Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,675 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar
Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar.
Aslında kendi çemberidir insanı hapseden ya da bir diğer deyişle insanın kendisidir kendini çembere iten. Ve insan kendi oluşturduğu bu çember gölgesinde yaşar…
Bu kısır döngü uzar gider; ta ki insan kendini bulana dek.
Kendini bulmak, kendini tanımaktır.
Kendini tanımanın yaşı yoktur. Hayatı görebilmeyle doğru orantılıdır.
Ne kadar bilgiyle beslerseniz kendinizi, o kadar ufkunuz açılacaktır ve etrafınızdaki çember genişlemeye başlayacaktır.
Çember genişledikçe olaylara bakış açınız değişecektir.
Hayatta var olmanızın sadece yemek, içmekten ibaret olmadığını öğrendiğimiz andan itibaren asıl yaşam mücadelesi başlayacaktır.
Yaşadığınıza dair bir kanıt bırakmak isteyecek, birilerine faydalı olabilmek için olanca gücünüzle çalışacaksınız. Hayatınız anlam kazanacak, monotonluktan uzaklaşmış olacak… İşte yaşam bu…
Eğer iki günü aynı yaşıyorsak , kendimize hiçbirşey katmamışız demektir.
Yine yeni birgüne açılıyoruz.
Yine başlangıçlar, yine sıfırdan alabileceğimiz koskacaman birgün
Bugünü ne denli verimli yaşarsak; yarın için biraz olsun nefes alma fırsatımız olacak. Unutmayalım.
Ve bunu düşünerek; hayatta hiçbirşey için ÜŞENMEYELİM ve hiçbirşeyi ERTELEMEYELİM…

Alıntıdır.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir yazı,düşüncelerime tercüman olmuş,teşekkürler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ebruliyn' Alıntı:
Çok güzel bir yazı,düşüncelerime tercüman olmuş,teşekkürler
Rica ederim efendim.

Kendini bulmak zormuş bu yazıdan onu anlşadım ben :d
Tevekkeli değil yıllardır arıyorum ve aramaktayım vesselam.
Bakalım çember çok geniş valla ama ne yapalım olmadımmıda olmuyor.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
aslında sen kendini bulmuşsun,farkındasın ama buldukların sana yetmiyor,aramaya devam ediyorsun

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ebruliyn' Alıntı:
aslında sen kendini bulmuşsun,farkındasın ama buldukların sana yetmiyor,aramaya devam ediyorsun
Bah bu dediğini bana ilk diyen sen değilsin, onu söyleyeyim önce.
Ama tam zıttını söyleyenlerde azımsanacak kadar değil valla, 2 arada bir derede kaldım,belki çember genişlememiş ben geniş görüyorum, belki oprtada çember yok :d

Ama ben hala bir arayış içerisindeyim, yetmiyor bulmuş olsamda yetmiyor valla.
Ben bu olamam diyorum çoğu zaman, yada bu olmamalıyım vs vs vs hep diyorum zaten iş neden, nasıl!a gelince kuruyup kalıyorum:d
Onca şey sınadım hayatla yinede fayda etmio :d

Du bakalım, bulurum heralde ne bilim bulamaz isemda kayıp gideriz ne olucak.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bah bu dediğini bana ilk diyen sen değilsin, onu söyleyeyim önce.
Ama tam zıttını söyleyenlerde azımsanacak kadar değil valla, 2 arada bir derede kaldım,belki çember genişlememiş ben geniş görüyorum, belki oprtada çember yok :d
Burada ki yorumlardan insan az çok kişi hakkında fikir sahibi oluyor,Korsan'ın bende ki intibasıda bu yönde,iki ara dere olayı gibi kararsızlıklar yaşama yalnız ne kadar sınarsan ve kendini ararsan o kadar insanlar ve hayat hafif gelir ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
He anladım.

Hayat be yav,pörsüttük az kendi adıma tabi,olmadık saçmalıkları sınadımda  zamanında  :d
Neyse..

Ben iddaalıyım bir gün kendimi bulucam, esas geceleri kendimi daha iyi arıyor ve yaklaşıyorum.
Bir gece kendinimi bulacağım diyeyim büyük ihtimalle ben gecede saklanıyorum gibi :d

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir gece kendinimi bulacağım diyeyim büyük ihtimalle ben gecede saklanıyorum gibi :d
iyi hadi bakalım yarasalara dikkat ama 8)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında kendi çemberidir insanı hapseden ya da bir diğer deyişle insanın kendisidir kendini çembere iten.
Ne kadar bilgiyle beslerseniz kendinizi, o kadar ufkunuz açılacaktır ve etrafınızdaki çember genişlemeye başlayacaktır.
Çember genişleyecek ama insanlarla ilişkilerin zayıflayacak ve hatta gittikçe kendini insanların çemberinden uzakta göreceksin çünkü anlaşamayacaksın.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Sen kendinin farkına varıp içindeki senle buluştuğunda zaten aynı kişi olmayacaksın.Farklı düşünüp farklı bakacaksın yaşam sana farkındalığının nekadar güzel birşey olduğunu gösterecek ve aradığını bulmuş insanların hazını yaşayacaksın.Buda sana aradığın gücü verecek ve isteklerine ulaşacaksın .Herşey sende saklı.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Mustang' Alıntı:
Sen kendinin farkına varıp içindeki senle buluştuğunda zaten aynı kişi olmayacaksın.Farklı düşünüp farklı bakacaksın yaşam sana farkındalığının nekadar güzel birşey olduğunu gösterecek ve aradığını bulmuş insanların hazını yaşayacaksın.Buda sana aradığın gücü verecek ve isteklerine ulaşacaksın .Herşey sende saklı.
Ben bir şey anlamadım valla.
Az daha açarsan memnun olurum.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Güzel bi yazıydı aynen katılıyorum herşey görebildiğimiz kadar ve buyuzden önce bakmasını ögrenmeli insan.... :D :D