gizli yüz

  • Konbuyu başlatan burtay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde burtay tarafından oluşturulan gizli yüz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,271 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı gizli yüz
Konbuyu başlatan burtay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M3rT
B

burtay

Kullanıcı
14 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Yıllar önce çalışkan bir adam,ailesini avantajlı bir iş imkanı sağlamak için Newyork'tan Avusturalya'ya götürdü.Adamın ailesinden biri, sirke trapez artisti olarak katılmak veya aktör olma tutkusu olan genç ve yakışıklı oğluydu.Bu genç adam zamanını bir sirk işi yada herhangi bir sahne işi gelene kadar kasabanın sınırındaki batı bölümünde yerel bir tersanede çalışarak geçirdi.


Bir akşam, işten eve gelirken ,onu soymak isteyen beş haydut tarafından saldırıya uğradı.Genç adam, parasından vazgeçmek yerine onlara karşı koydu.Bununla birlikte onu kolayca alt ettiler ve onu feci şekilde dövmeyi sürdürdüler.Botlarıyla yüzünü parçaladılar ve tekmelediler,vücuduna sopalarla acımasızca vurdular ve onu ölüme terk ettiler.Aslında polisler,onu yolda uzanmış bir şekilde bulduklarında, onun öldüğünü sanmışlardı.


Morg yolunda, polislerden biri, adamın zorlukla nefes aldığını duydu ve onu hemen hastanedeki acil bölümüne götürdüler.Acil bölümünde yatarken,bir hemşire korku içinde bu genç adamın uzun süre bir yüze sahip olamayacağını fark etti.Göz yuvaları parçalanmış,kafatası,bacakları ve kolları kırılmış, burnu askıda kalmış, bütün dişleri kırılmış ve çenesi hemen hemen kafatasından ayrılmıştı.


Yaşama imkanı az olmasına rağmen,bire yıla yakın zamanını hastahanede geçirmişti.Sonunda hastahaneden ayrıldığında, vücudu iyileşmişti fakat yüzü bakılamayacak kadar biçimsiz ve iğrençti.Artık herkesin imrenerek baktığı yakışıklı genç değildi.


Genç adam,yeniden iş aramaya başladığında,herkes tarafından geri çevrildi.Bir iş veren,ona,sirkte "Yüzü Olmayan Adam"adında tuhaf bir şov önerdi ve bir süre bu işi yaptı.Bu olanlar boyunca o, hala herkes tarafından reddediliyor,işyerinde hiç kimse onunla görünmek istemiyordu.Genç adam intiharı düşünmüştü.Bütün bunlar beş yılda gelişmişti.


Bir gün, kiliseye uğradı ve bir teselli aradı.Kiliseye girerken onu, kilisenin sırasına diz çökmüş,hıçkıra hıçkıra ağlarken gören bir rahiple karşılaştı.Rahip ona acıdı ve onu uzun uzadıya konuştukları odasına götürdü.Rahip büyük ölçüde etkilenmişti,onun yaşamını ve gururunu tekrar kazanabilmesi için elinden gelen herşeyi yapabileceğinin mümkün olduğunu söyledi.Ama genç adam,iyi bir katolik olabileceğine söz verecek ve olacaktı.


Genç adam hergün ibadet için kiliseye gidiyor ve ibadet ediyordu ve Allah'a onun hayatını bağışladığı için dua ettikten sonra,beyin huzurunu sağlamasını istiyor ve onun gözünde,iyi bir insan olması için şükran duasını ediyordu.


Rahip, kişisel ilişkileri sayesinde, Avusturalya'daki en iyi plastik cerrahla görüştü.Genç adam hiçbir ücret ödemeyecekti.Çünkü; doktor, rahibin en yakın arkadaşıydı.Doktor genç adamdan çok etkilenmişti.Onun hayata bakış açısı,tüm kötü tecrübelerine karşı mizah ve sevgi doluydu.


Cerrah harika bir şey başardı.En iyi diş ameliyatlarını onun için yaptı.Genç adam,Tanrı'ya söz verdiği her şeyi yerine getirdi..Tanrı da onu harika ve çok güzel bir eş,yedi çocuk ve ileride kariyer için düşündüğü iş hayatındaki başarı ile ödüllendirdi.Eğer Allah'a şükretmezsen ve sana değer veren insanları sevmezsen,toplumda kabullenilemezsin.


Bu genç adam................... Mel Gibson 'du....


Onun hayatı "Yüzsüz Adam" filminin prodüksiyonuna ilham oldu. O hepimizi kendine imrendirdi.Cesareti olan her insana örnek oldu..
 
K

KIRŞEHİRLİ1

Kullanıcı
25 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
YAA SÜPER BİŞEY BU BİR İNSANIN YENİDEN DOĞUSU GİBİ BİR DURUM........RABBİM ONA EL AÇAN HANGİ KULUNA YÜZ ÇEVİRDİKİYÜZ ÇEVİRDİKİ... :'(
 
K

kartalx8

Kullanıcı
19 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Batman
güzel bi mücadele örneği... teşekkürler
 
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok etkileyiciydi... teşekkürler...
 
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
vay canına  :eek:
hayatının bu kadar değişmiş olması ne kadar güzel , verilen fırsatı kullanmayı bilmiş  ;)
 
S

SUNFLOWERS

Teşekkür ederim...
Aslında burdan çok dersler çıkarabiliriz ::)
 
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şaka mı bu ? Hiç aklıma gelmezdi.Bu güzel paylaşım içim çok teşekkür ederim.
İstikrarlı bir ilerleyişe sahip olamadığım için bazen bir şeylerin hatırlatılması gerekiyor.Tekrar
teşekkür ederim.
 
Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
süper di teşekkürler....AZİM İSTEK AZİM İSTEK......
 
B

bıldırcın

Vay be..
Mel Gibson demek şaşırdım valla :eek:
Azmin elinden hiç birşey kurtulmuyor.
Onun hayatı da güzel bir örnek olmuş
Teşekkürler :)
 
S

Samira

Kullanıcı
14 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
biz sadece ihtiyacımız olduğu zaman Allah'a yalvarıyoruz ve dua ediyoruz halbuki onu her zaman anmamız lazım...paylaşım için tşk ederim
 
Ö

ölüdeniz

bu tür yazılar her zaman dikkatimi çekmiştir.teşekkürler :)
 
R

ruki ylmz

Kullanıcı
24 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
gerçekten güzeldi sağol
 
Üst