Harun'un Kaleminden

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Harun'un Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,270 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Harun'un Kaleminden
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Kod:
Eskiyi özlemek, sürekli geçmişi aramak insanoğlunun vazgeçemediği başlıca davranışlardan biri. Nerde o eski bayramlar  diye başlayan ve devam eden sohbetler. Eski arkadaşları özlemek, eski okulunu görünce birden duygulanmak. Oysa ordan mezun olabilmek ve kurtulabilmek için ne kadar uğraşmıştın değil mi ?

Neden insanlar hep eskiye özlem duyarlar anlamış değilim. Yeni olan neden beğenilmez ? Oysa ki eskileri bir kenara atıp da yeniden başladığımız şeyler çok daha güzel özelliklere sahip değil mi  ? Madem eskiyi arayacaktık ne diye yenilerini üretiyoruzki hepimiz eskilerini kullanalım gitsin.

Eski şarkıları dinleyerek " vaay be adamlar yapmış, şimdi nerde böyle şarkılar " demek. Oysa zamanında o şarkılarıda beğenmemişlerdi. 

Arşivden eski filmleri bulup tekrar tekrar izlemek, yenileri sürekli eskiyle kıyaslamak ve yönetmenin kabiliyetsizliğinden dem vurmak. Adamlar zamanında yokluk içinde ne güzel film çekmişler senin elinde o kadar makina var hala dandik film çekiyorsun diye adama kızmak. İnan o adam aynı filmi 20 sene önce çekseydi çok beğenirdin. Çünkü eskidi artık.

Eski mahalleyi, komşuları, arkadaşları özlemek de var. Sen değilmiydin onları arkanda bırakıp giden, yeni bir eve ve ortama hepsini değişen. Şimdi neden elindekileri beğenmiyorsun da onları özlüyorsun.

Şarkı durduğu yerde eskir mi hiç. Aynı melodi, aynı ses. Oysa senin kulakların aynı melodiyi farklı algılıyordu artık. Gördüklerin 20 sene önce de aynıydı, şimdi de aynı. Ama gözlerin bir başka bakıyor artık. 

Aslında eskiyen sahip oldukların değildi hiçbir zaman , sendin.

Bu yazıyı da eski kitaplardaki gibi yazdım ki birazcık özleminiz dinsin (:

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Özlem iyidir ya, sen eskisende iyidir sahip oldukların eskisede fark yapmaz bence.
Kötü bir duygu değil.
Nostaljiyi severim vesselam.
Eline sağlık harun.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zaman gelicek yeni dediklerimize özlem duyucaz
emeğine sağlık

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne güzel dile getirmişisn Haruncum.
İyi ki sayfa açmışız sana.
Çok teşekkürler, güzel konuydu.
Hızlı bir site turundan sonra ekleyeceklerim var  "en eski" olarak elbette. :)

T

TatlRya

Kullanıcı
25 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Aslında eskiyen sahip oldukların değildi hiçbir zaman , sendin.

Çok güzel:)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ağlamak üzerine;

Dün Issız adam filmini izledim. Sadece sonunu ama. Hiçbir etki yaratmadı bünyemde. Tamamını izlesem de değişmeyecekti sanırım. Ağlarım diye bekledim ağlamadım da. Bir defasında çikolatımı kaybettiğimde daha çok üzülmüştüm. Oysa duygusal bir insanımdır , yengeç burcunun üzerimde yoğun etkileri var.

Sanırım millet olarak ağlamaya meyilli bir toplumuz. Gülmek zor mu geliyor nedir. Havasında mı bişey var suyunda mı anlamadım. Birşey olsa da ağlasak diye yer arıyoruz resmen. Bu da toplumsal huzurumuzu bozuyor bence. Zaten biz de ortalık yerde güldünmüydü " Ne gülüyon bilader, söyle biz de gülelim" deyip, üstüne bir de dayak atarlar. Rahatça gülebilmek dileğiyle. He ağlamakta iyidir tabi rahatlatır insanı. Ama gülmek daha çok rahatlatır :)

Başarısızlığı kabullenmek üzerine;

Geçtiğimiz günlerde bir haber izledim. Halk oyunları yarışmasında birinci olamayan takım juri ye itiraz etmiş, ortalığı birbirine katmış. Ben olsam bütün takımları birinci ilan ederim böyle bir durumda. Sonra sap gibi bakakalsınlar. İlkokul öğrencilerine yaparlar genelde bunu. Öğretmen hepsine 5 verir ki kimse üzülmesin. Oysa hakkıyla o notu hakeden öğrencinin motivasyonu yerle bir oluyor. Adamlara sorsan önemli olan kazanmak değil katılmaktı derler. Ama yarış bitince başlar bir itiraz, hakkımız yendi vb. Herkesin birinci olacak hali yok ya, sizde 3. olmuşsunuz işte ne güzel. Film ödülü dağıtılır kimse ödül alanları tebrik etmez. Bence diğerleri kazanmalıydı derler, juri taraf tuttu. Bir kere de mutlu olmayı yetinmeyi bilin be arkadaşım. Birinciliği ilk önce kendi kafanızda hakedin. Sonra boşverin kim kazanırsa kazansın. Bir maraton yarışıydı sanırım. Adını bile hatırlamadığım bir afrika ülkesinin sporcusu katılmıştı. Adamın yarışı kazanamayacağına herkes emindi. Ama yine de takip ettiler. Yarışı tamamlayınca da hepsi sevindi tebrik etti. ( Atıyor da olabilirim böyle bir şey canlandı kafamda ) :)

Sizce şerefli bir başarısızlık, adice kazanılmış bir zaferden iyimidir. Bence iyidir. Peki o zaman itirazımız neye ?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Teknolojiden daha geniş faydalanmak istiyorum.Vücuduma hepsinden monte edeceğim.

Bana bir tane önemsiz insan filtresi gerekiyor. Böyle hani e-posta larda var ya "spam mail","unk folder" gibisinden.
Hayatıma girmeye çalışan önemsiz insanları süzsün. Sonra Bana gelen forward insanları başkasına yollayabileyim.

Bir tane de geri dönüşüm kutusu lazım. Silmek istediklerimi hoop atayım oraya. Sonra canım sıkılınca geri alırım belki. Ya da boşaltırım içini
komple kaybolur giderler.

Yalan makinası diye bir şey var. Pek gerek yok aslında  bana. Benim ihtiyacım seni salak yerine koyanı tespit edebilecek bir makina.Vardır elbet böyle bişey.

Tarayıcı istiyom bi tane. Gördüğüm şeyi aklımda tutayım bir daha unutmayayım.

Rüya makinası istiyorum.Kaydetmek için değil ama. İstediğim rüyayı görmek için.

Bir tane de yazıcı istiyorum. Beynime kabloyla bağlayayım. Düşündüklerimi satırlara dökmekte zorlandığımda çıkartsın kağıda.

Bir tane de aç-kapa butonu istiyorum. Canım sıkılınca bir gün kapatayım kendimi.

Birisi gelir açar elbet. Meraklıdır insan oğlu basar her gördüğü butona.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir tane de aç-kapa butonu istiyorum. Canım sıkılınca bir gün kapatayım kendimi.

Birisi gelir açar elbet. Meraklıdır insan oğlu basar her gördüğü butona.
;D ;D ;D
Buna güldüm, yazın da süper ama çok imalı!! Güldürürken düşündüren hesabı.

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
hahahahahah :) iyimiş yazı :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teknolojiden daha geniş faydalanmak istiyorum.Vücuduma hepsinden monte edeceğim.
diye başlayan yazını çok beğendim,eğer bir gün bu kadar teknolojik olursan bilgim olsun,bende istiyorum ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ebruliyn' Alıntı:
diye başlayan yazını çok beğendim,eğer bir gün bu kadar teknolojik olursan bilgim olsun,bende istiyorum ;)
Sana ve yorum yapan diğer tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Aslında çok da zor değil bunlar. Teknolojik ürünlerin hiçbirisi tek başına bir işe yaramıyor. Zaten genel de amaçları bizim işlerimizi kolaylaştırmak. Yoksa onlar olmadan da aynı işleri başarabiliriz :).. Bu yazı da biraz dokundurma biraz sitem vardı.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara

fena olmazdı hani :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Teknolojiden çok şey istiyorsun oysa o sana istemediginden fazlasını veriyor  ::)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Yolda gelirken üşenmedim hesapladım çünkü o trafikte yapacak bir şey yoktu.

Eğer 2 sene boyunca böyle devam ederse ki şu an 1.5 sene oldu,

Günde işe git gel yaklaşık 4 saatim yolda geçiyor. 4 saat.

Eğer yıla vuracak olursak ;

Hafta da 6 günden yılda yaklaşık 1248 saatim yolda geçiyor.

Kaba hesapla 52 gün. evet 52 günüm yolda geçiyor.Hiç bir şey yapmadan boş boş etrafa bakarak 1 yılda 52 gün. Yoldaki zamanlarımda kitap okumak ve film izlemek gibi aktiviteler yapsam iyi olacak yoksa boşa gidiyor.

Gelelim diğer aktivitelere. Günde ortalama 8 saat uyurum ben. yıla vuracak olursak 121 gün. Evet 121 gün. Yuh diyesi geliyor insanın ama böyle.

Toplayalım efendim. 121 + 52 = 173 gün.

İş yerinde toplam mesai saatim 8 saat. Ama etkin çalışma saatim 6 saat falan. Toplam 91 gün. Evet 1 yılın toplam 91 günü çalışıyorum. Bu ülke nasıl kalkıncak böyle :)

Yine toplayalım. 173 + 91 = 264 gün.

Sitenin istatistiklerine bakacak olursam 1 yılda yaklaşık 20 günü aranızda harcamışım. Toplayalım

264 + 20 = 284 gün.

Pazar günleri 12 de uyanmaya özen gösteririm. Yoksa pazar günü olduğunu anlamıyorum. Akşam da 10 gibi yatarım. Pazar günü 10 saat vaktim var demek bu. geri kalanı boşa gidiyor. Hesaplayalım hemen. Yaklaşık 30 gün kaybım var.

284 + 30 = 314 gün oldu efendim.

Bitti mi bitmedi tabi ki. Günde toplam 2 saat yemek yemek için harcıyorum sanırım. 30 gün de burdan geliyor.

344 gün.

Çok toplama yaptık biraz da çıkartalım.

365 - 344 = 21 gün.

Evet bana 1 yılda kendime ve aileme ayırmam için gereken zaman bu. 21 gün. Ne yapayım acaba düşünmekteyim. Harca harca bitmez. Her türlü hobi , eğitim, kişisel gelişim hepsini yapabilirim sanırım :). Çok karamsar bir tablo oldu ama malesef gerçekler böyle. Sizde kendinizinkini hesaplayabilirsiniz. Hesaplayın çunki ben bu tabloyu gördükten sonra yaşamımda ciddi değişiklikler yapmaya karar vereceğim ama nerden başlayacağım bilmiyorum.

Hayat bu mu ya. 21 gün. haha şaka gibi. Siz siz olun ben gibi vaktinizi boşa harcamayın arkadaşlar. Her anı değerlendirmeye bakın. Zamanı biriktiremiyoruz malesef. Bize ufak gibi gelen zaman kayıpları bir araya geldiğinde böyle ürkütücü bir tablo oluşturabiliyor.

Kalın sağlıcakla.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir hesap,en kısa zamanda bende bir hesap yapayım,bakalım çarşıdaki hesap bize uyacak mı  ;D

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Su Perisi' Alıntı:
Çok güzel bir hesap,en kısa zamanda bende bir hesap yapayım,bakalım çarşıdaki hesap bize uyacak mı  ;D
Çoğunlukla uymayacak bizim eksra ev işi v.b. hesaba katarsak.
Hep biyerlere yetişme telaşında ordan çalıp buraya ekleyerek geçip gidecek, taki emekli olana kadar.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Olsun ben yinede hesaplayacagım,Harunun hesabından daha iyi çıkar yoksa kendime çok kınayacagım  :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İyi bakalım umarım 21 günden fazlasını çıkarırsın daha azı çıkmasında :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayat bu mu ya. 21 gün. haha şaka gibi. Siz siz olun ben gibi vaktinizi boşa harcamayın arkadaşlar. Her anı değerlendirmeye bakın. Zamanı biriktiremiyoruz malesef. Bize ufak gibi gelen zaman kayıpları bir araya geldiğinde böyle ürkütücü bir tablo oluşturabiliyor.
:)
Gerçekten şaka gibi ki çoğunlukla böyle geçiriyor insanlar günlerini. Neyse benim işim evime yakın allahtan:))