Google reklamlardan günde ne kadar kazanıyor

  • Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Google reklamlardan günde ne kadar kazanıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,353 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Google reklamlardan günde ne kadar kazanıyor
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Google, bu yılın ikinci çeyreğinde 900 milyon euro gelir elde ettiğini ve gelirlerinde bir artış meydana geldiğini bildirdi. 2008 yılı ilk çeyreğindeki toplam gelir 3.3 milyar euro idi ve bu rakam %3 lük bir artış gösterdi.

Google reklamlardan günde 10 milyon Euro kazanıyor.Bununla birlikte, aynı zaman sürecinde tıklamalara ödenen para %2 lik bir artış gösterdi. Google CEO'su Eric Schmidt ekonomik krize rağmen Google'un iyi bir çeyrek geçirdiğini, birçok şirketin iflas etmesine rağmen google'un gelirinin arttığını belirtti. Youtube'dan elde edilen kazanç sorulduğunda ise; net bir rakam belirtilmemesine rağmen ileride Youtube'un çok kazançlı bir siteye dönüşeceği yönünde açıklama yetkililer tarafından yapıldı. Eric Schmidt ayrıca Chrome'un yükselmeye eğilimli olduğunu ve her projeyi gelir elde etmek için yapmadıklarını açıkladı. 2009'un ikinci çeyreğinde Google toplam kazancının yarısından fazlasını Abd dışındaki ülkelerden sağlıyor. Gelirin %13'lük bölümünü ise İngiltere'den elde ediyor.

 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir söz vardı zenginin mülkü fakirin çenesini yorar diye :d
Kriz google teğet geçmiş anlaşılan..
 
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Ya bizim ülkenin de çoğu parası google'a gidiyor ama faydası da var yani. Bazı müşterilerimiz ayda 1000 tl reklam parası ödüyor google'a ama yetmiyor.

Adamlar öyle bir sistem kurmuşki, kim daha fazla para verirse o daha öncelikli gösteriliyor. Bizim millet de yarışa meraklıdır  ;D ;D
 
Üst