Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz

• Konbuyu başlatan Tülay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Tülay tarafından oluşturulan Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,281 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz
Konbuyu başlatan Tülay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz

Ot yiyen zavallı bir hayvandı o aslında. Lakin dünyanın en yavaşıydı. Üç yüzyıl yaşaması da yavaş olmasının ödülü gibiydi.

Sağlam, kaya gibi bir yuvası olmalıydı ki üç yüzyıllık bu uzun ömründe kurda kuşa yem olmasın. Dedesinin babası ömrünü sağlam bir yuva yapmaya adadı. Ancak üç asırlık hayatı boyunca sadece temel atabildi. Sonra dedesi üç yüzyılda ancak duvarlarını örebildi bu sağlam yuvanın. Ardından babası da üç asır yaşadı. Bütün hayatını yavrusuna miras olarak bırakacağı bu yuvanın iç dekoruna adadı.

Dokuz yüzyılın sonunda yavrusuna teslim etti bu muhteşem yuvayı.

Mutlu yavru daha yerleşmemişti ki aptal bir fil oradan geçerken tam dokuz asırda hazırlanan şaheseri yanlışlıkla ezdi ve yerle bir etti.

Felek dayanamadı ve inanılmaz azmi ödüllendirdi. Bir yuva inşa etti yavrunun sırtına. Sarsılmaz ve akıl almaz bir yuva. Dokuz yüzyıllık emeği yerle bir eden fil dahil olmak üzere bir daha da hiç kimse yıkamadı kaplumbağanın evini.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz!

Güzel..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Evet herşey gibi hiç bir emek karşılıksız kalmaz..

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
Safari' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
bazen emekler de boşa gidebilir. :'(
Karamsar olmamak lazım ama :)
ben emek verdiklerimin  çoğunun iyi sonuçlanmasını isterdim ama nerde neredeyse çoğu zaman karşılığını alamıyorum.karamsarım ama gözüme çarpan bu napıyım

Ö

ölüdeniz

Bu başlığa katılmıyorum karşılıksız kalan okadar çok emek varki hangi birini sayayım.teşekkürler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
Safari' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
bazen emekler de boşa gidebilir. :'(
Karamsar olmamak lazım ama :)
ben emek verdiklerimin  çoğunun iyi sonuçlanmasını isterdim ama nerde neredeyse çoğu zaman karşılığını alamıyorum.karamsarım ama gözüme çarpan bu napıyım
Sizin gibi düşünseydim sizden daha karamsar olurdum şimdi..

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
safari inan hayatımda hep böyle oldu.emeğimin karşılığını dostluklarımda bile alamadım

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
bazen insan dönüp arkasına baktığında değmezmiş ben bu insanlar için mi emek verdim bu insanlar için mi günlerimi, sevgimi, dostluğumu, aşkımı ve daha birçok şeyi harcadım diyor ama herşeye rağmen sen ne yaptığından ve ne için yaptığından eminsen, karşılığında sende sadece sende sevgilerini istediysen bu insanlardan boşver üzülme derim ben.
boşver karşılık bulamayan senin emeğin olsun..
zaten sen karşılıksız yaptıysan tüm bunları eminim ki rabbim çok büyük çok çok daha güzel bir şekilde sana kat ve kat daha güzel karşılığını verir.
ne demişler iyilik yap denize at balık bilmezse HALIK (yaratan) bilir....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ölüdeniz' Alıntı:
Bu başlığa katılmıyorum karşılıksız kalan okadar çok emek varki hangi birini sayayım.teşekkürler
Ay bu iyiydi valla :d Say say bitmez. Orasıunı geçtim fakat nasılsa emeklerimin karşılığı yok diye koca bir hayatıda üretimden bir haber geçirmenin anlamı yok.
Bence en büyük karşılık bir şeyler var etmiş olmaktır. desem  nasıl olur acaba.
Hani yıllardır emeğimin karşılığını alamıyorum ama ha birede devam diyoruz.
Neyse konu hayali bir hikayede olsa. (Keza kaplumbağaların varoluşu bu şekil değil. En azından kaplumbağalar felek nedir bilmez.)

Güzeldi. Üretimden kopmamak lazım.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ay bu iyiydi valla :d Say say bitmez. Orasıunı geçtim fakat nasılsa emeklerimin karşılığı yok diye koca bir hayatıda üretimden bir haber geçirmenin anlamı yok.
Bence en büyük karşılık bir şeyler var etmiş olmaktır. desem  nasıl olur acaba.
Hani yıllardır emeğimin karşılığını alamıyorum ama ha birede devam diyoruz.
Neyse konu hayali bir hikayede olsa. (Keza kaplumbağaların varoluşu bu şekil değil. En azından kaplumbağalar felek nedir bilmez.)

Güzeldi. Üretimden kopmamak lazım.
Ya süper bir yorumdu ne diyeyim! Tüm cümlelere harfiyen katılıyorum:))
Yıllardır emeğiminizin karşılığını alamıyoruz fakat devam ediyoruz. Çünkü cesaretimiz yok; değişime, açık olmaya, hayır demeye..