Hayatı Nasıl Yaşayanlar, Hayata Nasıl Veda Eder?

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Hayatı Nasıl Yaşayanlar, Hayata Nasıl Veda Eder? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,228 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Hayatı Nasıl Yaşayanlar, Hayata Nasıl Veda Eder?
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bjkerim
K

Kristal

Hayatı nasıl yaşayanlar, hayata nasıl veda eder?

Kişiliğimiz ve hayata bakışımız vücudumuzu etkiliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, karakterimiz, yakalanacağımız hastalıklar ve hayat süremiz hakkında önemli ipuçları veriyor.

DÜŞÜNCESİZ

Akıllarına gelen ilk şeyi karşısındaki insanın kırılıp kırılmayacağını düşünmeden söyleyen insanlar en fazla kazalarda hayatını kaybediyor.

ENDİŞELİ

Kaygı bozukluğu olan ve en küçük olaydan dahi endişeye kapılan insanlarda tansiyon hastalığı daha fazla görülüyor. Yükseklik, kapalı yerde kalma gibi birçok fobi de kalp rahatsızlıkları, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor.

AGRESİF

Kendilerine yapılan kötülüğü unutmayan düşmanlık besleyen agresif insanlar hayatları boyunca ciddi kalp rahatsızlıklarıyla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar agresif insanların psikolojik ve ruhsal hastalıklara daha yatkın olduklarını belirledi.

UTANGAÇ

Sosyal ortamlarda kendilerini rahat hissetmeyen utangaç insanlar virüs kapmaya daha açıklar.

İYİMSER

Başına gelen her türlü olumsuzluğa rağmen olaylara hep iyi bakmayı bilen insanlar kötümser kişilere göre 7.5 yıl daha uzun yaşıyor.

SIR TUTAN

Uzmanlar, devamlı başkalarının sorunlarıyla boğuşan ve kendi dertlerini içine atan kişlerin kanser ve kalp krizi riskiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

İNSAFLI

Karşısındaki insana karşı insaflı davranan ve affetmeyi bilen kişiler daha uzun yaşıyor.

DIŞA DÖNÜK

Gezmeyi, sosyal ortamlarda bulunmayı seven dışa dönük insanların kalp hastalıklarına yakalanma riskleri daha düşük. Bu tip insanlar hastalıklarla kolay mücadele ederek, daha çabuk iyileşebiliyor.

KÖTÜMSER

En mutlu anında dahi her şeyin en kötü yönünü görmeyi alışkanlık haline getirmiş insanların olumlu insanlara göre erken ölme oranları yüzde 19 daha fazla. Kötümserlerin Parkinson hastası olma riskleri de çok yüksek.

NEŞELi OLANLAR

Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından birisi de neşeli insanların daha erken ölmeleri. Aileleri ve çevreleri tarafından neşeli olarak tabir edilen kişilerin diğer insanlara göre ergenlik döneminde ölme oranları daha yüksek. California Üniversitesi'nden araştırmacılar neşeli insanların hayattaki tehlikeleri görmezden geldikleri için erken ölme riskiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

alıntı...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Kristal' Alıntı:

ENDİŞELİ

Kaygı bozukluğu olan ve en küçük olaydan dahi endişeye kapılan insanlarda tansiyon hastalığı daha fazla görülüyor. Yükseklik, kapalı yerde kalma gibi birçok fobi de kalp rahatsızlıkları, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor.

UTANGAÇ

Sosyal ortamlarda kendilerini rahat hissetmeyen utangaç insanlar virüs kapmaya daha açıklar.

İYİMSER

Başına gelen her türlü olumsuzluğa rağmen olaylara hep iyi bakmayı bilen insanlar kötümser kişilere göre 7.5 yıl daha uzun yaşıyor.

SIR TUTAN

Uzmanlar, devamlı başkalarının sorunlarıyla boğuşan ve kendi dertlerini içine atan kişlerin kanser ve kalp krizi riskiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

İNSAFLI

Karşısındaki insana karşı insaflı davranan ve affetmeyi bilen kişiler daha uzun yaşıyor.

NEŞELi OLANLAR

Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından birisi de neşeli insanların daha erken ölmeleri. Aileleri ve çevreleri tarafından neşeli olarak tabir edilen kişilerin diğer insanlara göre ergenlik döneminde ölme oranları daha yüksek. California Üniversitesi'nden araştırmacılar neşeli insanların hayattaki tehlikeleri görmezden geldikleri için erken ölme riskiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

alıntı...
Benim sonum pek hayırlı değil anlaşılan. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
SIR TUTAN

Kanser vakaları bu yüzden mi arttı?Bende Çernobilden sanıyordum  ::) Kim yapmış bu araştırmayı ???

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ebruliyn' Alıntı:
SIR TUTAN

Kanser vakaları bu yüzden mi arttı?Bende Çernobilden sanıyordum  ::) Kim yapmış bu araştırmayı ???
Bir de derdinden verem oldu diye bir söz var. Gerçek bence, çok dertlenip kederlenirsen hastalanıyosun .Ülser vb sindirim sistemi hastalıklarının çoğu depresyondan kaynaklanıyomuş  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
NEŞELi OLANLAR

Çok şükür ergenliği atlattık ama tehlike devam ediyor ben şimdiden kabristandan yer ayarlayayım  :p

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ebruliyn' Alıntı:
NEŞELi OLANLAR

Çok şükür ergenliği atlattık ama tehlike devam ediyor ben şimdiden kabristandan yer ayarlayayım  :p
sen hepimizi gömersin sana bişey olmaz merak etme  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ya yok gene aynı rüyayı gördüm,ömrüm kısalmış,bakalım bu gece uzayacak mı? ;)merak ediyorum

D

dempol

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul

Kişiliğimiz ve hayata bakışımız vücudumuzu etkiliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, karakterimiz, yakalanacağımız hastalıklar ve hayat süremiz hakkında önemli ipuçları veriyor.

DÜŞÜNCESİZ

Akıllarına gelen ilk şeyi karşısındaki insanın kırılıp kırılmayacağını düşünmeden söyleyen insanlar en fazla kazalarda hayatını kaybediyor.

ENDİŞELİ

AGRESİF

Kendilerine yapılan kötülüğü unutmayan düşmanlık besleyen agresif insanlar hayatları boyunca ciddi kalp rahatsızlıklarıyla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar agresif insanların psikolojik ve ruhsal hastalıklara daha yatkın olduklarını belirledi.

UTANGAÇ

İYİMSER

SIR TUTAN

İNSAFLI

DIŞA DÖNÜK

Gezmeyi, sosyal ortamlarda bulunmayı seven dışa dönük insanların kalp hastalıklarına yakalanma riskleri daha düşük. Bu tip insanlar hastalıklarla kolay mücadele ederek, daha çabuk iyileşebiliyor.

KÖTÜMSER

En mutlu anında dahi her şeyin en kötü yönünü görmeyi alışkanlık haline getirmiş insanların olumlu insanlara göre erken ölme oranları yüzde 19 daha fazla. Kötümserlerin Parkinson hastası olma riskleri de çok yüksek.

NEŞELi OLANLAR

alıntı...
[/b][/color]
[/quote]

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
İYİMSER

negüzell:D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yav bunu kim araştırmış, nerede yayınlanmış? Onu da bir yazsaymı iyi olurmuş sevgili üyemiz. Ne alaka anlamadım ben, utangaç insan neden virüs kapmaya elverişli, çözemedim yani  ;D

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Sanırım şöyle kişiler utangaç olunca sosyal çevreleri falan pek olmaz kapalı yerlerde dururlar...diye düşünüyorum :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sosyal çevreleri falan pek olmaz kapalı yerlerde dururlar
Tamam. İnsan içine çıkmayan tipte ne arar virüs.:)) Kimseden bulaşma ihtimali yok, hiç bi yerden bulaşma ihtimali de yok. Havada asılı kalanları alma ihtimali de yok  ;D ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
gökteki yıldız' Alıntı:
Sanırım şöyle kişiler utangaç olunca sosyal çevreleri falan pek olmaz kapalı yerlerde dururlar...diye düşünüyorum :)
Ee ben utangaç değilim ama sosyal çevremde yok. Sabahtan akşama kapalı yerlerdeyim ama hep virüsler beni buluyor. ;D ne cins bir insanım anlamadım gitti.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ee ben utangaç değilim ama sosyal çevremde yok. Sabahtan akşama kapalı yerlerdeyim ama hep virüsler beni buluyor.  ne cins bir insanım anlamadım gitti.
Bünyen zayıf  ;D ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
Ee ben utangaç değilim ama sosyal çevremde yok. Sabahtan akşama kapalı yerlerdeyim ama hep virüsler beni buluyor.  ne cins bir insanım anlamadım gitti.
Bünyen zayıf  ;D ;D
bildin  ;D

Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından birisi de neşeli insanların daha erken ölmeleri
didem bir şeyi yanlış yapıyoruz farkındaysan  ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harun' Alıntı:
Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından birisi de neşeli insanların daha erken ölmeleri
didem bir şeyi yanlış yapıyoruz farkındaysan  ;D
hahahahaaaa  ;D ;D ;D ;D
Hemen üzülelim, haydi bakalııım. Yoksa aşık mı olsak yav, o zaman otomatikman üzülücezya o açıdan  ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
Harun' Alıntı:
didem bir şeyi yanlış yapıyoruz farkındaysan  ;D
hahahahaaaa  ;D ;D ;D ;D
Hemen üzülelim, haydi bakalııım. Yoksa aşık mı olsak yav, o zaman otomatikman üzülücezya o açıdan  ;D
;D ;D

olabilir. aşık olanlarla ilgili bişey yazmamışlar zaten. ben eve gidince iki tane üzünç film izliycem. bugünkü gülmeleri dengelesin  ;D