herşey bir tık ötenizde...

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan herşey bir tık ötenizde... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,707 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı herşey bir tık ötenizde...
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tnctrkcell
T

tnctrkcell

Her şey bir ‘tık’ ötenizde!

Hanımlar, Mars’ta daha mutlu!
www.exploratorium.edu adlı siteye girip net kilonuzu yazdığınızda uzayın herhangi bir gezegenindeki ağırlığınızı hesaplayabiliyorsunuz. Örneğin: 66 kg ağırlığındaki birisi Mars’ta 24,8 kg, Jüpiter’de ise 156 kg ağırlıkta oluyor.

Dünyanın kaçıncı zenginisiniz?
www.globalrichlist.com adlı site sayesinde yıllık gelirinize göre dünyanın kaçıncı zengini olduğunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Gittiğiniz ülkenin argosunu biliyor musunuz?
www.slanguage.com sitesi sayesinde gideceğiniz ülkenin kültürel altyapısı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece tatil için gittiğiniz bölge insanına karşı yanlış anlaşılmaya müsait söz ve davranışlardan kaçınmış olursunuz.

Tavuk, balık, salata kaç kalori?
www.diyet.i8.com adlı siteye tıklayıp gün içerisinde yediğiniz besinlerin kaç kalori olduğunu öğrenebilirsiniz. Diyet yapanların uğrak yeri haline gelen site, onlarca gıdanın kalori değerini bilimsel yönleriyle ortaya koyuyor.

Norveç’te hava 10 gün boyunca parçalı bulutlu!
www.weather.com adresinden dünyanın herhangi bir bölgesinin 10 günlük hava raporunu öğrenebilirsiniz.

Çin’de paranız bitti, en yakın ATM bu adreste
www.visaatm.infonow.net sayesinde dünyanın her yerinde size en yakın ATM’nin yerini öğrenebilirsiniz.

Piyasaya çıkacak yeni ürünler elinizin altında
www.comingsoon.net adresine girerek piyasaya sürülecek her çeşit ürünü sanal âlemde inceleme şansı bulabilirsiniz.

‘Dizüstü’m nerede daha ucuz?
www.mysimon.com sayesinde aldığınız ürünün farklı ülkelerdeki fiyatlarını sorgulayabilirsiniz.

Dikkat biri bizi gözetliyor!
www.earthcam.com adresine girerek dünyanın farklı noktalarını web kamera ile izleyebilirsiniz.

Timeticker, tıkır tıkır
www.timeticker.com sitesi, ülkeler arası saat farkını elinizin altına getiriyor.

Bu adreste gece ayrı bir güzel!
www.redrat.net adlı site sayesinde tüm dünyada gece, aynı karede! Eşsiz güzelliğe sahip bu kareyi internet kullanıcılarının kesinlikle görmesi gerek.

Ünlülerin hayatını bilmeyen kalmayacak!
www.biography.com adresi sayesinde 25.000’in üzerinde tanınmış insanın biyografisine ulaşabilirsiniz.

Dünya, bilgisayarınızın ekranında!
www.earth.google.com adresi sayesinde küçülen dünya, bilgisayar ekranına sığabiliyor. İlgili adrese girip dünyanın istediğiniz kara parçasını, ülke ya da şehrini görebiliyorsunuz.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hımmm ilginççç :D

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
sevdim ben bu işi ;) teşşkkrlr

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:D
10 günlük hava raporu hoşuma gitti...
teşekkürler.. :)

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
paylaşım için teşekkürler çok güzel birşey yararlanmak lazım

M

mybest__

Kullanıcı
16 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
güzel sitelerr teşekkürler

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Google Earth'ü çok kullanıyorum ben, çok yararını gördüm.
Gerçekten bu "tık"lar yaşamı ne kadar kolaylaştırdı.
Teşekkürler.:)