görmek için göz şart değil..

• Konbuyu başlatan zamansizyagmur01
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde zamansizyagmur01 tarafından oluşturulan görmek için göz şart değil.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,852 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı görmek için göz şart değil..
Konbuyu başlatan zamansizyagmur01
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tornado_53
Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Adamın biri, ilk defa gittiği bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa:
- Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum. Çok yakın olduğunu söylediler.
Çocuk arabanın penceresini iyice açtıktan sonra:
- Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor herhalde.
Adam, çocuğun da yabancı olmasına rağmen bunu nasıl anladığını sormuş ister istemez.
Çocuk:
- Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duymuyor musunuz? diye gülümsemiş. Kuş cıvıltıları da oradan geliyor zaten.
- İyi ama, demiş adam. Bunların parktan değil de bir tek ağaçtan gelmediği ne malum?
- Tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez, diye atılmış çocuk. Üstelik manolyalar da katılıyor onlara. Hem biraz derin nefes alırsınız, fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu da duyarsınız.
Adam, gözlerini hafifçe kısarak denileni yaptıktan sonra, cebinden bir kağıt para çıkartıp teşekkür ederken fark etmiş onun kör olduğunu.
Çocuk ise, konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış, adamın kendisini fark ettiğini.
Işığa hasret gözlerini ondan saklamayı çalışırken:
- Üç yıl önce kaza geçirmiştim, demiş. Görmeyi o kadar çok özledim ki... Sizinkiler sağlam, öyle değil mi?
Adam çocuğun tarif ettiği yerde bulunan fırına doğru yönelirken:
- Artık emin değilim, demiş. Emin olduğum tek şey, benden daha iyi gördüğün...

Ö

ölüdeniz

zamansizyagmur01 bu güzel ve anlamlı paylaşımın için teşekkürler

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
rica ederim birseyler anlatabildiyse ne mutlu bana..

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok güzeldi görmek ile bakmak arasındaki ilşkiyi güzel anlatmış çoğumuz bakıyoruz ama görmüyoruz malesef :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Görmek ve bakmak ne kadar farklı bir kavram; bunu yazıyı okuduğumda daha iyi anladım.

Teşekkürler paylaşım için Zamansızyağmur. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok çok dogru bende bir uzak şehirde körler okulunu boyamıştım uzun zaman önce hepsi ilk yad aorta okul çağlarında idi.
Ama birer yetenekleri vardıki hayretlere düştüm heykeller resimler vs vs gibi gören bir çokm insanın yapamayacagı resimler yapmışlardı.

O dönemdede aslında anlamıştım görmek için gözün şart olmadıgını.
Teşekkürler konu için sonderece güzel teşekkür ederim

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
belki de bizim sahip oldupta değerini bilmediğimiz gözlerin değerini anlatıyorlar hisleriyle..
hayata değer vermek için kaybetmeyi beklememeli...
baktığımız renkleri tek tek görebilmeliyiz ayrıntısı ile.. son kez görürmüş gibi...
teşekkürler paylaşımın için..

G

gencpsikolog

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
D.Bakır
belkide bazen çok güvenipte övdügümüzü sahip olan bütünler gerçekte hiçbirşeye yaramıyor olabilir...

T

tornado_53

Kullanıcı
24 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Güzel bir paylaşım.Teşekkürler yağmur