GELECEK ve TÜRKİYE

• Konbuyu başlatan CaspeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde CaspeR tarafından oluşturulan GELECEK ve TÜRKİYE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,799 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı GELECEK ve TÜRKİYE
Konbuyu başlatan CaspeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gelecek ve Türkiye

Gelecekte hayat bilgisayar, Teknoloji, Araştırma,.. vs. üzerine kurulacaktır. Evde oturduğun yerden ticaret, eğitim, bankacılık vs. yapacağınız yüzyılda Türkiye’nin yeri neresi olacak? Üretici mi? Tüketici mi? 1.Dünya ülkeleri mi? 3-4 Dünya ülkeleri mi? Daha bankamatik kartlarını bile kullanamayan, bankalarda fatura ödemek için günlerini harcayan insan topluluğu, maaş kuyruklarında vefat eden emekliler topluluğu mu yoksa evimizden sipariş edebileceğimiz, evimizden ticaretimizi yapacağımız, tek bir kartla kimlik, ehliyet, kredi kartı, ulaşım bileti, sağlık bilgilerinin olduğu Türkiye’nin neresinde olursak olalım bu kart ile istediğimiz doktora gittiğimizde doğduğumuzdan bu yana başımızdan geçen sağlık sorunlarını, röntgen filmlerini, sağlık testlerini, doktora bildiren bir global sağlık sistemi mi? Bu hayal değil sadece basit bir e-Türkiye örneklerinden biri.

Genç nüfusun çoğunlukta olduğu ülkemizde eğitime önem verirsek, hayatımızın her anında bir şeyler öğrenme, öğretme felsefesini özümsersek, fedakar olursak, az ile yetinir ve şükredersek, yardımlaşırsak, vatanımız için fedakarlık yaparsak, yurtdışına gitsek de öğrendiklerimizi öğrendikten sonra gelip ülkemizin kalkınması için çalışırsak, yurt dışında çalışsak ta yatırımlarımızı ülkemize yaparsak ve tabii ki önemlisi ülkemizin yönetimi akıllı, bilinçli ve bilgili insanların elinde olursa, ülkenin Enerji politikası, Eğitim politikası, Sanayi politikası, Ticaret politikası, Teknoloji politikası... gibi standart politikaları olursa, bu konularda uzman kişilerin belirlediği ve yönettiği bir ülke, eğitime, insana, teknolojiye ve özüne sahip çıkarsa o ülke asla ve asla geride kalamaz. Ülkemiz kaliteli ürünler üretmeli ve yerli malı tercih edilmeli.

Eğer eğitime önem vermezsek ülkemiz teknoloji için yabancılara dünyanın parasını akıtırlar ve her an değişen teknoloji için akıtılan paralar zaten çökmüş olan ekonomimizi bitirir.

Bunun için uyanalım Türkiye!

Bu bilişim furyasında kendimizi geliştirip her aile bir Amazon.com, Yahoo.com, Microsoft, Intel gibi firmalar kurabiliriz ve dünyada kuzu değil çoban oluruz. İşte o zaman Türkiye’nin günü. İşte o zaman bizim günümüz.

C

cvrzet

Kullanıcı
1 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
paylaşım için teşekkürler
sana katılıyorum uyanalım kesinlikle
ama sanki birileri bize uyku ilacı verip uyutuyo önce bunlardan kurtulalım.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
biz bu kafayla tabiki de tüketici toplum olarak devam ederiz..
birşeylerin değişeceğini sanmıyorum..

B

blueapples

Kullanıcı
1 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
cvrzet' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler
sana katılıyorum uyanalım kesinlikle
ama sanki birileri bize uyku ilacı verip uyutuyo önce bunlardan kurtulalım.
kesinlikle katılıyorum.... :mad:

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
gerçekten hayal etmesi bile okadar güzelki bu yazdıklarını ama öncelikle bizim nisanımızın neyi değişmesi gerek biliyomusun dürüstlük anlayışı... çünkü yalan dolan hırsızlık hile manivi değerlere saygısızlık komşuya saygısızlık tarihimize saygısızlık çevreye saygısızlık yanii içsel temizlik yok  vs.. öncelikle daha güzel ahlaklı olmak şart daha sonrada eğitim sağlık ve tüm alanda gelişmeeee ............ güzel günlere ilerlemek dileğiylee...

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
berrak' Alıntı:
gerçekten hayal etmesi bile okadar güzelki bu yazdıklarını ama öncelikle bizim insanımızın neyi değişmesi gerek biliyomusun dürüstlük anlayışı...
çünkü yalan dolan hırsızlık hile manevi değerlere saygısızlık
komşuya saygısızlık tarihimize saygısızlık çevreye saygısızlık
yanii içsel temizlik yok  vs..
öncelikle daha güzel ahlaklı olmak şart daha sonrada eğitim sağlık ve tüm alanda gelişmeeee ............
güzel günlere ilerlemek dileğiylee...
katılıyorum
eğitim şartt

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Eğitim şart ama eğitilmek isteyen oran çok düşük, yeni nesil çocukların hiçbiri okumak istemiyor  :(  ::)

S

SaaNDaaL

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Rize
bizim dier ülkelerden fazla yanlarımız bile var ama biz bi şekilde değerlerimizin farkıa varamadan  bir tür iç oyunlarla icatlarımızın ismi duyulmadan ortadan kaldırılıyo başka bi yanı ise adam su ile çalışan araba buluyor amerika adama sahip çıkıyor biz ne yapıyoruz?????

bizim bilgili insana  değil bilgilere  sahip çıkan insanlara ihtiyacımız var

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
ya okusada örneğin sınava giren öğrenci sayısı 2007 de 1850000
kazanan 450000 den az
iş bulabilen 50000 den az
bunu orana vurduğumuzda baya bir az dimi

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
TÜRK' E TÜRKTEN BAŞKA KİMSE SAHİP ÇIKAMAZ ÇIKMAMALIDA,,,, ATATÜRK NE DEMİŞ BEN İNSANIN ÇALIŞKAN VE TEMİZ AHLAKLISINI SEVERİM BİZ HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ YETERKİ İÇ DENGELERİMİZ BOZULMASIN...

S

SaaNDaaL

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Rize
simurg_288' Alıntı:
ya okusada örneğin sınava giren öğrenci sayısı 2007 de 1850000
kazanan 450000 den az
iş bulabilen 50000 den az
bunu orana vurduğumuzda baya bir az dimi
rakamlar herşeyi  göz önüne seriyor.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Mavison' Alıntı:
Eğitim şart ama eğitilmek isteyen oran çok düşük, yeni nesil çocukların hiçbiri okumak istemiyor  :(  ::)
  Okumak bayağı bi zorlaştı artık! bilmiyorum bu Türkiye'nin hali ne olacak 'Allah yardım etsin bu millete'

Türkler geleceğini yaşamını  %80'ni sözde  ağızda bitiriyor.böylelikle bilmiyorum artık ne olacak!?

P

Paradoks

Mavison' Alıntı:
Ben varım okumak isteeen Mavison.. :) Tüketiciden ziade üretici olmalızzz.. Ülkemizde genc nüfuss cocuglukla bu degeri bilincinee varılıp hareket edilmeli. Okumaa tesfik edilmeli gencler ve bu imkanlar verilmelii.. :-\

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet gençler okumak istemiyor çünkü sürekli sistem değişiyor ,
okuma süresi artıyor ,
ekonomik durum dolayısı ile gençler biran önce çalışmak istiyor ,
fakat sistem o kadar bozuk ki ikisini aynı anda sağlayamıyor..
ya okuyup geç hayata atılacaksınız , yada hayata erken atılıp eğitiminizden vazgeçeceksiniz.. :(

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
okyanusya bunun bi örneği de benim :) ben hala daha hem okuyup hem çalışıyorum 7 yaşından bu yana..

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ah canım sorma biz yine iyiyiz bizim zamanımızda liseler 3 sene idi şimdi ise liseler ve orta öğretim sanırım toplam 13 sene oldu.bide bunun üniversitesi var mastırı doktorası aman aman  :p