[Haftanın Yazısı] Beni yükselten güçlükler

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan [Haftanın Yazısı] Beni yükselten güçlükler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,769 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı [Haftanın Yazısı] Beni yükselten güçlükler
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dervis_23
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Hayatında en az bir kere depresyona giren çok kişi vardır. Girmek kolay da acaba nasıl çıkılır?  Eski yazılarımdan birinde ben de depresyondan nasıl çıktığımı anlatmıştım. Çok başarılı ve çok ünlü kişilerin depresyona girmediklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hayat onlar için de kolay değil. Onların da hayatlarında  güçlükler var.  Hatta güçlüklerle mücadele eden besteci Beethoven şöyle diyor;

“İradesine hakim olan insanlar, her güçlüğü yenmeye çalışır. Beni yükselten, hep güçlükler olmuştur.”

Beethoven’i yükselten güçlükler nelerdi? Beethoven daha 11 yaşındayken piyano virtüözü olmayı başarmıştı. Besteleri çok beğenilmiş, artık şöhreti saray çevrelerine de yayılmıştı. Şöhretin doruğundayken Beethoven, kulaklarının duymadığını fark etmeye başladı. 28 yaşına geldiğinde, tamamen sağır olmuştu.  Önceleri hayata küstü. Hastalığını herkesten sakladı. İnzivaya çekildi. Ama daha sonra beste yapmaya başladı. Hayata dönüşünün tek nedeninin sanat aşkı olduğunu dostlarına ifade etti. En unutulmaz eserlerini sağır olduktan sonra besteledi.  “Sesleri hayalimde yaşatıyorum” diyordu Beethoven. Böylece dünya müzik tarihinin en büyük bestekarları arasına girdi.

Müzik hayranı olan, bu kadar müziği seven ve besteler yapan birinin hayattaki en büyük engeli nedir? Sağır olması değil midir? Ama Beethoven en büyük engeli yenerek yoluna devam etti.

Bir başka başarılı insan örneği verebilirim. Hani kitapları milyonlar satan ‘Harry Potter’ adlı romanı yazan Joanne Katheleen Rowling.  Bayan Rowling çok zorlu bir hayatın içindeyken kitap yazmaya karar vermiş çünkü 4 aylık kızı ile yalnız başına maddi manevi zorluklar içinde yuvarlanıyormuş. Şimdi o dünyanın en zenginlerinden biri. Kitapları 47 dile çevrilmiş, üstelik sinemaya aktarılmış ve harika bir sonuç çıkmış ortaya. Bu da gişe hasılatına yansımış.

Hepimiz hayatın güçlükleri ile karşılaştık. Hatta depresyona bile girdik. Ama hayat çok güzel, en önemlisi de hayatı yaşamaya değer bulmaktır. Hep dua’m şudur; Tanrım bendeki bu yaşam sevincini alma. Hayatın manasını kaybetmeme izin verme.

Sevgiler
Tülay Bilin

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. 2 yıl  radyo programı yapmıştır.
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayatın güçlükleri ile yükselen insanlar kişilik olarak güçlü insanlardır. Zayıf insanların zorluklarla karşılaştıktan sonra yükselebileceğine çok fazla inanmıyorum ben.

Teşekkürler Özgür.
 
K

karagün

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Evet yazıdada bahsedildiği gibi örneğin Beethoven işte buna güzel bir örnektir
Hayata karşı dik durabilmek kararlılığı her tür engeli aşmamızı sağlayacaktır.
İşte benim de tek isteğim bu gücümü son ana kadar kaybetmektir ki...
Tüm belirsizliklere karşın mücadele ettiğin sürece varsındır...
 
Y

yağmur90

Kullanıcı
25 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
tokat
yazı için teşekkürler.gerçektende insanların olgunlaşması,hayatın güzelliklerinin fark edebilmesiiçin zorluklarla baş etmeyi ögrenmesi gerekir. acı ve zorluk karşılıgında kazanılmamış mutluluk var mıdır ki acaba
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
çok güzel örnekler gerçektende teşekkürler
 
D

dervis_23

Kullanıcı
29 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Cσ∂єx' Alıntı:

Hepimiz hayatın güçlükleri ile karşılaştık. Hatta depresyona bile girdik. Ama hayat çok güzel, en önemlisi de hayatı yaşamaya değer bulmaktır. Hep dua’m şudur; Tanrım bendeki bu yaşam sevincini alma. Hayatın manasını kaybetmeme izin verme.
evt yaşama sevinci olmadan olmaz hayatın bir anlamı olmaz o zaman
 
Üst