Gülümsemenin Faydaları saymakla biter mi?

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Gülümsemenin Faydaları saymakla biter mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,133 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Gülümsemenin Faydaları saymakla biter mi?
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan turtur
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülmenin insan sağlığı üzerindeki sayısız faydalarına işaret eden uzmanlar, gülerek daha uzun ve mutlu bir hayat sürebilirsiniz diyor. İşte kahkaha ile ilgili bazı bilgiler.

İçten gelerek, kahkalarla gülmek kalpten bağışıklık sistemine kadar bütün sağlığımız üzerinde büyük ölçüde etkili. 

- Öfke ve kin duygusu bağışıklık sistemini zayıflatıyor. Neşeli ve bol kahkaha atan kişilerin ise bağışıklık sistemi daha kuvvetli.            (Öfke ve kin duygularını hiç tazrif etmedim,mizacımada hiç uymuyor:) o yüzden doktora nadir giderim::)

- Güldüğümüzde yüzümüzde 15 kas birlikte çalışıyor.              ( gülümsemeyip surat astıgımız zaman ise 25 kas çalışıyor...Çok çalışarak yorulmakmı,az çalışarak mutlu olmak mı istersiniz:)

- Gülmek erkek ve kadın arasında da farklılık gösteriyor. Erkekler daha kısa süreli gülerken kadınlar daha uzun kahkaha atıyor.            (Yok o kadar uzun boylu gülemem:)

- Güldüğümüz zaman tümör ve virüslerle savaşan hücrelerimizin sayısı da artıyor.         ( Bunu da öğrendiniz ee ne duruyorsunuz gülümsemek için şavaşmayın gülümseyin yeterli:))

- Özellikle ruhsal bazı hastalıkların tedavisinde gülme terapisi kullanılıyor. Hastalar üzerinde olumlu etkileri olduğu gözleniyor.             (Gülümsemek bu kadar faydalı ama biz somurtmak için yinede sebeb buluyoruz..)

- Patch Adams isimli doktorun çalışmaları bu konuda örnek olarak gösteriliyor.               (robın wıllıams'ın o eşsiz oyunculugu ile oynadıgı filmdeki rolinin uyumu ile hastalarını gülümseterek iyileştirdiği harika bir filmdi) :)

- Çocuklar günde yaklaşık 300 kez gülüyor, yetişkinler ise günde ortalama 17 kez gülüyor.       (içindeki çoçugu öldürmeyin,gülün güldürün.. :D)

- Yanımızda biri olduğunda yapılan espri ya da komik bir olaya yalnız olduğumuzdan on kat daha fazla gülüyoruz.    (ortak payda olsa gerek:) biri esnerken digerlrinde esnemesi gibi)  :)

- En çok yapılan şakalara gülüyoruz. Rakamsal olarak bu oranı yüzde 80 şeklinde ifade etmek mümkün.      (Şakalarda olmasa hayat somurtarak geçeçekki)  :D

- Kadınlar erkeklerden % 126 oranında daha fazla gülüyor.      ( erkekler ciddi kişiklerdir ondan "erkek adam öyle çok gülmez,gülümsesede kimseye belli etmez... :D)

iyiki böyle bir alıntı yaptım,bak şimdi ne kadar da gülümsüyorum,çenem agrıdı eklemek için ugrasırken

R

roze

Ben de gülmeyi çok severim, demek bir sürü faydası varmış. Teşekkürler, Su perisi :D :D :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
gülümse hadi gülümse,bulutlar gibi:)) içimden birden şarkı mırıldanmak geldi de.. :)

S

SUNFLOWERS

Ben boşunamı sürekli gülüyorum :D :D
Bunları bildiğim için :)
Teşekkürler..
Yüzünüzden gülümseme hiç eksilmesin!!! ;D ;D

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler Su Perisi.yeteri kadar güldüğüme inanıyorum  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Layla bi alemsin ha :d

Abi neden tek mesajda dilediğin kadar yazmıyorsun.

M

maceste55

Kullanıcı
17 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
GÜLMENİN 11 YARARI VAR!

Gülmenin yararları saymakla bitiyor!Alman Dr. Heiner Uber,''Gülme Prensibi'' adlı kitabında bu yararları anlattı.

Araştırmayı yapan Dr. Heiner Uber, bulgularını ''Gülme Prensibi'' adlı kitabında anlattı.

19''uncu Yüzyıl sonlarına kadar ayıp ve kaba bir hareket olarak tanımlanan gülmenin, aslında insanın ''en iyi doktoru'' olduğu belirtilen kitapta, günümüzde yüzünden gülümseme eksik olmayan insanların daha karizmatik görüldüğü anlatılıyor.

Kitapta ayrıca gülmenin 11 yararı da sıralanıyor.

GÜLMENİN YARARLARI
1- Cinsel yaşamın daha iyi olmasını sağlar
2- Soğuk algınlığından korur
3- Şeker hastalığına karşı korur
4- Tansiyonun dengede kalmasını sağlar
5- Vücuttaki ağrıların azalmasına neden olur
6- Stresi yok eder
7- Mutlu hissettirir
8- Saldırgan ve sinirli olmayı engeller
9- Fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlar
10- Sindirime yardımcı olur
11- Kötü huylu tümörlerle mücadele eder 

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
maceste55' Alıntı:
Tamam hepsini anladık ya gülmenin soğuk algınlığından koruduğunu inanın  ilk defa duyuyorum  : ( Derlerya öğrenmenin sınırı yok diye neyse teşekkürler : (

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konular tarafımdan birleştirilmiştir

H

hayalhane

GÜLMENİN 11 YARARI VAR!

Gülmenin yararları saymakla bitiyor!Alman Dr. Heiner Uber,''Gülme Prensibi'' adlı kitabında bu yararları anlattı.

Araştırmayı yapan Dr. Heiner Uber, bulgularını ''Gülme Prensibi'' adlı kitabında anlattı.

19''uncu Yüzyıl sonlarına kadar ayıp ve kaba bir hareket olarak tanımlanan gülmenin, aslında insanın ''en iyi doktoru'' olduğu belirtilen kitapta, günümüzde yüzünden gülümseme eksik olmayan insanların daha karizmatik görüldüğü anlatılıyor.

Kitapta ayrıca gülmenin 11 yararı da sıralanıyor.

GÜLMENİN YARARLARI
1- -----------------
3- Şeker hastalığına karşı korur
4- Tansiyonun dengede kalmasını sağlar
5- Vücuttaki ağrıların azalmasına neden olur
6- Stresi yok eder
7- Mutlu hissettirir
8- Saldırgan ve sinirli olmayı engeller
9- Fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlar
10- Sindirime yardımcı olur
11- Kötü huylu tümörlerle mücadele eder

H

hayalhane

Offf düzenleme yapmayı unuttum.
Bazı uygunsuz (bana göre) yerleri ben normalde silerim öyle yazaım. :)
Hemen el atayım oraya. :)

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bence gülmenin daha fazla yararları var bu 11 maddeyle sınırlandırılamaz :) ama faydalı..