gtremrah'ın Kaleminden

• Konbuyu başlatan gtremrah
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde gtremrah tarafından oluşturulan gtremrah'ın Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,631 kez görüntülenmiş, 90 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı gtremrah'ın Kaleminden
Konbuyu başlatan gtremrah
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kadirdeligoz
G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
TUHAF İNSANLAR

KİŞİLİK KAYMASI NE ZORDUR YA...KİŞİNİN ARTIK DÜNYADAN SORUMLU OLMADIĞINI İLAN EDEN DURUM....PSİKOLOJİK BİR HASTALIKTIR O.TIPÇADA KARŞILIĞI NEDİR BİLMİYORUM AMA...TIPÇA,TIP DİLİ.BUNU HİÇ BİLMİYORUM TIP DİLİ DİYORLARSA ADI TIPÇADIR DEMİ...TOHAF YA....TIPÇANINDA BİR ÇOK ŞİVESİ VARDIR.BULUNDUĞU YÖREYE GÖRE DEĞİŞEN...MESELA KARADENUZ TIPÇASU...
-TOKTOR BEY HASTANUN İÇUNDA  MAKAS KALDİ DA....AYRUCA BÖREK NİYE DİŞARDA?
KARADENİZ ŞİVESİ OLUNCA DOKTORDAN ŞÖYLE BİR CEVAB GELMESİDE NORMALDİR HERALDE.
-GAPATTUK UŞAĞUM...
NASIL YANİ TAM GAPATAMAMUSSUN İŞTE..BÖBREK DIŞARDA MAKAS İÇERDE...BÖYLE Mİ GAPATULUR.
BAK BUDA BİZİM ORALARIN TIPÇASI...
-DOKTOR BEY HASTA ÖLÜCÜ ELLAM BİRŞEYLER YAPMACINIZ MI?..(ELLAM HERALDE MAYETİNDE)
-GALP MASAJI YAPACAA NERDE LA?NEŞTERİ VERELE ÇOK GONUŞMA...
HASTA UYANIR AMELİYAT MASASINDA
-NEEEŞGÖRÜYON LA (NEŞGÖRÜYON LA NE YAPIYORSUN  MAYETİNDE AMA BİRAZ KORKU ENDİŞE ÖFKE İÇERİR.)BU NEEEŞGÖRÜYON UZAR GİDER SONRA .DOKTORDAN CEVAP GELİR.
-NE NEEŞGÖRÜOYOM LA....HEMŞİRE ŞU NARKOZCUYA GETTE BAKELE NEEŞGÖRÜYOR...
EŞCİNSEL BİR DOKTOR DÜŞÜNÜN...ÜROLOG...
-DOKTOR BEY AMELİYAT OLUCAK HASTA GELDİ.
-3.HASTA GELENE KADAR BEKLETİN ANAM...GRUP DALICAM.
TOHAF....
NEYSE KONUMUZA DÖNELİM KİŞİLİK KAYMASI HAKKATEN ZORDUR YAA..ONLARIN NE ZAMAN NE DİYECEĞİ NEYİ SAVUNACAĞI BELLİ DEĞİL..YANARDÖNERLER.DÖNENDE OLMUŞTUR. Bİ ARKADAŞ İİTALYAYA BİR AY TATİLE GİTTİ ABİSİNİN YANINA.ELEMAN BİR GELDİ...
-BABA NABER..İTALYADAYMIŞIN NE ZAMANDIR.TATİL.NASIL GEÇTİ.
-İYİ HACI YA Bİ GÜNAH ÇIKARDIM GELDİM İŞTE.
-NASIL YANİ?
-BİLMİYOR MUSUN BEN HIRİSTİYANIM.
-HADİ BEİ CİDDİMİSİN OLUM SEN
-VALLA,KURAN ÇARPSIN Kİ LAN.
ADAM VALLA KURAN ÇARPSIN Kİ HIRİSTİYAN BABA NE DİYECEN Kİ...ŞİMDİ BU ADAMLARA GECE BAŞKA ALEMLERDEN EMİR GELİYOR...UYKU ARASINDA BİRİ BİRŞEYLER  FISILDIYOR KULAĞINA...BİZİM ELEMAN KOYU GALTASARYLI KOMBİNE BİLETİ FELAN VAR ACAYİP FANATİK YANİ...KULAĞINA ŞÖYLE FISILDIYORLAR...
-SEN FENERBAHÇELİSİN OLUM KAREKTERSİZLİK ETME ÖZÜNE DÖN FENERBAHÇELİYİM DE..FENER BAHÇE..OLUM AKLINI KULLAN BİR GÜN HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK EMRE BELEZOĞLU BİLE..
.BİZİMKİ KABUS GÖRÜYOR SABAH BÖYLE UYANIYOR.
ZZZZzzzzzzz
-ALİ ŞEN....
-AYH OH BE RÜYAYMIŞ KIZ..
ÇOK GEÇ O FENERBAHÇELİDİR...ARTIK ALİ ŞEN RÜYASINDA NE YAPTIYSA....
YANAR DÖNER BİR KİŞİLİĞE SAHİP OLDUKLARI ÇOK AÇIK DEMİ.
-FENERBAHÇE İÇİMDE ARKADAŞ...BEN ZATEN FENERLİYDİM CİMBOMU HOBİ OLARAK TUTUYORDUM...
BÖYLE CEVAPLAR ALIRSAN ŞAŞIRMAYACAKSIN.
BU ARADA TÜM GALATASARAYLILARDAN ÖZÜR DİLERİM...AMA ARKADAŞIN KİŞİLİĞİ YAVAŞ YAVAŞ YERİNE OTURMAYA BAŞLIYOR DEMİ.
BİR KIZ ARKADAŞIM VARDI.AYRILDIK ARADAN BİR AY FELAN GEÇTİ.BU ARADI.
-AŞKIM BEN SENİ ÇOK ÖZLEDİM.YENİDEN DENEYEBİLİR MİYİZ
-PARDON İSİM NEYDİ
-HALİME
-HANGİ HALİME
-NE DEMEK YA KAÇ TANE HALİME VAR
-İŞTE ONU BİLSEM HANGİ HALİMESİN DİYE SORMAM HERALDE
-UZAYLI HALİME YAA.
-HAA TAMAM HATIRLADIM.KENDİNİ UZAYLI SANAN...HAYAT NASIL GİDİYOR.SPAK AMCANLAR İYİLER Mİ..
-DALGA GEÇME YAA BEN ARTIK DEĞİŞTİM..ESKİSİ GİBİ DEĞİLİM BİR ŞANS DAHA VEREMEZ MİSİN BANA..
-ÜZGÜNÜM HALİME...SENİN YÜZÜNDEN 2 YIL YAŞLANDIM KIZ..UZAYLIYIM DEDİN BİRŞEY DEMEDİM,ERKEK OLACAM ADIMI HİLMİ KOYACAM DEDİN HEVESTİR DEDİM GENE BİRŞEY DEMEDİM...EN SON HALİMEYİ SAMANLIKTA BASMIŞLAR ŞARKISINDAKİ HALİME BENİM DİYİNCE TAK ETTİ...BİR DAHA BENİ ARAMAZSAN SEVİNİRİM.
-AŞKIM LÜTFEN O ZAMAN KİŞİLİĞİM HENÜZ OTURMAMIŞTI...
-HA BU OTURMUŞ HALİN Mİ YANİ..İYİ OTURAMAMIŞIN.HADİ CANIM GÜLE GÜLE...
VE YAKIŞIKLI JÖN TELEFONU KIZIN SURATINA KAPATIR...
BAK BENDEDE VAR BİRAZ KAYMA.KENDİMİ YAKIŞIKLI SANIYORUM...EKSİK SÖYLEDİM..SADECE YAKIŞIKLI MI KARİZMATİK SEMPATİK V.S.
BÖYLE ADAMLARADA ÇOK UYUZ OLURUM...ŞİMDİ DİCEKSİNİZ Kİ HEP SENİ Mİ BULUYORLAR..O KADAR ÇOKLAR Kİ..HERKESİN BAŞINDA EN AZ BİR TANE VARDIR KESİN.
ARKADAŞLAR TOPLANDIK EVDE TAKILIYORUZ...BİRİ MARKETE GİTTİ KOLA ALMAYA BİRİ YEMEK YAPIYOR ÇOK SAMİMİ OLMADIĞIM ARKADAŞIMIN ARKADAŞI İLE BAŞ BAŞA KALDIK.ORADA GÖRDÜM İLK DEFA O YANİ...ELEMAN BANA DÖNDÜ.
-HACI BENİ NASIL BULUYORSUN?
-YENİ TANIŞTIK MUHABBETİN FELAN GÜZEL İYİ BİRİNE BENZİYORSUN DEDİM.
O SORUDAN SONRA KILLANMADIM DEĞİL HANİ.
-ÖYLE DEMİYORUM NASIL ÇOK YAKIŞIKLIYIM DEMİ DEDİ.
-OLMAZ HACI ARKADAŞIMIN ARKADAŞISIN.OLACAĞI VARSADA OLMAZ.ASLINDA TAMDA TİPİMSİN HA...DEDİM..
ŞAKA ÖYLE DEMEDİM...ÖYLE  ANLAYANLAR OLDUYSA ÖYLE DEMEDİM.ŞAKA....AŞKIM ŞAKA YAPTIM...
GÜLSEM OLMAZ ŞİMDİ...BABA İYİSİN YA DEDİM...
BİRDE BU VAR DEMİ...KARŞIDAKİ ŞAHSA BABA HACI HOCA HAFIZ TEYZE OĞLU,EMMİ OĞLU ANAM OĞLU V.S DİYE HİTAP ETME...KİŞİLİĞİ KAYMIŞ BİR ADAMA DEMİCEKSİN HAFIZ NABER YA DİYE...DİREK LAFA EUZUBİLLAHİMİNESSEYTANİRACİM BİSMİLLAHİRRAHMANİRAHİM DİYE BAŞLIYOR...OKUL NASIL GİDİYOR..İYİ GİDİYOR ALLAHIN İZNİYLE....BABA NABER DİYOSUN...GİT DERSİNE ÇALIŞ EŞŞOLEŞŞEK.ANAN NERDE DİYOR...ADAM KURAN ÇARPSIN HIRİSTİYAN ARKADAŞ...NE DİYECEKSİN...
NEYSE NEREDE KALMIŞTIK...
-NASIL KARİZMATİĞİM DEMİ.ŞU TİPE BAKSANA SÜPERİM YAA DEDİ..
TİPİ BİR GÖRÜN....TELESKOP KULLANMANIZ GEREKİR GÖRMEK İÇİN.ARKADAŞ O KADAR TİPLİ. BABA YADA HACI,HOCA,HAFIZ HERNEYSE..ELEMAN İSMAİL YK NIN MARAŞ ŞUBESİ...
EKSİĞİ VAR FAZLASI YOK.OLDUĞU GİBİ ANLATTIM ARKADAŞLAR...YAZIM HATALARI VE BOZUK TÜRKÇE İÇİN KUSURA BAKMAYIN..GALATASARAYLILARDAN VE İSMAİL YK HAYRANLARINDAN AYRICA ÖZÜR DİLERİM...SAĞ OLUN OKUDUĞUNUZ İÇİN...
BİR BAŞKA YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE...
                                                                                         29.09.2008

E.G

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
BİLİYORSANIZ ANLATMAYAYIM

ASAYİŞ BERKEMAL

OKUL ANILARI ANLATMAKLA BİTMEZ....HANİ DERLER YA ASKERDE HER TÜRLÜ İNSANLA KARŞILAŞIRSINIZ...BENİM OKUDUĞUM  LİSEDE ÖYLEYDİ...

OKULLARDA YAPILAN ARAMALARA BİR TÜRLÜ ANLAM VEREMEZDİM MESELA..ÖĞRETMENLER O İŞİ ÇOK CİDDİYE ALIRLARDI...
KAPIYA BİR TEKME
-KIPIRDAMAYIN ARAMA YAPACAĞIZ...BEN NARKOTİKTEN OKUL MÜDÜRÜ KEMAL BERK.
-PARDON HOCAM BEN OKULA GELDİĞİMİ SANIYORDUM AMA YANLIŞLIK MI OLDU ACABA.
-HADEMELER ALIN BUNU İÇERİ..DÜŞÜNCE SUÇU.
TABİ BİZİM OKULDA ÖYLEYDİ...ÖNÜMÜZE İKİ MADDE SUNMUŞLARDI HEPİNİZİN BİLDİĞİ.
1-ÖĞRETMEN HER ZAMAN HAKLIDIR.
2-İKİNCİ MADDENİN SÖZ KONUSU OLDUĞU DURUMLARDA BİRİNCİ MADDE GEÇERLİDİR...
BENİMLE BERABER ÇOK ARKADAŞIMINDA DÜŞÜNCE SUÇUNDAN YARGILANDIĞI OLMUŞTUR...
BU TÜR ARAMALAR ÖĞRENCİYİ GERER BAĞZILARI OLAYI ABARTIR KORKUDAN...OLAY BELLİ ARAMA YAPILIR YASAK NESNELER TOPLANIR…AMA BU ARKADAŞ NE YAPIYOR.
-HOCAM OKULUN CAMINI DÜN VELİ HÜSEYİN NECDET HEP BERABER KIRDIK..ELE BAŞIMIZ HÜSEYİNDİR...KANUNDAN KAÇILMAZ...PİŞMANIZ HOCAM...
HÜSEYİN ELE BAŞI YA ASİLİK YAPACAK.
-HAYIR PİŞMAN DEĞİLİZ..BİLEREK İSTEYEREK VE KASTEN YAPTIK.BİR DAHA OLSA GENE YAPARIZ HOCA…
TABİ DİK BAŞLI ÖĞRENCİLER HOCAM DEMEZLERDİ.HOCA DERLERDİ…
-HADEMELER!!!  ALIN BU ŞEREFSİZLERİDE İÇERİ..

O ARAMALARDA  ÖĞRENCİLERİN ÜZERİNDEN EN AZ MÜDÜR KEMAL KADAR TUHAF İLGİNÇ MATERYALLER ÇIKARDI....DAHADA KOMİĞİ ÖĞRENCİLERİN İLGİNÇ İZAHLARIYDI.
-BU NE LAN
-TORNAVİDA HOCAM
-GÖRÜYORUZ TORNAVİDA OLDUĞUNU.NE İŞİ VAR BU DELİCİ MADDENİN OKULDA....
-GİTARIMIN AKORDU BOZULMUŞTUDA SABAH OKULA GELMEDEN TAMİR EDEYİM DEDİM...CEBİMDE KALMIŞ HOCAM...
BİR ARKADAŞIN ÜZERİNDEN EROTİK İÇERİKLİ KONU ANLATIMLI  DERGİ ÇKMIŞTI...
-BU BENDE KALSIN...HADEMELER!!! ATIN BU SAPIĞI DAMAT KOĞUŞUNA...
BAZI ARKADAŞLAR HEMEN YANINDAKİNİ SATARDI KORKUDAN…
-OKULDA SİGARANIN SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYOR MUSUN EVLADIM.…PARDON DÜZELTİYORUM.EVLADIM DEMEZLERDİ…EVLADIM YOK...EVLADIM YOK…EŞEK HERİF.
ÖĞRENCİ DÖNER SIRA ARKADAŞINA…
-SEN Mİ KOYDUN LAN BUNU CEBİME…
-HADEMELER!!!ALIN BU İKİSİNİDE…
KIZ ÖĞRENCİLERİ BAYAN ÖĞRETMENLER ARARDI…KIZLARDAN PEK MALZEME ÇIKMAZDI…FÖN MAKİNASI,MAKYAJ MALZEMELERİ VE İSMAİL YK POSTERLERİ DIŞINDA…ASLINDA TÜM MALZEME ONLARDAYDIDA NEYSE…
KIZLAR FAZLA DETAYLI ARANMIYOR DİYE NE VAR NE YOK ONLARA VERİRDİK…KALEŞNİKOF C4 BAZUKA DÖRDÜN ÜÇÜ FELAN..DÖRDÜN ÜÇÜNÜ COUNTER STRİKE OYNAYANLAR İYİ BİLİR…
ABARTMIYORUM.ARAMALAR SANKİ OKULDA BİR SERİ KATİL VARMIŞ CİDDİYETİNDE YAPILIRDI….

E.G                                                                                                         13.10.2008

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben tam anlamadım, çok çorba olmuş. :)
KİŞİLİĞİ KAYMIŞ BİR ADAMA DEMİCEKSİN HAFIZ NABER YA DİYE
Yazının sonunda kişilik kaymasıyla bir alakası kalmamış! Belki o anda düşündüğün şeyleri tam olarak bağlayamadan kağıda aktarmışsındır?

Ama replikleri çok güzel yazmışsın. Okurken sıkmıyor insanı, akıcı..

Arkadaşlar bir de lütfen büyük harf ve açık renkler kullanmayalım. Okurken gözü alıyor ve bazı üyelerimiz sırf bu yüzden yazıyı okumaktan hoşlanmıyor.

Teşekkürler gtremrah. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hehe bu güzel olmuş:)) Aklıma o günleri getirdin valla helal olsun!
Gerçekten anlatımın çok akıcı..

Ama keşke küfür kullanmasaydın!!

Site misyonuna uygun olmayan bazı kelimeler tarafımdan silinmiştir! Daha dikkatli olalım!

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
;D ;D ;D Ya biran seni bizim sınıftan sandım... Bizim okuldada yaparlardı ne günlerdi yaaa :D :D :D

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
:) Biz hiçbirşey  yakalatmamıştık hamdolsun :D  :D Sigarayı tek getirir akşam çıkışta da tekele yardım toplardık... Ne günlerdi ya yaşlanmış hissettim kendimi.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:):)

Kendinde dile getirmişsin zaten, gerçekten biraz daha özenli yazarsan iyi olacak.
Kendimi bir stand up gösterisinde hissettim, okurken zorlansamda... :)
Eline sağlık.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gösterin çok hoşuma gitti,Zynebinde degindiği gibi,biraz daha çalışırsan daha iyi çalışmalar ve daha iyi yerlere gelebilirsin...
Şimdilerde bu tür gösteriler trend diyeyim...
Yöresel şiveler ile bölümü çok sevdim,özellikle karadeniz olna bölümü:)Bir çok kimseye yaşam tarzı olsun,konuşmaları ve düşünce yapıları açısından olsun malzeme çıkardıklarıda bir gerçek...
Karedenizli degilim ama bu uşaklarımızı çok severim:)

Birde küçük bir rica,renksiz yazı ve küçük yazarsan daha keyifle okunacagını-okuyacagımı belirtmek isterim... :)

Takipcinim :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir an kendimi okulda hissedmedim:) ordaymışım gibi hissettim:)

Birde "hayat güzeldir" filmi gözümün önüne geldi..
diyalogları biraz abartılmış gibi, -KIPIRDAMAYIN ARAMA YAPACAĞIZ...BEN NARKOTİKTEN OKUL MÜDÜRÜ KEMAL BERK.
-PARDON HOCAM BEN OKULA GELDİĞİMİ SANIYORDUM AMA YANLIŞLIK MI OLDU ACABA.
-HADEMELER ALIN BUNU İÇERİ..DÜŞÜNCE SUÇU.
Böyle diyen müdür var mıdır gerçekden,vardır demeyin gülümserim:) Böyle bir müdürünüz var sie ne mutlu o okul ve ögrencilerine,her anları keyifle geçiyordur eminim,okuldan sogutan müdür yada görevliler bilirim de,okulda eylence çıkaran görevliler azdır diye düşünmüyor degilim... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama bu gülmemiz için abartılarak kaleme alınmış zaten su perisi.
Cem Yılmaz'da hep uzayda Türk'lerin muhabbetinden bahseder ya... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben yadırgamadım zaten :)
Gülümsedim :)
Diyaloglar çok hoş,bu tür repliklerin şimdilerde trend oldugu ve bir çok tv programalrı ile gündemimizde oldugunu ve yakınen de takip ettigimi söylemek siterim..
kendimi bir an stand up gösteride gibi hissettim :)
Paylaşımın için teşekürler :)
Takipcinim :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
;D ;D Komik ama cok karışık yawww şafkım kaydı okurken ;D ;D ;D

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim...Uyarılarınızı dikkate alıcam...
çok sağ olun

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için..Bundan sonraki yazılarımı küçük harfle yazıcam ve renk kullanmıcam...Yeni oldugum için site kurallarını pek bilmiyorum henüz..Argo kelimeler ve diğer hatalar için özür dilerim...
Şunuda belirteyim..Yazılarımdaki dialoglar karakterlerin bilinçaltlarıdır...Biraz fazla abarttığım doğrudur:)

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ahh ahh..Nerede o eski günler.Zaman ne çabuk geçiyor demi.Daha dün lisedeydimsaki..Neydi o günler bee..Bizim zamanımızda öğretmenler dayaklarıyla meşhurdu.Bu konuda kendini geliştirmiş çok yetenekli öğretmenlerimiz vardı.Halende görürüm bazılarını ama görmemezlikten gelirim...Tamam öğretmenlerimiz çok değerli insanlardır ama bir kelime öğretirim eşek sudan gelinceye kadar döverim mantığı ile ders anlatılmazki..Lise hayatım boyunca o eşek sudan hiç gelmedi ve ben dayak yemeye devam ettim..En son öğretmen bir arkadaşı bayıltana kadar dövünce ve o eşek yine gelmeyince ben umudu kestim..Eşeğin geleceği yoktu belli..Hal böyle olunca dayağa devam tabi...
-Hocam vurmayın!
-Sebep? Eşek mi geldi?
-Nasıl
-Eşek diyorum..Gelmiş mi sudan?
-Yooo
-O zaman dayağa devam..Gel ulan..

Türkiyede bir devlet memuru neden bu kadar lükse sahip olsun...Adam derse giriyor aynen böyle.
-Evet çocuklar..demekki iki tane iki yan yana gelince ne oluyormuşşş
-DÖÖÖRRRTTT OLURMUŞŞ HOOOCAAAMMM
-Bahattin anladın mı yavrum?Ne olurmuşşşş?
-Dört olurmuş hocam...
-Afferim yavrum...Bir dayağı hakettin.Aç bakim elini..Mademki öğrettim bu dayağı atıcam.
-Beş beş ne dördü yaa...Valla bidaha olmaz hocam..
Sonra tenefüste arkadaşları Bahattinle dalga geçer..
-Demekki ne olurmuşşşş
-Eşşeğinn ......
Genelleme yapmak hoş olmaz...Çok iyi öğretmenlerimizde vardı.Onları tenzih ediyorum...Tamam belki biraz abarttım ama hakkaten öyleydi bee..Sırf zevkine öğrenci dövenler vardı...Şimdiyi bilmiyorum.Bizim zamanımızda öyleydi...Bizim zamanımız bundan beş sene önceydi..Ne kadar çok şey değişti bilemem..
Anlatıcak çok şey var ama sonra uzun diye kimse okumuyor...Sağ olun okuduğunuz için..Başka yazıda görüşmek üzere..

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
BİLİYORSANIZ ANLATMAYAYIM...
                                                             SALI SALLANIR

Batıl inançlı mısın?...İnanma arkadaş yalan dolan yaa.Hep derlerki gece tırnak kesmek uğursuzluk getirir.Salağın biri gece karanlıkta tırnağını keserken etini kesmiş sonra uydurmuş.
-Olum hilmi gece tırnak felan kesme.Ben kendimden biliyorum uğursuzluk getiiyor.bak ben etimi kestim.
Bizde biliyoruzki sen salaksın.
Bakın bu çok komik.Trabzonda diye demiyorum..Çünkü Trabzonda bir hadise gerçekleşiyorsa o komiktir...
Trabzonda bir şahıs ateş yakıyorsa o yakılan ateşte ses çıkarıyorsa bu o kişi hakkında dedikodu edildiği anlamına geliyormuş..
-Ula ateşu sondirun
-Niye temel abi birak yansun daa
-Ula söndirun diyerum.Ateş hararetini arttirdu.Anama söviy şerefsizler...
Böyle bir diyalog geçtiği kesin...Benim merak ettiğim ateşin çıkardığı sesle dedikodunun ne alakası olduğu.
-Temel abi gelirken dursunu gördüm...Arkandan ağıza alınmayacak şeyler söyledi..
-Ula bende diyerum ha bu ateş niye böyle ses çikariy...
Çok saçma...
Bakın bu en saçması ama...Neymiş çocuğu yüklüğe oturtunca sakat kalır yürümezmiş..Sen çocuğu yüklüğe oturt sonrada orada unut.Yüklük devrilsin çocuk altında kalsın.Kendi suçunu örtpas etmek için millete deki..
-Gız Fikriye çoluğunuzu çocuğunuzu yüklüğe oturtmayın ha.Valla bizimki sakat kaldı.
-He doğru diyon gı.Bizim herüfüd oturtsak olur mu acep?...Sende kitabı açık bırakma şeytan okurmuş Emi kız.
-Ne alaka Fikriye gı.
-Bilmem sen saçmalayınca bende boş bulundum işte.

Evden çıkan erkek işe giderken önünü bir kadın keserse o gün işleri ters gidermiş...
Bence tam tersi..Türkiyede bir erkeğin önünü kadın kesiyorsa işler tıkırında demektir..Hatta arkadaşlarına geyk konusu bile olur.
-Olum Hikmet işin almanyadan iyi ha...Tosbaa senii

Akşam soğan yenen yere melek gelmezmiş.Bu olsa olsa şöyle olur..Melek isminde bir kadın düşünün.
-Selahattin yine soğanmı yedin sen yaa.Hemde akşam akşam.Ben anneme gidiyorum..
-Dur melek gitmee...Tüh yaa..
Biliyorum bu diyalog komik değildi ama soğan yenen yere melek girmezden daha mantıklıydı enazından.

Gece komşuya biber verilmez
Yoğurt süt gece verilmez
Gece evden tuz verilmez
Gece ekmek verilmez.
Gece kapının önü süpürülmez.
Bunların çıkış noktaları çok belli.Cimri bir aile ve otlakçı bir komşu.
-Komşu tuz kalmamışta sizde varsa biraz verir misiniz?
-Bizde var ama gece vermiyoruz.Günah...
-E yoğurt var mı
-Onuda gece veremeyiz..Uğursuzluk
-Bu günlük gündüz tarifesi açsanız yaaa...
Tabi gece kapının önü süpürülmez.Otlakçı komşu görürse yine birşeyler ister..
Bu durumda en kötüsü ne biliyor musunuz?Ailenin otlakçı komşu için bulduğu silahı kendine yöneltmesi...
-Fikriye gel naz etme kız..
-Olmaz Fikri gece kimseye bişey vermiyoss...Ayıp...

Ya benim geyik olsun diye yazdığım diyaloglar bile bu hurafelerden daha mantıklı...Böyle şeylere inananlara hacıdan hocadan muskadan medet umanlara çok gülüyorum..
NOT:Bu yazıyı okuduktan sonra yedi bilemedin altı arkadaşına yolla...Yollamazsan yedi bilemedin altı gün içinde başına bir felaket gelir...Yedi altı daha ne eder? Onüç...Onüç uğursuz rakamdır..Kal salıcakla...

Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunların çıkış noktaları çok belli.Cimri bir aile ve otlakçı bir komşu.
-Komşu tuz kalmamışta sizde varsa biraz verir misiniz?
-Bizde var ama gece vermiyoruz.Günah...
-E yoğurt var mı
-Onuda gece veremeyiz..Uğursuzluk
-Bu günlük gündüz tarifesi açsanız yaaa...
Tabi gece kapının önü süpürülmez.Otlakçı komşu görürse yine birşeyler ister..
Bu durumda en kötüsü ne biliyor musunuz?Ailenin otlakçı komşu için bulduğu silahı kendine yöneltmesi...
-Fikriye gel naz etme kız..
-Olmaz Fikri gece kimseye bişey vermiyoss...Ayıp...
Çok güldüm...  :D :D
Sizi hiç tanımıyorum, tipinizi bilmiyorum, ses tonunuz hakkında hiç bir fikrim yok, ama yazılarınızı okurken, neden olduğunu anlayamadığım bir şekilde sizi sahnede, kendimi seyirci koltuğunda hissediyorum ve çok içten kahkalar atıyorum.
Çok teşekkür ederim kendi adıma.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anlatıcak çok şey var ama sonra uzun diye kimse okumuyor...
Yok, yok anlatım keyifli olunca okunur, kaygınız olmasın.
Bu arada, yazılarınızı araştırmak için girdiğim bazı sitelerde, okul anıları ile ilgili bölümlere rastladım, gerçekten çok komik anıları var öğrencilerin. Sadece dayak söz konusu değil elbette.
5 sene öncesi çok uzun bir zaman değil, gerçekten var mı hala bu dayağa dayalı sistem?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gtremrah' Alıntı:
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için..Bundan sonraki yazılarımı küçük harfle yazıcam ve renk kullanmıcam...Yeni oldugum için site kurallarını pek bilmiyorum henüz..Argo kelimeler ve diğer hatalar için özür dilerim...
Şunuda belirteyim..Yazılarımdaki dialoglar karakterlerin bilinçaltlarıdır...Biraz fazla abarttığım doğrudur:)
Abartmak, mizah sanatının gerekliliğidir zaten Emrah... :)