Hayat ey hayat insanlık mı seni??Sen mi insanlığı öldürdün???

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Hayat ey hayat insanlık mı seni??Sen mi insanlığı öldürdün??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,880 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hayat ey hayat insanlık mı seni??Sen mi insanlığı öldürdün???
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
K

Kristal

HAYAT  VE İNSAN

Hayat insana türlü güzellikler sunan,mutluklar,hüznü içinde saklıyan bir maden aslında,hayatı acı hayat ve tatlı hayat olarak çoğu zaman ikiye ayırmıyor değiliz hayat aslında acısıyla da tatlısıyla da yaşamaya yaşanmaya değer değil mi???Hayat bize ne güzel dostluklar ,ne güzel olgular,tecrübeler kazandırmadı mı???Peki ya biz hayata ne kazandırdık,hayatı pislettik,insanları çıkar duygularına ittik,insanların duygularıyla oynadık,insanları hakir gördük,varlığın peşinden gittik,paranın kölesi olduk….Bizler para için hayatı sattık,peki hayat bizi sattı mı???hayatı soyut olarak algılarken somut hayatın canını acıtmıyormuyuz???Bize yiyecek,para,hava,su,yaşam sağlıyan ,bize bizliği sağlıyan hayatın canını acıtmıyor muyuz???

Bize yaşama hakkı veren bu hayat bizi canlılarla beraber kılmaktadır.İnsan insansız yaşayamaz öyle olsaydı,dünyada tek bir insan olurdu.Hayvanlar bizlere yardım etmek için yaratılmış canlılar değil mi??Peki ya bitkiler onlarda bizim için yaratılmış…Biz insanlar bu kadar güzel bir hayatın parçasıyken neden kendimize soyut kötü bir hayat yaratıyoruz.Neden hırsımızın,paranın kölesi oluyoruz.Dostluğu,kardeşliği,sevgiyi ikinci plana atıyoruz.Hayatın geçici oldğunu neden unutuyoruz???Vakit varken sevmeyi tekrar öğenmeliyiz,paylaşmayı,ufak şeylerle mutlu olmayı tekrar öğrenmeliyiz..Parayı icad eden Napolyon sanırım bu hali görseydi sizce parayı icad ettiğine pişman olmaz mıydı????Para alışverişte eşitliği sağlamak amacıyla yaratıldı,parası olanın ,olmıyanı ezmesi için değil!!!!!!!

Sizlere verebileceğim tek tavsiye vakit geçmeden ,geç olmadan çevrenizde ki insanlara sevgiyle yaklaşmak sevdiğiniz insanlara çekinmeden sevginizi söylemek..SENİ SEVİYORUM demek insanı alçaltmaz,tam tersine insanı yüceltir,çünkü bu devirde herkes sevmeyi ne yazık ki bilmiyor…Bu yüzden önce kendinizi sonra çevrenizi,tüm insanları,tüm canlıları ,hayatı sevin inanın o zaman hayat daha bir güzel oluyor.Yıldızlar daha bir parlıyor,güneş sizin için doğuyor,ağaçlar rüzgarla ayakalarınıza eğiliyor,siz yeter ki sevmek isteyin bu hayatta sevecek o kadar çok şey varki sevmeyi unutup hayatı da es geçmeyin…..
                                                                    :)  SEVMEK SEVİLMEK KADAR GÜZEL :)
                                                                                                                        alıntı

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Haklısın ;) Paylaşım için Teşekkürler..

K

Kardelen

paylaşım için tşkler ben de bunu yapmaya çalışıyorum yaratılanı severim yaradandan ötürü herkesi sevmeye çalışıyorum hem sevip hem değer verdiklerimi onlar bana sölemesede belki beni sevmeselerde ben istediğim için söylüyorum ki yarın pişman olmayayım diye gerçekten süper bi paylaşımdı bencede sevmek insanı alçatmaz aksine yüceltir çünkü herkes gerçek çıkarsız  ve beklentisiz sevemes saol kristalcim :)ve sevmek sevilmek kadar güsel evet amma yorum yaptım he  :D

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ne yazıkki herkes sevmeyi bilmiyor , bilenlerin kıymatini bilelim  :)
teşekkürler..

Ö

ölüdeniz

Hayat aynı hayat olduğuna göre,değişim insanlarda olduğuna göre insanlar laylom sevgiyle hayatı yok etmeye ve öldürmeye yüz tutmuşlardır.paylaşımınız için teşekkürler KRİSTAL hanım

F

feride_frd

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
hayat kadere inat seni sil baştan yaşayacağım,ahtım olsun

Ö

ölüdeniz

Kristal' Alıntı:
Şebnem Ferah'ın çok sevdiğim şarkısıdır. :)
Efendim biliyorum o şarkıyı hatta günde bir defa rahat dinliyorum.ama kolay değil diyiyorum
silbaştan imkansıza yakın bir anlam demek istiyom :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
öncelikle güzel paylaşım için teşekkürler kristal.. :)

Kersinlikle katılıyorum hayatı es geçmemek gerekiyor, birde farkında olarak yaşamalı hayatı..Tadına vararak,sevdiklerimize sevildiklerini hissettirerek :)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Şebnem Ferah'ın çok sevdiğim şarkısıdır.

Efendim biliyorum o şarkıyı hatta günde bir defa rahat dinliyorum.ama kolay değil diyiyorum
silbaştan imkansıza yakın bir anlam demek istiyom
Silbaştan imkansıza yakın değildir aslında;imkansızın ta kndisidir.
Böyle olması da gerekir.
Bence insan silbaştan yaşamamalı;geçmişi unutmamalı ama geçmişe de takılmamalı.