harariye'nin Kaleminden

• Konbuyu başlatan harariye
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde harariye tarafından oluşturulan harariye'nin Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22,398 kez görüntülenmiş, 97 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı harariye'nin Kaleminden
Konbuyu başlatan harariye
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Matematik_61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Böyle şeyler ancak filmlerde olur denir ya hep.. gerçekten öyleymiş..
Başta kapıldım sahnenin güzelliğine, yani dedim ki tamam sadece oyun değil gerçek payı da war..film karesi gibi başlayan ama donup kalan bi hikaye oldu sonra..zaten çok da büyütmemeliydim aslında.. ama engel olamadım.. zorladım bazen alimden geldiğince ama salıverdiğimde yanımda bulamadım.. halbuki anlatacaklarim vardi paylaşacaklarım.. sarılacak yaralarım.. ve yazdıklarım vardı okunacak..
Olmadı, olsun istedim ama olmadı işte..
Yalnızca filmlerde oluyormuş böyle şeyler gerçekten..
Ben bir rol kaptım sandım ama sadece figüranlıkmış benim ki.. olsun, bunu da yaşadım diyorum şimdi..
Çabuk kırılır gamze bilmem söylemiş miydim.. ya da söylediklerimin ne kadarını duyuyordu acaba çok şey anlatıyordum bir çırpıda..
Kısa metrajlı bir kısa film.. b zıtlığı içeriğiyle uyumlu merak edilmesin..
Wardı elbet beklediklerim..
Belki aniden bambaşka bir filmin içinde bulurum kendimi..
Ama bu sefer böyle cesur davranmam herhalde.. çünkü canım yandı bir kez acıttı gerçek hayat..
Filmden kopup dönünce yüzlerimizi birbirimize ya da sadece ben sana.. hızlı çarptı suratıma rüzgarın..
Yapardım beklerdim isterdim..
Ama hep diyoruz ya … olmayacakmiş kısa filmmiş çabuk bitmiş..
Kaybettiklerimizi bilmezsek üzülmeyiz unutup atlayıp yaşamak en güzeli…

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teşekkür ederim.. tekrar tekrar hatırlatmak gerek: emeğe saygı..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yani çokta çalınacak bir yazı değilmiş yav?
V'ler W olunca okumak bile istemediklerimden.
Yolun açık olsun harariye.

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
beğeni dediğimiz şey tahmin edersin ki şekilde değildir..
ama haklısın ben de dikkat etmeye çalışırım normalde..
ama bu yazıyı ilk yazdığım haliyle bırakmak istedim o yüzden dokunmadım..
yine de duyarlığın için çok teşekkür ederim, ben de kendime yakıştıramadam bak şimdi :-[

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
Daha iyisini yazabilirim... dedirttiysem ne mutlu bana.

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) :) :)
hiç böyle yaklaşan olmadı yazılarıma..
çok hoş :)
ne diyeyim tekrar ama içten bi teşekkür ;)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Uyanacağın sabahın farkı olsun diğerlerinden..
Bu sabah başka doğsun güneş dünyana..
Varsa içinde kırık dökük duygular bu sabah esen yel alıp götürsün hepsini bir çırpıda ve sen ardından bile bakma..
Öyle temiz uyanki bu sabaha, kalbin sonuna kadar açmış olsun kapılarını umuda..
Neden sonra bulduğunda filizlenmiş dalları kapında, al bas onları bağrına doya doya...
dedim ya bu sabahın farkı olsun diğerlerinden..
Yap istediğini, söyle bildiğini ne yazar..
Benim için bedeldir  dünyaya içinden gelen..

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
lisans düzeyinde olan bir insanin türkceye dikkat etmesi benimde kabulümdür...
bende zeynep hanim gibi üstü örtülü gecerim böyle sekilli yazilari...yazim hatasi kabul edilebilir bir seydir...ama türkceyi bozmanin bir mantigi varsa asimile olmaktan kaynaklanir,yada türkcenin önemini anlamamaktan...
acizane görüslerimdi...
ikinci yazinizda türkcenin temiz haliyle sunum yapmissiniz...
okunakli ve akiciydi...
basarilar diliyorum...

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teşekkür ederim yorumunuz ve düşünce paylaşımınız için :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ayrılık zor .... çok sevdiğim bir arkadaşımdan ayrılırken kalemimden kağıda düşenleri paylaşmak istedim sizlerle..
04.07.2008
Bir akşamdır ki iki yürek çırpınır. Hem başlangıçtır bu gece hem de hazin bir son.. ne var ki anlatılamayanlar, söylenemeyenler bi kördüğüm olup oturmuştur boğazlara.. bitmemiştir ki hala gülünecek komik olaylar, paylaşılacak sevinçler, belki yalandan ama acı veren son buluşlar…alişmak kolay unutmak zordur öyle değil mi, şimdi gel de unut bu alişkanlığın en delisini..
Hiçbir şeye ona sormadan başlamamışsın, sormadıkların yalan olmuş gözünde.. bazen konuşmadan anlatmış duymadan dinlemişsin.. ama şimdi….
Bilirsin ki gidecek çare yok mecbur.. ya da gidenin ne önemi var kalan yokken ortada..
Hepsi başkadır evet hepsi bambaşka … ama böylesi… sığdıramıyorum kelimelere.. uyuzsun işte..
İlk kez sustu kalemim senin yüzünden..
Nerde olursan ol, nereye gidersen git, o deli ,zeki, gözlerinin arkasını gördüğüm, gülmelerine gülmelerini feda edebileceğim küçük kardeşimi alamazlar içimden…

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Harariye,yazdıklarını beğenerek okudum.Düşüncelerini,seçtiğin kelimelerle çok güzel ifade etmişsin,yaşadığın duygu selini cümlelerine yansıtmışsın,teşekkürler paylaşımların için...

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ebruliyn' Alıntı:
Harariye,yazdıklarını beğenerek okudum.Düşüncelerini,seçtiğin kelimelerle çok güzel ifade etmişsin,yaşadığın duygu selini cümlelerine yansıtmışsın,teşekkürler paylaşımların için...
ben teşekkür ederim değerli yorumlarınız için :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Son yazın çok güzel olmuş! İnsanın duygularını açığa çıkarır cinsten:)
Ve Türkçe'n için teşekkürler. :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ekidendi çok eskiden.. ama paylaşmak istedim sizlerle :)
Zordur geçmişle eskiyle savaşmak..
Benim için daha zor. Çünkü hem kendi geçmişimle hem seninkiyle harpteyim. Benimki yakamı bırakmış gitmiş, çekiştirdiği yerlerin sızısı kalmış geriye..
Şimdi yavaş yavaş kurtuluyorum onlardan da.. ne izi kalsın istiyorum ne sızısı ne de herhangi bir yansıması.. uğraştım bunca zamandır.. çoğu gitti , yolun yarısı çoktan bitti, bir kulaçtan sonra karadayım ben..
Ama sen, ama sen…
Seninkiyle baş etmek daha zor  benimkinden .. ulaşamıyorum ki derindeki sana.. bir görünüp bir kayboluyor.. tam yakaladım derken, geçmişin geliyor gözümün içine baka baka , sırıta sırıta alıp seni götürüyor benden.. her defasında onca zırhı kuşanıyorum üstüme bu sefer alamasın seni diye… ama hep aynı son, hep aynı…
Seninkiyle uğraşmak benimkinden beter be adam.. ben üzülsem de duymazsın duyurmam..ama sen üzülünce duruyor bendeki zaman.. kalk diyorum kendime, bir şey yap üzülmesin, acı çekmesin yine.. kimse gelip incitmesin, kandırmasın sözleriyle..
Eskiyle savaşmak zordur..
Seninkiyle daha zor.. kendimden geçtim artık ama ; şu sendeki eskiyi gel de bana sor!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu tarz yazıları içerik olarak pek benimsemesemde, bu kadar güzel bir anlatıma "çok güzeldi" dememek ayıp etmek olur sevgili harariye.
"Seninkiyle uğraşmak..." diye başlayan paragraftan sonrasına hayran kaldım.
Çok teşekkürler.

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok çok teşekkür ederim :)
senden böyle bir yorum gelmesi ayrıca mutlu etti zeynep:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de şiir olarak yazmayı dener misin bu yazını?
Ben yazdım, hiç bir cümleyle oynamadan. :)
Sen de bir denesene harariye, ben çok sevdim.

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yazılarımı zaten genelde şiire benzeyen bi akıcılıkla yazmaya çalışırım ama şiir yazmayı denemedim hiç, başarabilir miyim bilmiyorum ..
ayrıca nedense şiirdense düz yazı olarak kalmasını yeğliyorum, alışkanlık belki de :)
ama yine de deneyeceğim, teşekkürler :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Başaracağına inanıyorum ve hatta çok güzel olacağınada... :)
Denemelisin.
Düz yazıları değişmem ben de ama yeni şiirlerin düz yazı şeklinde sunulmasınıda çok seviyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...