Hasreti Közleyip Kelimelere Düşen Mektuplar

• Konbuyu başlatan yaralıyüz
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde yaralıyüz tarafından oluşturulan Hasreti Közleyip Kelimelere Düşen Mektuplar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,837 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Hasreti Közleyip Kelimelere Düşen Mektuplar
Konbuyu başlatan yaralıyüz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yaralıyüz
Y

yaralıyüz

Kullanıcı
3 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0

Sevgili! 

Haklı olan güvercinleri kuş sürülerine bıraktım.Anladım ki onlar da doğruluktan yandırdırlar.Vurulmadan gitsinler sonsuz barışa.Ezelden başlayan bir aşkın, ebedi sağanağına bulanmak için kanatlarını çırpsınlar.Bu nöbette ben geceyi oynayacağım.Yakalanmasınlar diye korkuyla vuruşacağım hüznün akrebi kemirdiği bu vakitte.

Herşey sana daha iyi bir dünya bırakmak içindir.Savaşları sona erdirmek için barış süvarilerini gönderdiğim düşlerim, şimdi bir umut ordusu olarak yeşil sancaklı alaylar halinde peşkeş ediyor sancıları.Heyecanlanıyorum.Acaba içimden kaç sürgünü silecekler bu sayede.Bilemiyorum.

[size=14pt] Sevgili! 

Sana bu yüzden hasretten dem vuran ayrılıklara gebe kalmış sahneleri yazmayacağım. Bir umut olsun diye; uzaklığı yakın eden halden bahsedeceğim. O zaman göreceksin umuda saldığım güvercinlerin barış naralarıyla nasıl da sürüler halinde gözlerinden geçtiğini. Selama durduklarını. Hepsi kanatları gücünce bir düş bırakacak avuçlarına. Sen yeter ki göğü bulama siyaha, kana, acıya…

Umut diye umdum.Sahnelenen oyunlarda hep yarım kaldım. Yaşanamayan halin tercumanlığını yapamaz hiçbir şaklaban. Bu yüzden ilkin kurduğum kulelerin bayraklarını göklere dikip en ucunda ölümle cedelleşen süvarilerimi saldım karanlıklara. Söküp gamsız hayaletleri yurdundan nar ile beyaza bulamaları için bekledim.Düşlerim o zaman şekillendi de öylece muaf tuttum uzaklığı senden.

Şimdi zamana meşaleler yakıyorum. Ezeli tapınağında aşkın. Müebbet sevgiler türetiyorum en çok da maviden derilmiş. Yıkılmayan,hengamesi dağlara peşkeş çekmiş düz yollar türetiyorum dağlarımda. Ki ayrılıkların yakın olduğu bu gece halinden üzerime setreylediğim yalnızlığıma sen katayım. En çok da bunu seviyorum.

Hani hikayesi vardır vurulan bir üveyiğin. İşte aşık da onun gibi kırıktır, yaralıdır.Bu yüzden de kanadı kırık daldan merhamet umar ya geceden sitem yüklü mektuplar çıkar halinden. Şairler çalar sancılarını kendileri yaşamışçasına.Sözlendirir ve çıkarırlar uluorta.Ben işte o halin en berrak haliyle gözlerimde dirilen şehir rüyalarını birleştiriyorum şimdi. İçinde sen adımlığım kaldırımlara bir sen de sana dair gülüş olsun diye bırakıyorum ulu orta izlenimlerimi. Bir sen çıksın diye saklanıyorum çıkmaz sokağa, uyandırıyorlar sanki o zaman içimdeki cehennemi kediler.

Sevgili! 

Ellerin ellerimde ülkeler fetheden bir bildiridir şimdi.Göremezsin. Savaşları merhamete çevirip barış çıkaran ve kalbinin en sıcağında aşkla yoğuran mavi ütopyalar var gözlerinle akıttığım cümlelerimde. Bırak bu halimle ben bütün savaşlara savaş açmışım. Barışlar senin isminle anılsın bu yüzden. En çokda ismine değen baharlarda çocuklar oynasın doya doya. Uçurtmalarını salsınlar korkusuzca gökyüzüne.

Gaflete yer yoktu aşkın nişangahında. Bütün hünerler bu yüzden seyirlenirdi aşığın kalbinde. Her unutuşa bir can verilen anlarda abluka altına alınırdı şah damarı. Bir anlık gaflet bir can demektir. Nasıldan niçinden muaf. Gafil avlamayacağım bu yüzden kendimi. Bütün zamanların eskitemediği harflerle yazıyorum ismini yüreğime. Ki baharların hayatlığı hayat olsun.Sönmez ışıktan aydınlık olsun.

Sevgili! 

Aşkın nişanı gönlümdeki ateştir.Bir de sayfalar dolusu biriktirdiğim isimlerindir.Sana şad olan gönlün, nasıl da yokluğunda eridiğini yazmayacağım. Bahtiyar gülüşlerine katmalısın o zaman yüzümü. Halleşen dileğim resminden bir hece olsun. Açışan ırmakların tenhalaşan zindanlarına salma beni.Yüreğim kordan iki hecedir.Biri lal iken diğeri tutsak, prangalı, hasret halidir.Bölme uykusuzluğumu bu yüzden. Gözlerim alışmasın rüyalara. Halin bende zaten beyandır.
[/size]