GÜNEŞİ GÖRDÜM

• Konbuyu başlatan sevgimm
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanat kategorisinde sevgimm tarafından oluşturulan GÜNEŞİ GÖRDÜM başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,586 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanat
Konu Başlığı GÜNEŞİ GÖRDÜM
Konbuyu başlatan sevgimm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

sevgimm

Kullanıcı
22 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
KARTAL
Yönetmen: Mahsun Kirmizigül
Oyuncular: Mahsun Kirmizigül, Demet Evgar, Altan Erkekli, Hande Subaşı, Şerif Sezer, Ali Sürmeli

Senaryo: Mahsun Kirmizigül
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
Kurgu: Hamdi Deniz
Tür: Dram
Süre: 120 dk.
Yapım: 2009, Türkiye
Dağıtımcı: Pinema Film www.pinema.com

Gösterim tarihi: 12 Mart 2009

Resmi Web Sitesi: www.gunesi_gordum.com

Editörün Notu: Filmde son 25 yıla dair, bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor

Konu: Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirilmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisinin olduğunu anlatan bu film, bir anlamda ‘Türkiye’nin hikâyesi’. İnsana dair her şeyi samimiyetle içinde barındıran film, ‘Çocuklara ve umuda’ adanıyor.

D

didemk

Kullanıcı
2 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
ben  eyaz melek te daha çok etkilendim şahsen...

B

Bilgem45

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
6
Manisa
Güzel bir film, etkileyicis ahneler yaratmak için baya çaba sarfetmişler. Özellikle iki kardeşin karşı karşıya geldiklerinde birbirlerine kurdukları bir çift cümle tüm filmi özetlemeye yetmiş.Filmin bir diğer etkilleyici yönü de küçük kızlarını okutmak için çaba sarfeden bir baba imgesi yaratabilmiş olması. Aslında ben de bu filmi sırf bu baba imgesi için seyretmek istedim. Sosyal mesaj vermeye ağırlık verdikleri için filmin kurgu yönü biraz eksik kalmış. Ama yine de izleyiciye güzel, anlamlı mesajlar verebiliyorlar. Sırf bu yüzden bile izlenmeye değerdir diye düşünüyorum.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Filmi izlemedim buyüzden yorum yapmaya kendimde hak göremiyorum,sadece bir programda Mahsun Kırmızıgül'ün film ve konusu hakkında yaptığı yorumları izledim ve bu filmin başka mesajlar verdiğine inanıyorum.

E

Eylül 06

Kullanıcı
17 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben ilk filmine beyaz meleğe gitmedim.
Çünkü sanatı sanatçının yapmasından yanayım.Ve Mahsun Kırmızıgül bence şarkı söylemeli.
Ama güneşi gördüm filmine arkadaşlarımın ısrarı sonucu gittim ve filmden çok etkilendim.Ve açıkcası çok ağladım filmde.
Güzel bir filmdi Doğu ve Güneydoğu da yaşayan halkımızın gerçeğini açığa çıkardığını düşünüyorum.

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Beyaz Melek'e gittim ve çok ağladım orda.
Ya, sinemaya biraz rahatlamak için gidiyorum  moralim bozuk geliyorum.
O yüzden dram türünü tercih etmiyorum.
Bu filme de bu yüzden gitmedim.

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bu da hakikaten çok güzel bir filmdi duygularıma engel olamıyorum her izlediğmde ağladım ve ağlıyorum

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Doğru düzgün seyredemedim desem yeridir,yutkunmaktan boğazım düğüm düğüm oldu
dayanması zordu.
Dilerdim ki abartı olsun ama çoğu gerçek yaşanan olaylar...ve  bunu bilerekte izlemek işkence gibi geldi.Kendisini sevmem ama gerçek şu ki filmi çok beğendim.Herkesin izlemesini tavsiye ederim.