Genç Ressam!!

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde M tarafından oluşturulan Genç Ressam!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,017 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Genç Ressam!!
Konbuyu başlatan M
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vega
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
           Ülkenin birinde kral birgün çok güzel bir deniz manzarası çizmesi için ülkenin en iyi iki ressamını çağırır...
resimlerden hangisini beğenirse onu alıcak ve ressama yüklü bir meblağ ödeyecektir...
ressamlardan biri yaşlı ve tecrübeliyken diğeri çok gençtir...
yaşlı ressam tecrübelerinden faydalanarak göz alıcı, cafcaflı bir deniz manzarası çizmeye başlar, genç ressamsa tek tek her damlayı çizmeye çalışmaktadır...
             Bir ay sonra yaşlı ressam resmini bitirmişken genç ressam henüz resmin binde birini bile tamamlayamamıştır...
kral resimlere baktıktan sonra yaşlı ressamın yaptığı resmi beğenir, diğeri zaten bitecek gibi gözükmemektedir...
kral biten resmi alır ve genç ressama çizmesine gerek kalmadığını, diğer resmi aldığını söyler...
fakat genç ressam çizmeye devam eder, balıkların pullarına kadar tek tek uğraşmaktadır...
aradan yıllar geçer, genç ressam artık iyice yaşlanmıştır, ölüm fazla uzak değildir ancak hala resmin yarısı bitmemiştir...
bir arkadaşı daha fazla dayanamaz ve ressama sorar...
- artık iyice yaşlandın, bu resmi bitirmeye ömrün yetmeyecek, neden sen de diğer ressamlar gibi resmini bitirmiyorsun..?
ressam şöyle der...
- ben; bu resme bakıp deniz zannetsinler diye değil, denize bakıp resim zannetsinler diye çiziyorum...

Alıntıdır

D

donnie darko

Kullanıcı
13 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ilginç bi öykü:)

gerçek olandan daha gerçek yok idealist olacaksan sınırları olsun yoksa bir ömür boşa geçer:)

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben; bu resme bakıp deniz zannetsinler diye değil, denize bakıp resim zannetsinler diye çiziyorum...
Güzeldi teşekkürler :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
adam şu denizi bitirebilmişmi acaba

D

donnie darko

Kullanıcı
13 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tutankhamon' Alıntı:
adam şu denizi bitirebilmişmi acaba
muhtemelen resmi çok gerçek olmuştur ordada boğulmuştur:)

hikayenin sonu bizim hayal gücümüzle şekillenecek olursa benim hikayemde resmi bitirdikten sonra yorgunluğunu atmak için rahatlamak istemiş ve resminde yüzmüştür. düşünemediği bir şeyde denizi derin çizmiştir onun için kurtulamamıştır...fazla mı oldum ne:)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
benim aklıma daha farklı bişi geldi adamın bence hayali deniz kıyısında bir ev adamı denizi yaptıktan sonra bir kıyı kıyıda bir kulübe bide sandal olta falanda çizdimi emekliliğini orada yaşayacak zannımca

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben; bu resme bakıp deniz zannetsinler diye değil, denize bakıp resim zannetsinler diye çiziyorum

En iyisini yapmaya çalışması güzel ama  biraz abartmış sanki :)
Teşekkürler paylaşım için...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Abartılı değil mi biraz?
Yani... yoksa başka bir şey anlatmak istedi, ben mi anlayamadım?
Yorumlara bakınca, yalnız olmadığımı gördüm gerçi ama... :)
Teşekkürler Merve.

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bilmıyorum bana pek abartii gibi gelmedi ama yanı tabi sizin düşüncelerinize elbette saygı duyarım :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
M' Alıntı:
ben; bu resme bakıp deniz zannetsinler diye değil, denize bakıp resim zannetsinler diye çiziyorum...
Daha öncede okumuşmuydum tam olarak anımsamıyorum.. Daha önce nasıl yorumladım onuda anımsamıyorum..
Ama bu söz harikaydı ya.. Gerçekleştirmesi zor ama harika bir söz.. Konu genel itibarı ilede hoşuma gitti..
Teşekkür ederim paylaşım için..

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
evet kocaman bir hedef ama belkide azıcık anlam için imkansızı arzulamakta iyidir... yani şimdi tamam adam abartmış gibi geliyo belki ama anlamsızca yaşamaktansa insanların denize bakınca düşündükleri bir resmi yapmayı hayal etmek ve bunun için uğraşmak daha iyidir...