Google hakkında şok rapor

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde ayben tarafından oluşturulan Google hakkında şok rapor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,355 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Google hakkında şok rapor
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ayben
A

aybenGoogle hakkında şok rapor: Müşteri kayıtları kontrol ediliyor ...

Britanya Gözlem Örgütü Privacy International tarafından, Google'ın müşterilerinin kayıtlarını sürekli kontrol ettiği ve "kişinin mahremiyetine karşı düşmanca bir tutum sergilediği" belirtildi.

Privacy International tarafından hazırlanan raporda, arama motoru Google kullanıcıların arama kayıtlarını sürekli kontrol altında tutmak ve evlerine kadar gözetlemekle suçlanıyor. ABD ve Britanya'daki profesörlerin yardımıyla altı ayda hazırlanan raporda, hiçbir internet sitesinin tam olarak kullanıcının mahremiyetine saygı göstermediği ileri sürüldü. Raporda, kişilik haklarına karşı en duyarlı sitelerin; "BBC", "eBay Inc", "Last.fm", "LiveJournal.com" ve "Wikipedia" olduğu ifade edildi.

Raporda, ABD'de San Francisco, New York, Las Vegas, Miami ve Denver'daki sokakların panoramik görüntülerini sunan "Street View"den ise kimsenin memnun olmadığının belirtildi. Raporda şunlar kaydedildi: "Francisco'da bir adam, bir striptiz kulübünden çıkarken görüntülendi, Ailesine sigarayı bıraktığını söyleyen biri sigara içerken yakalandı ve Berkeley'de ambulans şoförünün yemek almak için durması görüntülendi. Bunlar Street View'ın yakaladığı utanç verici anlardan yalnızca birkaçıdır." Google yetkilisi Nicole Wong ise iddialarla ilgili açıklamasında "Hizmetlerimizle ilgili yanlış bilgiler ve yanlış anlaşılmalarla dolu rapordan dolayı büyük üzüntü duyduk" dedi.

KYNK: habervakti
 
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
büyük şirketlerin düşmanları da büyük olur... nedense iletişim teknolojisiyle ilgili cihazların ve yapılan haberlerin güvenirliliğinden de şüphe eder oldum en son cep telefonu kapalıyken karşındakinin seni dinleyebildiği ile ilgili bi haber çıktı sonra asılsız denildi bu haberde aynı konumda gözümde aybencim olay büyük şirketlerin rekebeti haline geldi olan tabi kullanıcıların sektöre karşı güvenine oldu paylaşım için sağol  :)
 
A

ayben

Rica ederim bende öyle düşünüyorum paylaşmak istedim sizlerle :)
 
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bence belirtilen "Street View" görüntüleme sistemi ile ilgili suçlama tamamen çıkara dayalı.. Sigarayı bıraktığını söyleyen bireyin yakalanmasından dolayı nasıl bir suçlama yapılabilir ki? Aynı görüntüleme sistemi sayesinde aranan bir suçlunun yeride tespit edilebilir sonuçta.. Karalama Çalışması gibi geldi bana.. Teşekkürler haber için..
 
K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
başkası yazsaydı inanmazdım  :mad:

ama kaynak sağlam :p teşekkürler paylaşım için ::)
 
Üst