Hayata dair anılarınızı, anektodlarınızı burada paylaşabilirsiniz....

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Hayata dair anılarınızı, anektodlarınızı burada paylaşabilirsiniz.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,826 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Hayata dair anılarınızı, anektodlarınızı burada paylaşabilirsiniz....
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu başlık Gülşah moderatörümün "hayata dair anektedlor" şeklinde ve kendi imzamızla eklenecek şekilde ekelem yapılmak üzere tarafımdan açılmıştır..
Peki burada nasıl bir paylaşımda bulanabiliriz...
Kesinlikle  "alıntı" olmaması koşulu ile kendi hayatımızdan esintiler,hayattan öğrendiklerimiz,hayatın verdikleri,verirken aldıkları hakkında kısa uzun farketmez,kendi imzanız altında paylaşabilirsiniz...
İlk ben başlayayım,başka bir yere yazdıgım hayata dair anektedlor niteliğinde yazımı izninizle buraya taşımak istiyorum..
Açılış benden,devamı sizden.... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Bir şey ters gittimi arkasıda çorap söküğü giib geliyormuş...

Kendimizi kötü hissettiğimiz anla diger günler arasında fark kalmıyor...

İnsan iyileşmeye başlayınca,düşüşler daha acı geliyor..

İnsan kendini kötü hissettiğinde ise,başına gelen diger kötü şeylerin daha kötüsünün olmayacagını düşünüyor...

Tutukluluk insana has bir şey ise,onu yenmekde bize ait olsa gerek,yada acınızı çekmekde özgürsünüz ....

İnsan hayatı okuyarak degil,eyleme geçerek öğrenir...

5 sevgi dilini ne kadar az kişi biliyormuş...
Ya eyleme geçirmeyi gelirsek!

Bildigimiz bir söz ama burdan tekrar etmek istiyorum...
Gülümsemek için mutlu olmayı beklememeli,sen gülümseki hayatta sana gülümsesin...

.......Su perisi.........

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kimileri öylesine bağlanmaktan korkar,esir olacağım düşüncesi bir yerde takıntı olur ve insan birçok yerde çeker kendini geriye...ve gittikçe gerilemeye başlar...

İhtimallerin olamadığı yada veremediğimiz çoğu zaman içimizde birşeyler titrer ve çoğu zaman sancılanırız,bir türlü acı,hüzün olmadığını inandırmak isteriz,kendimize oysa ne büyük acıdır ki gerçekleri önce kendimize göstermekten kaçmamız...

İnsanların çoğu acı çekmeyi sever,sırf acı olsun imkansız olsun diye sil baştan yapar çoğu şeyi bazense sadece silinmesiyle kalır çok şey..

Ve silinen bitirilen çok şey için suçlarız kendimizi oysa hiç düşünmeyiz,Nedenleri,Niçinleri!!
Birgün olsun kendimizi sorgulamak ve sürekli kendimizi suçlamaktan vazgeçmek temennimle...
                                                                                                    Mrs.Jadem

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir paylaşım olmuş Yeşim,teşekkürler...
Dediğin gibi nedenleri,niçinleri  gözönünde tutarak suçluluk duygusunu yenebiliriz,yeter ki gerçekleri kendimizden saklamayalım

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben teşekkür ederim,ebruliyn ..beğenmene sevindim ve ayrıca haklısın  ;)

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
Eğer güzel gözlerin olsun istiyorsan
insanlara iylikle bak
şaçların güzel olsun istiyorsan
bırak çoçuklar elerini geçirsin saçlarından
ince bir belse istediğin
ekmeğini açlarla bölüş
ve güzek dudaklara sahip olmak için
yalnızca güzel sözler söyle

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hayatı gereginden fazla ciddiye alırsan,hayat seni gerektiginden fazla gırgıra alır...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Yaşamayı biliyorsan , ne olursa olsun , ağzın kulaklarında olsun.  :)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sen istersen bu günün üzgünlüğü yarın yerini gülümsemeye bırakır..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mrs.Jadem' Alıntı:
Sen istersen bu günün üzgünlüğü yarın yerini gülümsemeye bırakır..
Ne kadarda doğru bir söz,ben neden daha çnce aklıma getiremedim :)

Mutlulugu biz belirleriz,sıkıntı dışarıdan gelirmiş...

Bu sözünü uygulamaya çalışacagım Mrs.Jadem  ;)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) sağol su perisi bende bunun geçenlerde farkına vardım..Yaşadığım büyük bir hayalkırıklığı sonrasında büyük bir üzüntü yaşadım,sonrasından ise oturup bi düşündüm yani üzülüyorum ama ne için? diye işte buna ve buna benzer çok şeye cvp bulabilme kabiliyetine sahipsem üzüntümün yerini de gülümsemeye bırakilirim elbet!!

hem bir söz var sen güldükçe güller açar :)
bende bunu ''güldükçe güller açan yeşim'' olarak kullanıyorum ve iyi bir motivasyon..

''güldükçe güller açan superisi''  çalışma hemen uygula ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Okula gitmek için evden çıktığımda trenin gelmesine çok az kalmıştı. Büyük ihtimalle kaçıracaktım. Kaçırmamak için koşmam gerekiyordu. Yapmadım normal hızımda devam ettim. İstasyona vardığımda tren hareket etmek üzereydi, yakalamak için hala bir fırsatım vardı ama yine de koşmadım. Tren gidince eve geri döndüm. Bilgisayarımı açıp internette turlarken, okulun duyurular sayfasında hocanın duyurusu vardı. " Hastayım, bugünkü ders iptal edilmiştir." .

O gün bugündür kaçan hiçbirşeyin peşinden koşmuyorum. Eğer kaçması gerekiyorsa bırakayım gitsin. Öyle olması gerektiği için oluyor bazı şeyler.

G

günışığı

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.neclaalptekin.com
maxMESA' Alıntı:
Okula gitmek için evden çıktığımda trenin gelmesine çok az kalmıştı. Büyük ihtimalle kaçıracaktım. Kaçırmamak için koşmam gerekiyordu. Yapmadım normal hızımda devam ettim. İstasyona vardığımda tren hareket etmek üzereydi, yakalamak için hala bir fırsatım vardı ama yine de koşmadım. Tren gidince eve geri döndüm. Bilgisayarımı açıp internette turlarken, okulun duyurular sayfasında hocanın duyurusu vardı. " Hastayım, bugünkü ders iptal edilmiştir." .

O gün bugündür kaçan hiçbirşeyin peşinden koşmuyorum. Eğer kaçması gerekiyorsa bırakayım gitsin. Öyle olması gerektiği için oluyor bazı şeyler.
  Küçüçük gibi görünen bir olaydan dikkate değer  anlam çıkarabilmek ne güzel. Çok güzeldi.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hayata baktıgınız şekilde okursunuz...Bakmak ve okumak birbirinden farklı iki olgudur..Bakmak ve görmek gibi..
Kendi istedigimiz şekilde görmek gibidir hayat...İstedigimizi görür,istemedigimizi maskeleriz...İstedigimiz gözlügü takar,yada bakış açımızı görebilmemize izin verecek kadar ki yere bakarız...
Bakış açımızı  arada bir yerinden oynatmak gerekir...
En güzel yolu Empatidir...

G

günışığı

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.neclaalptekin.com
"Sen ağlama gözlerim, yürek ağlasın; timsahla karıştırılmayasın… " Buda benden olsun mu dostlar. Kısacık ama yine de anlamlı sanırım:)  hepinize sevgimle

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Yapma dediler dinlemedim. Dediklerine göre kötü yaparmışsın insanı.
Bırakın dedim seviyorum ben onu. İyi geliyor bana.
Senden gelecek bütün kötülüklere razıyım. Ne yaparsan yap bana umrumda değil.
Onlar yanlış biliyor bence, kıskanıyorlar. Uyku yapar dediler, olsun gel beraber uyuyalım.

Çok güzelsin tylolhot. Herşeye iyi gelirsin. Al götür mikroplarımı ört beni sayfalara. Grip mrip vız gelsin bize.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Canınız sıkılınca biraz yalnız kalmayı deneyin, hatta uzaklaşmayı. Canınınızın sıkıntısını ilgisi olmayan kişilerden çıkartmayın hiç bir zaman. Sonra onların canını sıktığınız için de üzülürsünüz.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Canınız sıkılınca biraz yalnız kalmayı deneyin, hatta uzaklaşmayı. Canınınızın sıkıntısını ilgisi olmayan kişilerden çıkartmayın hiç bir zaman. Sonra onların canını sıktığınız için de üzülürsünüz.
Katılıyorum :)
Katılıyorum1 :)