HAYATIMIZIN SANS PENCERELERI

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan HAYATIMIZIN SANS PENCERELERI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,105 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı HAYATIMIZIN SANS PENCERELERI
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mrs.Jadem
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
HAYATIMIZIN SANS PENCERELERI

Sans ne zaman kapimi calacak..?Yeni bir sey yapma zamanimmi..?
Diye eminim arada bir herbirimiz kendi kendimize sordugumuz suallerdir.

Bulundugumuz seneyi normoloji olarak hesaplarsak belki bu sorularin bir kismini cevapliyabiliriz..Dogum gununuzu+ayi+bulundugumuz seneyi .. toplayip normoloji olarak hangi senede oldugumuzu hesapliyabiliriz..
Ornek:01/04/2006 01+04+2006=13=4 demekki bu tarihte dogan kisi bu sene 4 cu senesindedir.

Eger dogum tarihi:11/10/2005 se.. yani daha dogum gununu bu sene daha kutlamadiysa bir evelki sene ile toplam yapilir, yani
11/10/2005 11+10+2005 =10 =1 demeki birinci senesinde oluyor..

BIRINCI SENENIN ANLAMI
Bu sene yenilikler senesidir, is hayattinda, ozel hayattinda ,finansal olarak yeni kapilarin acildigi bir sene..

IKINCI SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami daha cok, aile, birliktelikler, ev konusunda onemli bir senedir, bu sene sagliga biraz daha onem vermek gerekir..yeni seylerin bu sene beklemede olamasi gerekir..

UCUNCU SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami sans ve genislemektir, kalbinizi duyma zamani,tahsil,gezi,cogu seylerin hic ugrasmadan basari kazanan guzel bir sene..

DORDUNCU SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami evlilik, cocuk getirmek, duzenli bir is, ev degistirmek, cerceve ile ilgili her konuda hayattiniza duzen verilmesi gereken bir sene.

BESINCI SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami degisiklikler, yeni seyler denemenin zamani,kendimizi bazen yanliz kalmak hissine katilmamiz cogu bosanmalar besinci senede olur.bir yerdede biraz huzursuzluga kapilip tam olarak ne istedigimizi o kadar anlamadigimiz bir sene...

ALTINCI SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami bekarlarin hayat arkasi bulup evlenmeleri,bozuk iliskilerin duzelmesi, bu senenin anlami sevgi senesi,sevgiyi hayattimiza getiren yeni pencerelerin firsatini bulabilmek..

YEDINCI SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami,kendimizle yasanan yedi senenin toplamini yapip, bir yerde kendimizle yaptigimiz bilanco senemiz.hayattimizda uymayan iliskilerin bitmesi yine bu senede olur..

SEKIZINCI SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami, karyer ve parayla ilgili onemli bir sene, bu sene cok para yapma ihtimaliniz bir yerdede kaybetme ihtimaliniz epey yuksek.

DOKUZUNCU SENENIN ANLAMI
Bu senenin anlami ,hayattimizda uygun olmayan herseyi arkamizda birakmanin, yeni bir gelecek dokuz yil icin hazirliklar ,planlar yapmanin,yurt disi gezileri, bu senenin getirecekleridir...

Sans pencerenizin size hep gulmesi umudumla..
Sevgi ve isik dolu bir gun dilerim..

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ilginç bir paylaşım teşekkürler...
(=
ben beşinci senedeyim..

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ya ben anlamadm.doğum tarihim 02.02.1993.yardmcı olur musunuz  ???

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
2+2+2008=14=5 =)
yani beşinci yılındasın... (=

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sans pencerenizin size hep gulmesi umudumla..
Sevgi ve isik dolu bir gun dilerim..

Yerim seni sosis reklamı gibi ya :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bana göre çok saçma ama inanan arkadaşlara ise saygım var

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Katılmıyorum böyle saçma bir şeye inanan birine de saygı duymuyorum sadece beni ilgilendirmez diyorum, niye önümüze gelen herkese saygı duyarız ki saygı duymak çok önemli bir şeydir, karışmamak ilgilenmemek başka. Karıştırdığımız şeylerden biri, ben çok öenmsiyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Farklı bir durum.
Ama düşünceye ve onun ifadesine sölü yada yazılı saygı duymak gerekir katılmaya bilirsin.
Saygı duymuyorsan düşünce ve fikirlere kendi düşüncelerine saygı bekleme bence.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Saygı duymak eğer ki kabullenmek hoşgörmekse evet ama değer vermek anlamında ise saygımı herşeye kullanamam, benim de fikirlerim düşüncelerim birilerine yanlış geliyorsa ve ilmi bir dayanağı da yoksa insanlar hoşgörü içersinde tamam bu da senin fikrin diyebilir, ama saygı duymak değer vermek zorunda değiller.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Saygı duymak eğer ki kabullenmek hoşgörmekse evet ama değer vermek anlamında ise saygımı herşeye kullanamam, benim de fikirlerim düşüncelerim birilerine yanlış geliyorsa ve ilmi bir dayanağı da yoksa insanlar hoşgörü içersinde tamam bu da senin fikrin diyebilir, ama saygı duymak değer vermek zorunda değiller.
Ama zaten hoş görmek yeterlidir ötesinde bir durum istenmezki saygı durumundan yani düşüncelerinizin önünde eğiliyorum gibi.
Zaten ana tema bu karşının fikrine saygılı hoş görülü olucaksın.
Bir çok insan ilmi dayanaksız inançlara sahip hoş görmeyelimmi yada vs vs vs dediğim gibi ana tema bu zaten yakalamışsınız.
Teşekkür ederim.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben burada bir tabirin yanlış kullanıldığını belirtmek istemiştim, saygı duymak hoşgörmekten daha değerli bir duyguyu ifade eder. Ortak bir noktada buluşmak güzel.  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Ben burada bir tabirin yanlış kullanıldığını belirtmek istemiştim, saygı duymak hoşgörmekten daha değerli bir duyguyu ifade eder. Ortak bir noktada buluşmak güzel.  :)
Ne ifade eder biliyorum ben saygıda duyarım efendim.
Hatta ileri gider saygı duydugum insanların düşüncelerinin önünde eğilirimde (bilimsel bir dayanagı olmamasına rağmen)
Bu benim o insana duydugum saygıdan ileri gelir.
Bana bakmayın pek az zaman pek az kişi ile aynı noktada buluşurum.
Keza sizinle enlemlerimizde boylamlarımızda farklı Şu ana kadar :)
Yanı kısaca ben kendimce olması gerekeni yazdım bende öyle yapıyorum demedim :)
Tekrar teşekkür ederim efendim.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir insana saygı duymak onun varlığına saygı duymak evet, ama yanlış ve eğrisine saygı hayır.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Bir insana saygı duymak onun varlığına saygı duymak evet, ama yanlış ve eğrisine saygı hayır.
Kime göre yanlış neye göre yada kime göre eğri.
Hani bu kavramların göreceliğinden şüpheniz olmadıgını varsayarak soruyorum.
Eğer dersenizki egride dogruda yanlışta tektir.
Bu soruyu sormamış sayıcam kendimi.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İyi de bu hesaplama bana her sene aynı sonucu verecek?
Yani 1.senesinde olan bir kişi, ömrü boyunca 1.senesinde kalacak ve kaderi bu senenin karşılığında yazan mı olacak?
Ve bir sorum daha var konuyu açan arkadaşıma;
Normoloji nedir?
Bizler numeroloji biliyoruz ama ben bu terimle ilk kez karşılaştım, araştırdım ve karşılığını bulamadım.
Teşekkürler.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
!
manas' Alıntı:
Burada geçen bir cümle dikkatimi çekti.!!!
Hoşgörmek= saygı duymak değildir ki.
Tesine insan bazen kabul etmeyeceği şeylere bile saydı duyar çünkü o düşünce kişiye özeldir.
Doğrusunu ( kime göre doğru o ayrı çünkü toplumsal kabul görmiş doğrular vardır bide kişiye has doğrular ) anlatırsın ama yine saygı çerçevesinde. :)
Hoşgörmek,değer vermek bence farklı yani eşittir saygı demek değiller bana göre.
Örneğin hepimizn çevresinde olmuştur düşüncesini,yaşam biçimini beğenmediğimiz kişiler hatta ve hatta bize ters düşün hayat biçimleri ama eğer o kişi bunu tercih ettiyse ve arkasında da duruyorsa yaptıklarının,ben o kişiye hoş görü deil ama saygı duyarım.
Bilmem anlatabildin mi?

not: bu yazdıklarım eleştirmek amaçlı değildir manas.Sadece o cümle tetikledi bunları yazmamı.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ebruliyn' Alıntı:
Bana göre çok saçma ama inanan arkadaşlara ise saygım var
Yazarken hiç tahmin etmemiştim bu kadar yoruma sebep olacağını.... Tansiyon yükselmiş ardımdan:nabiz