Hakarete uğrarsanız bunu yapın!

• Konbuyu başlatan superisi23
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde superisi23 tarafından oluşturulan Hakarete uğrarsanız bunu yapın! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,353 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hakarete uğrarsanız bunu yapın!
Konbuyu başlatan superisi23
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yigitarslan
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir genç gönül ehline ''Hakarete uğradım, bana hakaret eden adamın evine gidip haddini bildireceğim!'' dedi. ''Kendi evine gitsen daha iyi olur!'' dedi gönül ehli. ''Bununla ne demek istiyorsunuz? O bana hakaret etti, adımı lekeledi ve ben bunu temizleyeceğim!'' ''Ben de bunu demek istiyorum işte!'' dedi gönül ehli, ''Herkes bilir ki, çamur kuruduğu zaman çok daha kolaylıkla temizlenir.''
İnsan nefsi itibariyle maruz kaldığı bazı hakaretleri, haksızlıkları sabırla, soğukkanlılıkla, öfkelenmeden, hissiyatına kapılmadan karşılayabilmelidir. Bu hal onun olgunluğunun, erdeminin göstergesidir.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Öfkeyle kalkan zararla oturur diye boşuna dememişler.
Sinir halindeyken insan sonradan pişman olacağı davranışlarda bulunabiliyor bunu anlatan güzel bir örnek olmuş teşekkürler.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir genç gönül ehline ''Hakarete uğradım, bana hakaret eden adamın evine gidip haddini bildireceğim!'' dedi.
Hakarete uğrarken aklı ve kendi  nerdeymişde sonradan evine gidiyor anlamadım,bu gibi durumda fikrim;
Demir tavında dövülür

R

rozx

Kullanıcı
14 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bence neden hakarete uğradığını öncelikle bilmeli ondan sonra savunmaya geçmeli

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Neredeyse Herkes bir ata sözü ile beslemiş yorumunu helal.
Ben hakarete maruz kaldımmı çıldırıyorum, onu yada bunu değil kendi bildiğimi yapıyorum.
El nino'un vücut bulmuş hali olabilitem var öle zamanlarda,ne çatı kalır ne köprü :d
Neyse..

Ben bunu

superisi23' Alıntı:
İnsan nefsi itibariyle maruz kaldığı bazı hakaretleri, haksızlıkları sabırla, soğukkanlılıkla, öfkelenmeden, hissiyatına kapılmadan karşılayabilmelidir. Bu hal onun olgunluğunun, erdeminin göstergesidir.
Yapamam, ve bu hal olgunluğun yada erdemin göstergesi değildir, öyle olduğunu söylerler o kadar, ne kadar doğru son derece tartışılır.
Her şartta biat başka bişe tabi, buradada o var gibi ama derinine girmeyeyim en iyisi.

D

DOnVitoCarLeONe

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
ItAlYaNO
Hakarete maruz kalırsam hiç düşünmem hiçte öyle susup oturamam..
Bana hakaret eden sussun hakaret etmesin erdemini göstersin de görelim.. Hakareti yedikten sonra ben niye susup erdem göstereyim..

hatta niçin hakaret ediyolar onu bile anlamıyorum... bana göre hakaret etmekte denin karşısında susmakta kötü :mad:

Y

yigitarslan

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben örneğe hayran kaldım
çok doğru bir örnek

akıllı insan bişey yapmadan önce olayı tüm hatlarıyla ele alan insandır

birde o bana bunu dedi