Kişisel Gelişim Eğitimi

GÖZ ŞEKLİNDE MAKİNE(fotoğrafçılıkta bir çığır)

  • Konbuyu başlatan ilhanozcan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde ilhanozcan tarafından oluşturulan GÖZ ŞEKLİNDE MAKİNE(fotoğrafçılıkta bir çığır) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,987 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı GÖZ ŞEKLİNDE MAKİNE(fotoğrafçılıkta bir çığır)
Konbuyu başlatan ilhanozcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ilenay
I

ilhanozcan

Kullanıcı
22 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kahramanmaraş
Bilimadamları, dijital fotoğrafçılıkta çığır açacak bir buluşa imza atarak kavisli alıcıları olan, göz şeklinde bir fotoğraf makinesi geliştirdi
BBC'nin haberine göre, geliştirilen yeni dijital fotoğraf makinesi bir insan gözü büyüklüğünde ve şekli de göze benziyor. Amerikalı bilimadamları, kavisli bir yüzeye mikro-elektronik bileşenler koymanın yolunu bulduklarını, bu şekilde insan gözündeki retinanın bir benzerini geliştirdiklerini bildirdi.

Bu minik alıcılar, kendi aralarında esnek, birbirleriyle bağlantılı, gerilebilir bir ağ oluşturuyor. Bilim adamları, bu teknoloji sayesinde, daha net fotoğrafları, daha geniş açılarla çeken yeni kuşak fotoğraf makinelerinin geliştirilebileceğini belirtiyor.

Buluş, gerçek gözün yerini tutabilecek biyonik gözlerin geliştirilmesine de yardımcı olabilecek. Teknoloji, zaman içerisinde, görme yetisini kaybetmiş insanlara bu yetiyi kazandıracak yapay retinalar olarak da kullanılabilecek.

Ancak böylesi bir kamerayla, beyin arasında nasıl bağlantı kurabileceği hala araştırma konusu
kaynak:haber10
 
I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylasım için tesekkur ederim bunun gibi bir dürü sey çıkıor piyasaya ama bu da guzelmiş
 
Üst