gençliğin sorunu sizce hangisi

• Konbuyu başlatan bloodelf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde bloodelf tarafından oluşturulan gençliğin sorunu sizce hangisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,902 kez görüntülenmiş, 73 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı gençliğin sorunu sizce hangisi
Konbuyu başlatan bloodelf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çocuk

şimdi ki gençliğin gerilenmesinin nedeni ne olabilir

• kurtlar vadisi delileri

Kullanılan: 4 5.4%
  • kendini siyaha bürünen rockçılar

Kullanılan: 2 2.7%
  • İNTERNET ve medya

• avrupa ve amerika özentisi

Kullanılan: 11 14.9%
  • ailelerin sorumsuzluğu

• eğitim sistemi

Kullanılan: 18 24.3%
  • bence gençliğin bir sorunu yok

Kullanılan: 3 4.1%
  • bence ..............

Kullanılan: 2 2.7%
  • hepsi :)

Kullanılan: 26 35.1%

• Kullanılan toplam oy
    74
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
bugün inkilap hocamız çok güzel bir konuya girdi... bizim yaşamızda gençlerin yaptıklarını anlattı ve bunu beni çok etkiledi acaba sizce bu gençliğin sorunları ne olabilir?????

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kendimden yola çıkarak söylüyorum..eğitim sistemi

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tartışmaya açık bir konu.....gençliğin sorunu genel anlamda eğitim sistemiymiş gibi gözükse de..aslında gençliğin sorunu, sorumsuzluk içinde yaşadıkları hayatta amaçlarının ve geleceğe yönelik hiç bir beklentilerinin olmaması sonucu,önlerine çıkan ufak bir engeli dağ yapma özelliğine sahip olmaları ve her alanda çok çabuk pes etmeleri..yani sorun gençlerin olmadık yere sorun üretmesi belki...çevremden gözlemlediğim ve kısa bir süre öncesine kadar gazatede okumuş olduğum gençler arasında yapılan bir araştırmaya dayanarak konuştum...tabiki herkes kendinden sorumlu bu benim düşüncem sadece....güzell bir anket konusu teşekkürler bloodelf .....

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
teşekkür ederim yorumlarınız için

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gençliğin en büyük sorunu bence 'Kendini bulamamak'.
Bu sanal dünyanın gerçek yüzünü hissedip de görememek.
Sağlıklı düşünememek...vs.

B

Bülent

kurtlar vadisi delileri : Etkisi olabilir.

kendini siyaha bürünen rockçılar : yaş ilerleyince çoğu normale dönüyor.

İNTERNET ve medya : bardağın dolu tarafını görmek ve yararlı amaçlar için kullanmak kişilerin insiyatifinde...

avrupa ve amerika özentisi : bu da etkili.

ailelerin sorumsuzluğu : bu da etkili.

eğitim sistemi : olabilir ama öğrencilerin hiç mi suçu yok?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kurtlar vadisi delileri : Etkisi olabilir.

avrupa ve amerika özentisi : bu da etkili.

ailelerin sorumsuzluğu : bu da etkili.
;)

Öğrencilerin bu isteksizliği ve umursamazlığı eğitim sisteminden olduğu kadar ailelerinden de kaynaklanıyor. Evdeki yetiştirilmeden..

B

Bülent

dideM' Alıntı:
Öğrencilerin bu isteksizliği ve umursamazlığı eğitim sisteminden olduğu kadar ailelerinden de kaynaklanıyor. Evdeki yetiştirilmeden..
Benim okuduğum dönemde öğretmenlere saygı vardı Didem.
Şimdi bunu göremiyorum.
Biz yolda öğretmenimizi görünce saygılı bir şekilde ceketimizin onünü kapatır, öğretmenimizi selamlardık. Şimdiki öğrencilerde gömleğin yarısı dışarda, kravat iyice gevşetilmiş veya çıkartılmış, ceketler omuzda, sigara elinde bir de öğretmene karşı "enseye tokat, .... parmak" (afedersiniz) davranışları var ki, hiç hoşuma gitmiyor.
Eğitim sistemi, öğretmen ve ailelerde o kadar köklü bir değişim görmedim ama öğrenciler çok değişmiş.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim okuduğum dönemde öğretmenlere saygı vardı Didem.
Şimdi bunu göremiyorum.
Biz yolda öğretmenimizi görünce saygılı bir şekilde ceketimizin onünü kapatır, öğretmenimizi selamlardık. Şimdiki öğrencilerde gömleğin yarısı dışarda, kravat iyice gevşetilmiş veya çıkartılmış, ceketler omuzda, sigara elinde bir de öğretmene karşı "enseye tokat, .... parmak" (afedersiniz) davranışları var ki, hiç hoşuma gitmiyor.
Eğitim sistemi, öğretmen ve ailelerde o kadar köklü bir değişim görmedim ama öğrenciler çok değişmiş
He işte tam bu idi bahsettiğim.. Aile eğitiminden kaynaklanıyor. O zamanlar korku vardı, şimdi kimse hiçbir şeyden korkmuyor.

K

Kristal

Saygının korkuyla duyulması taraftarı değilim.Saygılı olmanın insani bir erdem olmasını öğrenmeliler.
Gençliğin en büyük sorunu sorumsuzluk bence.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
çok haklısın kristal en büyük sorunları sorumsuz olmaları ama bunda ailelerin payı az değil
aman sen okula gidiyorsun evde işlere yardım etmesende olur , aman sen ders çalışıyorsun paran cebinde eksik olmasın , psikolojisi bozulmasın ne derse yapalım diye birşey yok
çocuk hayata evde hazırlanır , hayatı ilk olarak aileden öğrenir
parasız da kalacak evdeki herşeye yardımda edecek
sorunlar uygun dilde anlatılacak sorumluluk almayı küçükken öğrenecek
sonra okul bitiyor , ben oldum diyorlar hayır olmadın asıl şimdi başlıyorsun olmaya ...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Eğitim sisteminden başka ne olabilir ki?

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bülent' Alıntı:
Feveran Estomp' Alıntı:
Eğitim sisteminden başka ne olabilir ki?
Aynı sistemden çok farklı kişiler/kişilikler mezun oluyor Feveran.
Ne güzel belirtmişsiniz.. Çok farklı kişiler/kişilikler.. Ama beklentiler de bu fark gözetilmiyor..