Gmail, Google Sunucularına Gönderilen Tüm Mesajları Şifreleyecek

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Gmail, Google Sunucularına Gönderilen Tüm Mesajları Şifreleyecek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,012 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Gmail, Google Sunucularına Gönderilen Tüm Mesajları Şifreleyecek
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com


Google, Gmail ile Perşembe gününden itibaren iletilen ve alınan tüm e-postalar için şifrelenmiş HTTPS bağlantısı kullanılacağını açıkladı.

2004 yılından itibaren belirli hesaplar için HTTPS desteği sunan Gmail ile bu seçeneği ayarlardan standart olarak belirleyerek aktif edebiliyordunuz. 2010 yılından itibaren ise Gmail HTTPS'i standar kullanıcı ayarı olarak belirleyerek kullanmaya başladı.

Perşembe gününden itibaren ise Gmail, bilgisayarınız ve Gmail sunucuları arasındaki tüm veri transferini HTTPS bağlantısı üzerindne gerçekleştirecek. Bunun anlamı hiçkimse verileriniz Google sunucularına ulaşmadan bu işlemi durduracak bir ayar gerçekleştiremeyecek. Ayrıca Google, sistem üzerinde hareket eden tüm verilerinizi şifreleyecek. Daha önce bilgisayarlarınızdan Gmail sunucularına gönderilen veriler zaten şifreleniyordu. Fakat Gmail sunucuları üzerinden google sunucularına yada diğer veri merkezlerine gönderilen veriler şifrelenmiyordu.

Perşembe günü itibariyle Gmail sunucularına iletilen ve Gmail sunucularından alınan tüm verileriniz şifrelenmiş olacak. Kullanıcıların özel bilgilerini korumak adına oldukça önemli bir adım olan veri şifreleme Gmail tarafından kullanıcılara sağlanmaya başlamış durumda.

Gmail servisi hakkında düşüncülerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : tamindir
 
Üst