Hayat bir kurgudu.Oktay BİNGÖL..

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanat kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Hayat bir kurgudu.Oktay BİNGÖL.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,210 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanat
Konu Başlığı Hayat bir kurgudu.Oktay BİNGÖL..
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bişileryapmaklazım
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Hani insan bazen kör bir kuyuya düşer ve ne yana seslense sesi hep bir duvara çarpıp geri döner. Çaresizdir. Kiminle konuşsa, derdini kime anlatsa içindeki karanlığı bir türlü aydınlığa çıkartamaz. İşte o karanlığa bürünmüş yorgun hayatın kurgusunda kendi yok olmuşluğumla boğuşurken tanıştım fotoğraflarla. Önce küçük deprem dalgaları ile beni sarsmaya sonra sessiz ve derinden gelip hayatımın olur olmadık anlarında beni başka boyutlara sürüklemeye başladı. Artık her fotoğraf bana başka bir deprem dalgası gibi geliyordu. En sonunda kendimi fotoğraf sayfalarından oluşmuş bir okyanusta buldum. Kıyıdan kıyıya sürükleyen fotoğrafın büyüleyen dalgalarıyla boğuşurken kompakt makine ile ilk çekimler, ilk hüzünler, ilk kurgular meyvelerini vermeye başlıyordu. Makinenin anı durduran seni kulaklarımda çınladıkça parmaklarım denklanşöre daha çok basmak istiyordu. Günler günleri kovalarken fotoğraf artık benimle yaşan bir canlı gibiydi. Ne yöne baksam gözlerimle fotoğraflar çekiyordum. Ve...

'Sessiz gemi'

'Sevgim yetmedi'

'Yalnızlığımın yamaçları'

'Kayıp düşler'

'Hayat bir kurgudur' deyip kurgusal fotoğraflarda kendimi geliştirmeye, hayal dünyamda oluşan kareleri, ışığın da etkisiyle çekmeye başladım. İç dünyamı yansıtan bu karelerde kimi zaman terk edilmiş bir sevgiliyi, kimi zaman yalnızlığın yamaçlarında kendi anını yaşayan kızı, kimi zamansa hayallerini kağıttan gemilerde bırakmış birini düşledim. Ama hepsinde bizim duygularımız terk edilmişliğimiz, hüznümüz, sevincimiz vardı. Toplumumuzda yaşanan olayları kendi dünyamda kurgulayarak izleyenlere mistik bir havada kendilerini izlemelerini sağlamaya çalıştım.

'Geçmişi dinlemek'

'Herşeye rağmen'

'Yalnız ve tutsak'

Kurgu fotoğrafları çekmeye başlamamla teknolojiye ayak uydurmam zor olmadı. Çünkü digital müdahale ham fotoğrafı ekleme veya çıkarmalarla, doku nakliyle, tonlamalarıyla şiirsel bir dille kendimi ifade etmemi daha da güçlendirdi. Manipulasyonlar hayal dünyamda kurduğum herşeyi kolayca yapmamı sağlarken; fotoğraftaki görselliği daha da fazla artırdı. Bu görsel şölen izleyiciyi fotoğrafa kitlerken aktarmak istediklerimi en kısa yoldan onlara iletmemi sağladı.

'Düşler vadisi'

'Kafes'

'Sonbaharda sen'

'Kuru Hayaller'

Hayat bir kurgudur ama bu kurguda hangi rolde yol alacağımız bize bağlıdır.

Oktay BİNGÖL

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güzel fikirler.. Güzel kurgu.. Güzel fotoğraflar..
Bir tek "sevgim yetmedi" isimli fotoğrafa takıldım biraz.. çok arabesk olmuş sanki..
Ama her ne olursa olsun.. inşaat işçisinden en enteline.. her Türk'ün içinde bir arabesk yok mu zaten?
Daha güzellerini görmek dileği ile..
:icelimarkadas