Heey Ne Duruyorsun?!

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Heey Ne Duruyorsun?! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,435 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Heey Ne Duruyorsun?!
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Evet, hata yaptın çok, hem de pek çok kere ama yeniden nefes almak, yeniden başlamak için geç mi, söyle?

Bir yol bulmalı
Başka bir türkü tutturmalı
Boş sözlere artık kulakları tıkamalı
Dost görünümlü plancıları,
Aslında “Minnet” bekleyen “fedakârları”,
Seni aşağı çeken insanları orada bırakmalı

Sonra rüyalar ve hayallerin arkasından uçmalı, uçmalı…
Beklememeli
Ne pahasına olursa olsun peşinden gitmeli

Derin bir nefes almalı;
Haydi, çek içine, tüm hücrelerine!
Ve gözleri açmalı, kocaman açmalı
Mutluluğun aynaya baktığında tam karşında olduğunun farkına varmalı…
Görmeli…
Evet, bak orada işte!
Bir başkasında değil mutluluk, kendinde!

“Gölgelerin gücü adına güç bende artık!” diyebilmeli
Toplayıp pılıyı pırtıyı sıfırlamalı gerekiyorsa tüm yaşamı
Geriye bakmadan yeniden başlayabilmeli…

Hiç bir şey yapmazsan hem ne değişir ki?
Adım atmalı ufakta, küçücükt de olsa
Sonra sıçramalı gökyüzünde parlamak için
“Kendi göğünde parlamak için”

Umutlar ve rüyalar var yetmez mi bunun için?

Evet, hata yaptın çok, hem de pek çok kere
Ama yeniden nefes almak, yeniden başlamak için geç mi, söyle?
Seni senden başka durdurabilecek kim var be?

Görmüyor musun?
Asıl engelleri sen kendine kendin koyuyorsun…
Kimin sana nasıl davranacağını sen kendin belirliyorsun...

Ne gerekiyorsa yapmalı çünkü güç sende!

Hey duydun beni değil mi?!...

Uç uçabildiğince istediğin her yere ve her şeye
Umudunu ve inancını koy yüreğine
Kaldır kafanı ya da çıkar pencereden dışarı
Bak gökyüzüne, sonsuz maviye
Ve gülümse kendine…

Evet, işte böyle!

Korkma! En karanlık gecelerin bile sabahı var,
Sabit tecrübeyle…
Denemeye değer her şey zor gibi gözükse de
Doğmalı her yeni gün güneşle
Hadi koyver kendini hayatın renklerine,
Renklerin içine

…ve zamanın sensiz akmasına izin verme…

Rüzgâr Mira Okan

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yukarıda anlatılan yazıda o kadar çok kendimi buldum ki...

Bazı zamanlar kararlar verip,başa sardım,yıldığım,öfkelendiğim zamanlarım geldi aklıma...
Ama gerçeği öğrendim,hayat bazen acı tecrübelerle öğretti bunu:

" Hiç bir şey imkansız değil"

Ve öğrendim hayatta ayakta kalmayı,özgüveni ama en çok önemli olan ; farkında yaşamak hayatımı/zı

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Hiç bir şey için geç değildir zaten...

Aslında yapamayacağımızı söyleyip yazıda da dediği bigi asıl engelleri kendimiz koyuyoruz.
Güzel bir paylaşımdı teşekkürler..

D

DonJuan

çok hata yapmadım .
keşkelerim de yok hayatıma dair .

ama daha yaşamadığım onca yıllım , ve benim de umutlarım var .
çünkü bende bir insanım ...

teşekkürler hoş paylaşım...

M

msto

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
malatya
s2.darkpirates.net
hayata baştan başlamak o kadar kolay mı ?? ben neden başlayamıyorum o zaman neden sevmediğim işimde çalışmak zorundayım ve nden kendi kendimi yemekle  meşgülüm ?okadar kolay değil bence yeniden hayat kurmak

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
msto' Alıntı:
hayata baştan başlamak o kadar kolay mı ?? ben neden başlayamıyorum o zaman neden sevmediğim işimde çalışmak zorundayım ve nden kendi kendimi yemekle  meşgülüm ?okadar kolay değil bence yeniden hayat kurmak
Elbette bu kadar kolay değil ama "imkansız da değil "

belkide hayatınızda eksik olan şeylere yoğunlaşıp,çözüm bulmalısınız :)

İnanın kimse kolay gelmiyor bulunduğu yere, bunun için çook yollar katediliyor,çokdüşülüp kalkılıyor.

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
??? :) teşekkürler paylaşım için gülşah abla.tek kelimeyle ''perfect''di  :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
msto' Alıntı:
Bu yazınızı okuduktan sonra ,başka bir yerde güzel bir yazı okudum ve sizin sorunuza uygun bir cevap içermekte ve hemen paylaşmak istedim sizlerle ;

Sen acıyı çok seviyorsun; çünkü o seni yaşama bağlıyor. Var olduğunu, nefes aldığını hissettiriyor sana ve sen acıdan asla kopamıyorsun!”

Kulağıma çok gelmeye başladı bu söz “İnsan İsterse,”... Keyfi gelecek ve insan isteyecek… İsteyecek ve mutlu olacak ya da coşkuyu kucaklayak. Ama tüm bunlar insanın keyfi gelecek ve isterse olacak!

İnsan istemeyi biliyor mu acaba?

Ben hala emin değilim. İnsan karamsar olmuş, insan çaresizliği kabullenmiş ve insan insanlıktan çıkmak üzere…

Gökyüzüne bakıyorum, ne kadar da çok olumsuzluk dalgaları var! Hissediyorum. Ve ne acı ki insan, olumsuzluklarla çevrelenmiş dünyaya hala negatif enerjisini kusuyor. Farkında bile değil bunun, dünyasını kararttığından bihaber…

Coşku yok diyorsun, mutluluk uzak diyorsun, kendini keşfetmeden sen bunları aramaya koyulmuşsun. Yürüyerek dünyanın çevresini turlamak gibi bir şey bu.

Sana küçük bir sır vereyim mi? Eğil o halde biraz, kulağına fısıldamalıyım... Bu çok önemli bir sır benim için; ama sır olmaktan çıkacak birazdan. Çünkü bu sırrımı artık sen de bileceksin. 

Dinle! “Sen acıyı çok seviyorsun; çünkü o seni yaşama bağlıyor. Var olduğunu, nefes aldığını hissettiriyor sana ve sen acıdan asla kopamıyorsun!”

Evet, bu artık bir sır değil. Bunu düşünmelisin, bunu paylaşmalısın. Yaşamında neler olup bittiğinin farkındalığıyla yüzleşmelisin. İnsan isterse acıdan uzaklaşır evet acıyı dünyasına bile sokmaz isterse insan; ama isterse… İstemeyi bilirse...

Evrene güvenmelisin ve kendini keşfetmelisin. Her şey ortada biliyorsun ve herkese eşit sunulmuş durumda… Sakın bana “Her şey eşit değil” deme! O zaman sana koca bir aptal gözüyle bakarım. O zaman seni yaşamıyor varsayarım. O zaman sana kayıpsın derim.

Önce istemeyi öğrenmelisin. Bunun bir kursu yok, bunun bir eğitmeni yok. Tek eğitmen sensin, kurs senin içinde!

Yürüyerek dünya turunu bırak artık ve kendini keşfet, sonra da varlığınla kucaklaş...

Uğur Koşar

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ooOOOoooh döktürüyosun bugün yine gülşah ablacım  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Evet, aslında o güç hepimizin içinde var, potansiyel olarak diyeyim. :) Onu kendimizde farkettiğimizde ki zor kısmı bu zaten, her şeyin üstesinden gelebiliriz işte!

Evrene güvenmelisin ve kendini keşfetmelisin. Her şey ortada biliyorsun ve herkese eşit sunulmuş durumda… Sakın bana “Her şey eşit değil” deme! O zaman sana koca bir aptal gözüyle bakarım. O zaman seni yaşamıyor varsayarım. O zaman sana kayıpsın derim.
Kesinlikle eşit değil! Şu anki yaşamımıza bir bakın! Afrika'da açlık, sefalet içinde doğan bir çocukla bizim çocuğumuz bir mi! Değil..

Her şey eşit değil!
Aptal mıyım..!?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında Didem yazıda şunu belirtmek istenmiş, tabi buda benim anladığım;

Evrende her şey eşit dağıtılmış ama bizim ne şekilde düşünce ve istek yaydığımız önemli  :)

ne düşünürsek oyuz mantığından yola çıkılarak yazılmış bir yazı ;)

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
gülşah hani kocaman bir denzide bir sandalın içinde küreklerini kaybetmişsindir ama bilrisinki akıntının seni çekmemsi için ellerinle mücadele edersin güneş kzıgın bir alev gibi tependedir işte bitti tamam sonuna geldim dediğinde işte bu şiir varya can suyu oldu teşşekürler sana ....

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
bu şiiri çoğaltıp işyerinin her odasına asdım okunması mecburi diye kocamanda başlık attım destek olmak ne demek kafan karmakarışıkken bazen tek bir kelime bazen işte bu şiir gibi önüne gelen bir tesadüf hareket etmen için bir kamçıldır

K

karanlık528

Kullanıcı
13 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
"Sakın bana “Her şey eşit değil” deme! O zaman sana koca bir aptal gözüyle bakarım. O zaman seni yaşamıyor varsayarım. O zaman sana kayıpsın derim."
insanların hepsi hayata eşit başlamıyorlarki bence herkesin eşit başladığını düşünmek aptallık : )

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yazında belkide bahsedilmek istenen ; hayatımızı o kadar anlamsızmış gibi yaşıyoruz ki ( yaşayanlardan bahsdiyorum çünkü farkında yaşayanlardan biriyim  :) )
en geçerli bahanemiz " hayat adil değil" ellbette olmaz çünkü hepimiz farklıyız ama adil çünkü her olanağı insana sunuyor en basitinden düşünen varlık özelliklerine sahibiz.

Bide bu açıdan düşünsek  :) :) :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep

Güç bende diyorumda yaşamı sıfırlayamıyorum.
Geriye bakmadanda yeniden başlayamıyorum işte ne yapayım.
İrade zayıflıgı sanırım.