Görünmezliğe bir adım daha yaklaşıldı

• Konbuyu başlatan ilhanozcan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde ilhanozcan tarafından oluşturulan Görünmezliğe bir adım daha yaklaşıldı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,269 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Görünmezliğe bir adım daha yaklaşıldı
Konbuyu başlatan ilhanozcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan #zEyNeP
I

ilhanozcan

Kullanıcı
22 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kahramanmaraş
ABD’li bilim adamları, insanları görünmez kılan malzemeler geliştirmeye bir adım daha yaklaştıklarını açıkladılar.

Berkeley’deki California Üniversitesi’nden uzmanlar, nanoteknolojiyle, üç boyutlu cisimler etrafındaki ışığı bükerek, bunları görünmez kılan bir malzeme ürettiklerini söyledi.

Nanoteknolojide mikroskobik büyüklükte malzemeler kullanılıyor.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, bu yöntemle bir gün insanları görünmez yapan pelerinlerin üretilebileceğini kaydettiler.

Dr. Xiang Zhang başkanlığındaki ekip, araştırmalarının sonuçlarını Nature ve Science adlı bilim dergilerinde yayımladı. Uzmanlar “Yeni sistem suyun kayaların üzerinden akması gibi çalışıyor” diyor. Çünkü ışık nesne tarafından ne emiliyor ne de yansıtılıyor. Işık sadece arkadan görülebildiği için nesne görünmez oluyor. 

ABD hükümeti tarafından finanse edilen projenin günün birinde askeri amaçlı olarak kullanılabileceği, bu kapsamda düşman topraklarına sızan görünmez tankların üretilebileceği belirtiliyor

kaynak:ntvmsnbc

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet bir de görünmezlik elbisesi var paylasım için tesekkurler ;)

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ABD hükümeti tarafından finanse edilen projenin günün birinde askeri amaçlı olarak kullanılabileceği, bu kapsamda düşman topraklarına sızan görünmez tankların üretilebileceği belirtiliyor

bunu yapmalarını istemiyorum bu nedenle kimbilir kaç insan ölür....
palaşım için tşk. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence dünyanın kötü emellerine alet olur,faydasından çok zararı dokunur.
Teşekkürler paylaşım için...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Görünmezliğe bir adım kaldı 

--------------------------------------------------------------------------------

ABD’Lİ ve Çinli bilim adamları, insanları görünmez kılmaya bir adım daha yaklaştıklarını açıkladı.

Science dergisinin son sayısında yayımlanan makaleye göre, algoritma olarak da bilinen karmaşık matematiksel komutlar tasarlamadaki gelişmeler sayesinde Duke Üniversitesi uzmanları, metamadde  adını verdikleri bir madde yaratmayı başardı. Bu madde, bir obje çevresindeki elektromanyetik dalgaları görünmez kılınmak istenen şeyin arkasına yönlendirebiliyor. Ortaya çıkan görünmezlik durumu, sıcak bir günde uzakta görülen serapları andırıyor.

Milliyet/yaşam/teknoloji

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hangi bölüme açılacak konusunda kararsız kaldım..Burdaki konuların içeriginede bakarak burasını uygun gördüm..Uygun degilse lütfen uygun bölüme taşınsın....

küçükken hep hayalimde görünmez olmak vardı...Rüyalarımın bazı bölümlerinde (astral seyahat) yapabildigim de yine görünmezim  ::)
Bu gerçek hayata geçtiğinde düşünmek bile istemiyorum...
Yakında insanalrın düşüncelerini okuyacak formülü bile bulur bilim adamalrı...
Garipsedigim şey,enteresan ne çıkıyorsa bu çinli bilim adamlarından çıkıyor..Bakalım daha neler çıkaracaklar... ::)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Olmaz diye bir şey yok,teknoloji çağında yaşıyoruz,zamanında akla hayale gelmeyen fikirler gerçek olup gündelik hayatımıza sokulmuş durumda,bu yüzden bu tür gelişmeler uzak değil,hiç olmazsa basın yayın sayesinde herşeyden haberimiz oluyor,zamanında televizyona şaşıran ninelerimiz gibi şoka girmeden bunuda sindiririz ;)

Z

#zEyNeP

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
En çok istediğim şey görünmez olmak kçükken hep lambadan çıkan cinden neler istediğimi düşünürken 3 dilek hakkımdan biri görünmez olmak olurdu diye düşünürdüm  ;D