Gençliğe Hitabe..

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde crt tarafından oluşturulan Gençliğe Hitabe.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,424 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Gençliğe Hitabe..
Konbuyu başlatan crt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com******************

Gençliğe Hitabe..
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.
Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
 

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927


 


 
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com


ATATÜRK Devrimlerini hala kavrayamamışsa bu gençlik..Başı kapalı olmuş açık olmuş ne yazar..Zihniyet bozuk olduktan sonra.!
Belliki demokrasi ve özgürlük bol gelmiş hepinize.!Yazık sizin gibi gençliğe ...

 
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com
Atam..
Hiç birşey üretmeden nasıl tüketici bir toplum haline geldiğimizi ..
Kendine ait fikirleri olmayan,televizyondan duyduğu repliklerle konuşan özentili bu gençlik olarak yetiştiğimizi gizleyecek değiliz..
Ama bunlar bozuk sistemin empoze etmeye çalıştığı istisnai geçici durumlardır..
Türk(TÜRKİYE) Gençliği ..
Güçlü kimlik ve karekteri ile tüm engelleri aşacak ..
Emanet aldığımız ve bağımsızlığımızın simgesi bu bayrağı sonzuzluğa taşıyacaktır..
Aksini düşünmek söz konusu dahi değildir..:
BU sözümüzün altına  TÜRK ULUSU OLARAK imzamızı atıyoruz ve izindeyiz..
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir kaç kendini bilmezi Türk Gençliğine mal edemeyiz
Maalesef esaret,savaş ve açlık görmemiş nesil,bugünün kıymetini bilmiyor.Bunları bilmesede tarihini bilmesi gerekir,durum onu gösteriyor ki bu fotoğrafta ki gençlerimiz tarih fakiri
Nedense biz insanlar yaşamadan ders almayı,bir bela gelmeden şükretmeyi bilemiyoruz.
Mustafa Kemal'in başarılarını,büyüklüğünü dünya anladı bizim milletimiz anlayamadı ::)
 
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com
Gaflet-dalâlet ve hattâ hıyanet içine düşülmüş ,19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı dahil  Cumhuriyetle ilgili tüm kutlamalardan rahatsız olanların gün güne arttığı  bir ortamda ...
Gençliğin kişilik-kimlik bunalımı yaşaması normaldir (:)
 
S

selindemir

Kullanıcı
23 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
Yazık gerçekten böyle gençlerden dünyaya gelicek çocuklara, yazık ülkemize... Bu kızların anne olucanı ,çocuk yetiştiriceni düşündükçe içim daha bi acıyor.
 
H

HERHANGİBİRİ

Kullanıcı
22 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
harran
dostlar!
acıma dostum evi yıkılan kişiye acıma dostum kolu bacağını kaybeden kişiye onlar acıncak insanlar değilki gururlu haysiyetli kişiler.Acı dostum geçmişini bilmeyeme acı dostum ne yaptığını bilmeyene acı dostum kendini kaybedene acı dostum gözü değil gönlü görmeyene.......
 
S

selindemir

Kullanıcı
23 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
Haklısın asıl gönlü görmeyene,geçmişini unutup, değer vermeyene acımalı...
 
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com


Ey Atam!

Türk gençliği olarak, varlığımızın en değerli parçası olan, bağımsızlığın, cumhuriyetin ve devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz. Bu karar, onurlu ve ilkeli irademizin göstergesidir.

Bizi hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir. Bizler, bütün gücümüzü senin emanetlerinden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki Türklük onurundan alıyoruz. Senin ilkelerin doğrultusunda attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçli olacaktır.

Varlığımızın ve birliğimizin esası olan bağımsızlık ve cumhuriyet; eğilmeyen başları ve bükülmeyen bilekleriyle buna sahip çıkan onurlu Türk evlatlarının elinde kuşaktan kuşağa aktarılacak, sonsuza dek yaşatılacaktır.

Bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize ve toprak bütünlüğümüze göz diken, onları yok etmek isteyen düşmanların ve onlarla işbirliği yapan içimizdeki hainlerin, satılmışların varlığını biliyoruz. Onlara sinsi emellerini gerçekleştirme fırsatı vermeyeceğiz.

Düşman, en modern silahlarla donanmış olarak en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsa bile, tek yumruk olmasını bilen ulusal birliğimizi bozamayacak, yenilmez Türk gücünün ve inancının zerresini sarsamayacaktır.

Bağımsızlığımızı, cumhuriyetimizi ve toprak bütünlüğümüzü korumak gerektiğinde, içinde bulunacağımız koşullar ne olursa olsun inancımızı hiç yitirmeyecek, bu uğurda can veren şehitlerimizin gittiği yoldan sapmayacağız.

Kudret ve cesaretini 5000 yıllık geçmişinden alan bu gençlik, vatan sevdasıyla yoğrulmuş damarlarındaki asil kanın varlığını bilmekte ve ona layık olabilmek için bütün engelleri aşarak her türlü güçlüğü yenmek azmindedir.

Ey Türk ulusunun ulu önderi! (Türk Gençliğinin Andı)

Her zaman, her yerde ve her koşulda, senin ilkelerinden ayrılmayacağıma, ulusumun çağdaş uygarlık doğrultusunda onurlu bir şekilde yaşayabilmesi için dilimden ve dinimden ödün vermeden elimden geleni yapacağıma, bu amaçla çok çalışacağıma, namusum ve şerefim üzerine söz verir, varlığımı Türk ulusuna adarım.

Ne mutlu “Türk’üm” diyorum.
 
C

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sivilforum.com
Geleceğimizin ,aydınlık yarınlarımızın garantisi  çağdaş TÜRK GENÇLİĞİ ...
Bağımsızık  ve özgürlük senin karekterin ,vazgeçemeyeceğin en yüce değerdir...
Öyle ise  bu değerlerine sahip çık...
 
Üst