İkametgah belgesi tarihe karışıyor (Son Dakika-Flash)

  • Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan İkametgah belgesi tarihe karışıyor (Son Dakika-Flash) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,913 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı İkametgah belgesi tarihe karışıyor (Son Dakika-Flash)
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

senarist081

Kullanıcı
30 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Duzce
İkametgah belgesi tarihe karışıyor   

Kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen iş ve işlemlerde, nüfus müdürlüklerinden veya yurttaşlardan yerleşim yeri ve diğer adres belgesi ile nüfus kayıt örneği istenmeyecek, bu belgeler, ilgili kuruluş tarafından doğrudan, Adrese Kayıt Sistemi'ne dayalı Kimlik Paylaşım Sistemi'nden (KPS) elde edilecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yurttaşların yerleşim yeri ve diğer adres bilgilerinin, standartlara uygun biçimde tek merkezde tutulması ve belli ilkeler çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılmasını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan Adres Kayıt Sisteminin sağlıklı biçimde yürütülmesine yönelik alınması gereken önlemlere ilişkin bir genelge yayınladı.

Başbakan Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeye göre, kamu kurum ve kuruluşları yaptıkları işlemlerde, MERNİS veri tabanında yer alan ve T.C. kimlik numarası ile ilişkilendirilmiş bulunan 'Kimlik Paylaşımı Sistemi'nden (KPS) elde edecekleri yerleşim yeri ve diğer adres bilgilerini esas alacaklar. Henüz KPS'ye bağlanmayan kamu kurum ve kuruluşları ise hazırlıklarını en kısa sürede tamamlayarak KPS'ye bağlanacak.

İKAMETGAH BELGESİ TARİH OLUYOR

Kırtasiyeciliğin ortadan kaldırılması hedefi doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen iş ve işlemlerde, nüfus müdürlüklerinden veya yurttaşlardan yerleşim yeri ve diğer adres belgesi ile nüfus kayıt örneği istenmeyecek, bu belgeler, ilgili kuruluş tarafından doğrudan KPS'den elde edilecek.

Ulusal Adres Veri Tabanının güncel tutulması amacıyla İl özel idareleri ve belediyelerce 'Adres ve Numaralamaya İlişkin Yönetmelik' hükümleri titizlikle uygulanacak, mahalle, cadde, sokak adı gibi adres bileşenlerinde meydana gelen değişiklikler en kısa sürede kamuoyuna duyurulacak.

Kurumlar, her türlü iş ve işleminde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen (TS EN 14142-1) adres standardına uyacaklar.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Muhtarlar itiraz ederler şimdi?:)
SSK Karneleride karışıyordu değil mi?
 
S

senarist081

Kullanıcı
30 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Duzce
Muhtarlar itiraz ederler şimdi?
SSK Karneleride karışıyordu değil mi?
Evrak başına 2 YTL alıyorlardı,ekstra kazançlarından da oldular bu anlamda..Sağlık karnesi tarihe çoktan karıştı karışmasına ama Dün Düzcede bir hastanedeydim halkımız halen daha T.C. Kimlik nosu ile sıra almaya alışamamış,bir müddet devam eder diye düşünüyorum.. :)
 
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bu sistem cog güzel oldu bizim işimize yaradı sahteciliği ortadan kaldırdı :D :D
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ADNKS SİSTEMİNİN AMACIDA ZATEN BUYDU.UMARIM EN KISA SÜREDE BU PARA VE ZAMAN KAYBI ÖNLENİR.HERKES TC KİMLİK NO SUNU EZBERLEMELİ.KREDİ KARTI ÖDEMELERİNİZDE BİLE EKSTREYE GEREK KALMADAN KİMLİK NUMARANIZLA İŞLEM YAPABİLİYORSUNUZ....
 
T

toprakozz

Kullanıcı
22 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
ama bankalarda bazı işlemleri yapabilmek için hala ikametgah istiyorlar
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet maalesef sistem oturmuş değil.Biraz zaman alacak.Çünkü halen nüfus idaresine,ikametgahını beyan etmeyen insanlar var.Ancak işleri düşecekte zorunlu olarak gidip kayıt altına alınacaklar.Ama bikaç sene içerisinde devlet elindeki verileri ortak bir havuzda diğer kurumlarla paylaşacak.Bu bilgi paylaşımı sayesindede işlerimiz kolaylaşacak.
 
Üst