Günlük işlerle hafıza güçlendirin

• Konbuyu başlatan CaspeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde CaspeR tarafından oluşturulan Günlük işlerle hafıza güçlendirin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,420 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Günlük işlerle hafıza güçlendirin
Konbuyu başlatan CaspeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan blgn
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bilimadamları, günlük hayatta saç tararken, diş fırçalarken, kahve karıştırırken ya da diğer basit işleri yaparken bile hafızanın güçlendirilebileceğini söylüyor.

Hafızayı güçlendirmek için önerilen egzersizlerden bazıları şöyle: ´Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işleri yaparken, sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın.

KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER YAPIN
Gözlerinizi kapatın ve odada yolunuzu duygularınızla bulmaya çalışın. Bilinçli olarak sesleri dinlemeye ve kokuları almaya çalışın. Günün sonunda, o ana kadar olan tüm aktivitelerini zihinsel olarak gözden geçirin. Hafızanız gününüz hakkındaki boşlukları, anları kasıtsız olarak açığa vuracaktır. Siz de bunları daha iyi değerlendireceksiniz. Esnek olmak ve kolayca uyum sağlamak için hayatınızı değiştirin, hergün farklı bir şeyler yapın. Farklı bir mağazadan alışveriş yapın ya da rutin ev-iş yaşamından çıkın.´

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
daha öncede okumustum böyle bi yazıyı, arada uygulamaya calısrım,tekrar hatrlattıgın için teşekkürler Wanted...:)

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
bende deniyeceğim.. şu diğer eli kullanma konusunda başta zorlanacağımı düşünüyorum ama başarı zorluklarla gelir dimi ;)teşekkürlerr

S

servet

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
manisa
unutkanlık ve dikkat dağınıklığı yüzünden bazen net konuşamıyorum umarım tiyolar işe yarar :'(

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
paylaşım için teşekkürler wanted... :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ben Teşekkür Ederim..

P

Paradoks

Bende daha önce okumustumm.. Gercekten buna ihtiyacım varrr.. :D Tesekkürler WANTED.

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben bazan denıyorum..okumuştum yazıyı..
tesekurlerr wanted

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Maşallah! herkes okumuş ,bende bi hatırlatma yapıyım dedim zaten :)

K

keskin36

Kullanıcı
22 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
usta hersey guzelde bu gozu kapatma ısı sakat basımızı gozumuzu sakatlamayalım  :D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Yok bişi olmaz ama sen illahki gözümü kapatmıyacam diyorsan sen kapatmasanda olur. ;)

F

fıstık

sol el kullanmaya alıştım ama gözleri kapatmak zor ya :eek:
gözler
en muhteşem puzzle olan insanda
koskoca, değerli bir parça
varlığını
ancak yokluğunu düşündüğümüzde
veya kaybettiğimizde farkedebildiğimiz
harikulade iki koca dünya
bu koca dünyaları
ve YARADANı
bir kez daha görebildim elh.
teşekkürler wanted... :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Yorum'larınız için ben Teşekkür ederim... ;)