Girişimci Amazonlar

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Girişimci Amazonlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,230 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Girişimci Amazonlar
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crnkcclr
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Girişimci Amazonlar şaşırtıcı işler yapıyor. Bu kitaptaki örnek kadınlar, girişimcilerin korkularını nasıl aştığının kanıtıdır. 


Kadınlar yaşama sevinçlerini boğan, kendilerini eve hapseden anlayışı artık, üreterek ve kazanarak yıkıyor. Kadın enerjisi, ülkenin hizmetinde yeniden var oluyor.
Kadın çalıştıkça ve ekonomik bağımsızlığını kazandıkça, toplumda söz sahibi olmaya başlıyor. Ama sadece ekonomik kazanç yeterli değil. Kadınlar, sosyal ve siyasal alana da talip olmalılar. Bunu yapmak için ev işlerinde ve çocuk yetiştirmede erkeklerinin yardımına ihtiyaçları var. Kadınlar, erkekleri bu konuda eğitmeliler. Her şeyi başarmak zorunda kalan süper kadınlar olmak yerine, 'erkeğiyle birlikte olan kadın' olmaları yeterli değil.

Toprağa bağlı yaşamın Baciyan-ı Rum'undan, kentli yaşama dönüşen yeni Baciyan-i Rum, bilgi toplumunun yönetimini öğrenenler olacak.Nevval Sevindi

 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hadi hayırlısı. Bu konuları ele alan yazarlarımız arttıkça mutlu oluyorum.
Teşekkürler Gülşahcım.
 
C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bir an önce okumak için sabırsızlandım...
Teşekkürler Gülşah..
 
Üst