Hangi seviyedesin?

• Konbuyu başlatan ilenay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde ilenay tarafından oluşturulan Hangi seviyedesin? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,000 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı Hangi seviyedesin?
Konbuyu başlatan ilenay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efem
I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ılgınc Bır Zeka Testı : Bır Kagıt Kalem Alıp Asagıdakı Soruları Tam 1 Dakıka ıcınde
Yanıtlamaya Calısın. Her Soruyu `bır` Kez Okuyun. Bıtırınce Yanıtlarınızı Toplayın.
1. Bazı Aylar 30, Bazıları 31 Ceker; Kac Ayda 28 Gun Vardır?

2. Doktorunuz Sıze 3 Hap Verır Ve Bunları Yarımsar Saat Arayla Almanızı Tavsıye Ederse, ılacların Tamamını Bıtırmenız Ne Kadar Surer?

3. Gece Saat Sekızde Yatıyorum Ve Yatarken Guguklu Saatımı Sabah Dokuza Kuruyorum Kac Saat Uyurum?

4. 30` U Yarıma Bolup 10 Ekledınız, Kac Ettı?

5. Bır Cıftcının 17 Koyunu Vardı. Surude Salgın Hastalık Oldu, Dokuzu Agır Hastalandı, Dıgerlerı Oldu. Cıftcının Kac Koyunu Var?

6. Sadece Bır Tek Kıbrıtınız Var, ıcınde Bır Gaz Lambası, Bır Gaz Sobası, Ve Bırde Mum Bulunan Karanlık Ve Soguk Bır Odaya Gırdınız... Once Hangısını Yakarsınız?

7. Adamın Bırı Dıkdortgen Bıcımınde Ve Her Cephesı Guney Manzaralı Bır Ev ınsa Edıyor. Evı Kocaman Bır Ayı Zıyaret Ederse Bu Ayı Ne Renk Olur?

8. 3 Elma Vardı ıkısını Aldım. Kac Elmam Var?

9. Musa Gemısıne Her Hayvandan Kacar Adet Aldı?

10. Chıcago` Dan Hareket Eden 43 Yolculu Bır Otobus Kullanıyorsunuz. Pıttsburgh` Da 7 Yolcu Bınıp, 5 Yolcu ındı. Cleveland` Da 8 Yolcu ındı, 6 Yolcu Tuvalete Gıdıp Geldı Ve 4 Yenı Yolcu Bındı. 20 Saat Sonra Phıladelphıa` Ya Vardıgınızda Soforun Adı Neydı?

Sımdı Yanıtlar:

1. Hepsınde, Tum Aylarda 28 Gun Vardır.
2. Bır Saat
3. Guguklu Saatler Gece Gunduz Ayrımı Yapmadıgı ıcın 1 Saat.
4. 70 Eder, Yarıma Bolmek 2 ıle Carpmak Demektır.
5. 9 Canlı Koyun
6. Kıbrıtı
7. Ayı Beyaz Olur. Evın Her Cephesı Guneye Baktıgına Gore Bına Kuzey Kutbundadır.
8. 2 Elma
9. Sıfır, Gemısıne Hayvan Alan Nuh ıdı.
10. Sofor Sızdınız.

Degerlendırme:

10 Dogru : Eınsteın Sevıyesı
9 Dogru : Toplumla Uyusamayan Psıkolojık Bozuk Vaka
8 Dogru : Muhendıs
7 Dogru : Unıversıte Ogrencısı
6 Dogru : Lıse Ogrencısı
5 Dogru : ılkokul Ogrencısı
4 Dogru : ılkokul Ogretmenı
3 Dogru : Lıse Ogretmenı
2 Dogru : Unıversıte Profesoru
1 Dogru : Vatandas
0 Dogru : Mılletvekılı

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
sorular kolay düşünmek yeterli bence düşünen herkes yapar ???tabi bende ilk yaptığımda hepsini yapamamıştım ;) ;)
tşk.ilenay

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
7 Dogru : Unıversıte Ogrencısı :) vay beeee... ama bir ikisini önceden yapmıştım galiba

mörf selenay

mörf selenay

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için sağ ol
:D

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
daha önce verilmişti  :) çözmüştüm hatırladım
http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,1218.0.html

X

xbestex

Kullanıcı
5 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bn ünüversite öğrencisi çıktım  :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşım için teşekküler ;)

E

emine**

Kullanıcı
16 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürlerr:)

E

Elina

Kullanıcı
8 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
Herkez aklını kulanırsa bu soruları çözer.

M

Mert_Ege

Kullanıcı
21 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Kendimi cok daha zeki zannederdm ama 7'de kaldım..

Neyse Üniversite öğrencisi cıktıgıma göre en azındn simdiki seviyemi tutturdum.. =)

I

ixlam

Kullanıcı
11 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
6
Kayseri
www.iclalaydinfan.com
konuyla alakasız ama sonuçlar dikkatimi çekti. 4 doğru olunca ilkokul öğretmeni, 5 doğru olunca ilkokul öğrencisi öyleyse o öğretmen o öğrenciden biraz daha sorunlu gibi geliyor :)
Ayrıca bir büyüğe sormuşlar edebi kimden öğrendin?cevap vermiş: Edepsizden. hiçbir şey öğretemeyeceğini söylemiyorum ama demek ilkokul öğretmeni olmak insanı ilkokul öğrencisi seviyesine getiriyor. profesörü filan saymıyorum ama milletvekili olayına katılıyorum :)
saygıyla...

S

sagopasha

Kullanıcı
16 Şub 2011
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakir
sadece 2 dogru yaptim hizli hizli okudum unv. profosoru diyo oysaki ben unv. mezunu bile degilim  :-\

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
bu testti yıllar önce görmüştüm aslında insanların bilgi seviyeleri ve ilgilendikleri konular arttıkca en basit olaylara bile hep karmaşık baktıklarını gösteriyo bence
ama bu söylediğim millet vekilleri için geçerli değil zira hepsi kendini geliştirmiş kişiler değil  ::)