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormus. Gün boyu ne dinleniyor, ne de öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından birkaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş.

İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladiğinda eve dönüyormuş. Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra, ne kadar ağaç kestiklerini saymaya başlamişlar.

İkinci adam çok daha fazla ağaç kesmis. Birinci adam öfkelenmiş: "Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken işe başladım, senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağaç kestin. Bu işin sırrı ne?"

İkinci adam yüzünde tebessümle yanıt vermis: "Ortada bir sır yok. Sen durmaksızın çalışırken, ben arada bir dinlenip baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağaç kesilir."

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Aman ormancııııııııı, canım ormancıııı, sitemize bırahtın yoktan bir acı :d
Ormancının biri, kestikleri gibiymiş, buradan çıkarılıcak netice o, yani siz siz olun kestikleriniz olmayın diyorum eğer içiniz bu ve gibi işilerse.

S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bu hikayeden çok fazla olumsuz sonuç çıkardım.. Sonuç olarak bana göre yapılması gereken .. ağaç kesen o 2 katili aynı baltayla ortadan bölmek!

H

himen

Kullanıcı
4 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet burdan çıkacak olan güzel bir sonuç var aslında
hafız gibi sürekli çalışmak çalışıyorum zannetiriyor bu da benim lisede yaptığım hatayı aklıma getiriyor ....
hafız durduraksız değil mantıklı ve beyini ve bedeni yormadan çalışmak lazım
askerde bizim komutanın bir lafı vardı beyninin verdiği emre eğer vücudun zindeliği ile eşlik etmesse senden asker olmaz....

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
spiritualsigns' Alıntı:
Bu hikayeden çok fazla olumsuz sonuç çıkardım.. Sonuç olarak bana göre yapılması gereken .. ağaç kesen o 2 katili aynı baltayla ortadan bölmek!
:eek: :eek: :eek:

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Küçük bir ayrıntı ... gözden kaçırmamak gerekiyor