Hayat adil değildir

• Konbuyu başlatan muraturkom
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muraturkom tarafından oluşturulan Hayat adil değildir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,880 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayat adil değildir
Konbuyu başlatan muraturkom
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UNKAPANI
M

muraturkom

HAYAT ADİL DEĞİLDİR.
Elimizdeki imkanlarla en iyisini yapmaya çabalamak gerekir.Her insanın birbirinden farklı donanımları,farklı güçlerinin olduğunu buna karşın farklı engellerle karşılaşabildiklerini unutmamalıyız.
Birilerine acıma duygusundan uzaklaşın,hayat adil değildir.

· Birisine teşekkür ve sevgi dolu mektup yazmayı deneyin.Ayda bir tane olsa yeterlidir.Mektup çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza,anne,babanıza yada yakınlarınıza olabilir.
· Her gün mümkünse sabahları bir saat erken kalkın sessizlikte kalın.
· Karşınızdaki ile iletişim kurarken önce dinleyin sonra konuşun.
· Övgü ve yergi: aynı gün içerisinde hem övgü hem de yergi duyabilirsiniz.%55 oyla seçilen bir başkanın %45 kişinin de karşıtı olduğu gerçeği gibi düşünebiliriz.Sizi herkesin sevmesini beklemeyin.Sürekli övgülerle dolu bir yaşam hatalarınızı görmenize engel olan yapay bir gül bahçesi gibidir.Övgü ruhumuzu okşar ama yergi de bizi herkesin her zaman taktir etmeyeceğini anlamamız ,eksiklerimizi tamamlamamız açısından gereklidir.
· Bir saatlik ömrünüz var diyelim sadece bir kişiye mektup yazmak hakkınız var.kalemi kağıdı alın ve başlayın yazmaya ona ne söylemek isterseniz içinizden geldiği gibi yazın sonra da ona okutun.
· İçinizdeki sınırlayıcıyı susturun.Ben iyi bir kompozisyon yazamam . Hiçbir zaman birini sevemem. Elimde değil ben böyleyim. Aklınızdaki sizi eleştiren olumsuzlukları silip atın,atmadığınız taktirde bu olumsuzluklar bir gün harekete dönüşebilir.Onlardan uzak durun. Hayata pozitif bakmayı deneyin.unutmayın birisinin yapabildiğini herkes yapabilir.
· Karşınızdakileri eleştirmekten vaz geçin. Kolayca alışabildiğimiz kötü bir alışkanlıktır. Can sıkıntımızı giderdiğini ve konuşacak bir neden bulduğumuzu sanırız. Birisini eleştirdiğinizde pek azı eleştiriniz için size teşekkür edecektir.başkalarına ne yapayım ben eleştirmeden rahat edemiyorum.Benim de garipliğim bu huyum dermişçesine kendinizi ilan etmekten farksızdır.

Eleştirme dürtümüzü sevgi ve hoşgörüye bırakalım.

· En inatla savunduğunuz beş iddaanızı yazmayı deneyin.
Örnek 1. Kadınlar çok para harcar.
2. Erkekler dinlemesini bilmezler.
3. Çocuklar gürültü yaparlar.
4. Köpekler pis kokan hayvanlardır.
Kendinize uzaklardan bir mektup arkadaşı bulmaya çalışın. Yaşadıklarınızı onunla sürekli paylaşın.

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
Sürekli övgülerle dolu bir yaşam hatalarınızı görmenize engel olan yapay bir gül bahçesi gibidir

kesinlikle katılıyorum bu söze.çünkü övgü zaten bizimdir bize yapılmıştır yane bizim artımızdır..ama yergi bizim eksiğimizdir.onun için yergiler bizim için çok önemlidir..çünkü o zaman kendimizi geliştirebiliriz.o zaman zirveye çıkabiliriz.hatalarımızı görüp geliştirmek bizim için hayatta en güzel olaydır..

hayata gülümse ;)

M

muraturkom

toprak43/
  Bunun farkına varman senin süratini,benzerlerine fark atmanı sağlayacak. Sen bence öndesin ilerle giderek hızlan, eleştirilmeden korkma,eksiğini söylediler mi onlara kızma aralık olan kapı kapanır bir daha eleştirilmezsin , hatalarını da göremezsin.Tebrikler.

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
teşekkür ederim murat abi..kesinlikle eleştirilmekten korkmadım.ki eleştirilmek güzel birşey en azından eksiklerini tamamlıyorsun.ben bunu bu şekilde değerlendiriyorum..inş. yolumda hızla ilerleme gösteririm.çünkü çok güzel ideallerim ve düşüncelerim var.zamanla olacağınada inanıyorum..

M

muraturkom

Sana kitabımdan ekeştiriyle ilgili konuyu bulup biraz sonra göndereceğim. piramitgenc ten alıntı

M

muraturkom

Böyle aslanlar olduktan sonra memleketin sırtı yere gelmez.

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
· İçinizdeki sınırlayıcıyı susturun.
malesef hapimizde var böyle bir sınırlayıcı , yapabileceklerimizin farkına varamıyor ve hep olumsuzlukları karşımıza çıkarıyor.ama yapamam demek yerine yapabilirim demek başarının çok daha çabuk gelmesini sağlıyor...
paylaşım için teşekkürler

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
teşekkür ederim murat hocam..ben bu vatan için elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım.yeter ki insanlar pozitif düşünüp yararlı birşeyler yapsın.olumsuzluklar çıkacak karşımıza vega ama mücadele etmeliyiz ki başarının tadına ulaşalım..
hayata gülümse ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hem hayata gülümsemeden bahsedionuz. Üsttede acıma merhamet etme durumlarından arının diyorsunuz.
Faşizan duygularlamı sergileyelim. Yada şizofren bir kahkaha atalım hayata.
Korkudan altına kaçırır belki. Hayata gülün kaşlarınız çatık olsun az.
Ben anlamıyorum bu son günlerde paylaşılan konuları. Altı üstüne üstü altına uymuyo.
Hani az buçuk anlam biliminden haberdar birisi bu başlıklarda pisikopat olabilir.

Baştan sona katıulmıyorum. Bilindik aşina olduğum bir dolu ne olduğu vede ne anlattığı son derece tartışmalıu cümleler bütünü.

Teşekkür ederim.

E

erdkncl

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
murat hoçam paylaşım için teşekkürler,evet bu yazılanların doğruluğu mutlaka vardır,bundan iki sene önce her gün gülere uyanır her gece en az 4 sayfa mektup yazardım.ihanet yada ortada kalmışlık bunları silip götürüyor.korsan arkadaşım bir cümlede hayata gül ama kaşların çatık olsun şimdi elimde olan.469 adat mektup,kaşları çatık bir gülümseme...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Burada yazılanları baz alırsak. Hayata bizim bildiğimiz anlamda gülümseme durumu. Son derece yalan bir durumdur.

460 değil 4 milyon mektup olsa bir değer ifadesi yoktur benim nazarımda.

E

erdkncl

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
geçte olsa bende anladım bi ifadesinin olmadığını

E

erdkncl

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
başkası için mutluluk verici olan bişey,bana sıradan geliyor mutlu olmamı sağlamıyor.belkide doymuşluk,yada kişilere olan inançla alakalı olan bi durum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
erdkncl' Alıntı:
başkası için mutluluk verici olan bişey,bana sıradan geliyor mutlu olmamı sağlamıyor.belkide doymuşluk,yada kişilere olan inançla alakalı olan bi durum.
Aslında bende tam tersi oluyor. Başkaları için mutluluk verici olan şey. Başkalarını mutlu ettiği için beni mutlu ediyor.Yani bir çok kişi mutlu olunca bende oluyorum. Benim için çok kişinin mutlu olmasının sıradan bir yanı yok. Aksine olağan dışı bir güzellikte diyebilirim.
Ama doymuşluk yada kişilere olan inanç kısmı hiç fena saptamalar değil. Durumuna dair.
Ve bu sadece senin  için geçerli değil arada banada oluyor. Özellikle kişilere olan inanç durumu.
En kötüsüde bu.

E

erdkncl

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
evet kötü bi durum,bu durum için bir sene psikolojik destek aldım,faydasını görmedim.yaptığım işten dolayı sürekli şehir dışındayım,çevremdeki insanlardan ne kadar uzak olursam bana iyi geliyor...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Geçmiş olsun. İnan bazen uzaklaşmak herşeye iyi geliyor. Benimde çoğu zaman yaptığım birşeydir.
Hoş buna bir çok kişi kaçmak diyorda ben aksine kendime gelmek diye nitelendiriyorum.
Şanşlıymışsın uzaklaşmak senin için zor değil.
Tekrar geçmiş olsun..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
1. Kadınlar çok para harcar.
2. Erkekler dinlemesini bilmezler.
3. Çocuklar gürültü yaparlar.
4. Köpekler pis kokan hayvanlardır.
Bunlar ne kadar saçma genellemeler böyle! Köpekler pis kokar.. İnsanlar da kendine bakmazsa pis kokar ne yani! Bu ne böyle ya..

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
korsan senin kullandığın cümlelere bende katılmıyorum.senin için doğru olmayan başkaları için doğru olabilir.kendini düşünerek hareket edersen sen hala aynı yerde olursun.ki mutlu olmak diyorsak herzaman gül demiyoruz.hayatınıza engeller çıktığında güçlü ol diye örnekler veriliyor.sen belki anlamazsın bu konuyu ama senden başka bir çok insan var sitede..ve onlar için gülümsemenin bir kaynağı belkide.başkalarınıda düşünerek yazarsan sevinirim..