Frenleyin, yönünüzü değiştirin, gazlayın!

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Frenleyin, yönünüzü değiştirin, gazlayın! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,602 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Frenleyin, yönünüzü değiştirin, gazlayın!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Başarıya giden yol çoğu zaman başarısızlıktan geçiyor. Peki başarısızlık durumuna nasıl tepki verilmeli? Başarısızlık bir son mu yoksa bir fırsat  mı? Başarılı olmuş 11 girişimci, başarısız olurlarsa nasıl yeniden başlayacaklarını açıkladı. İşte ilginç tespitler...

Başarılı olmuş 11 girişimci, başarısız olurlarsa nasıl yeniden başlayacaklarını açıkladılar.

1. Kirayı halledin, sonra başka bir girişime yelken açın.

“İyi bir iş çıkaracağını düşündüğüm umut verici bir işe atlayıp satmaya başlardım. Kiram dolduğunda ise başka bir işe geçer devam ederdim. Bir yerde yapılabilecek durumda bir iş varsa ve ben buna kalbimden inanıyorsam gerisini düşünmezdim.” Barbara Corcoran, Corcoran Grubu’nun ve Shark Tank’ın kurucusu

2. Bir blokçu hükümet kurun.

“Blockchain teknolojisi, işlemleri hızlandırır, maliyetleri düşürür ve dolandırıcılık şansını azaltır. Bunu kimsenin idare edemediği bir defter ve veritabanı olarak düşünün. Tüm veriler tamamen şeffaftır. Yeni başladıktan sonra yeniden inşa etmek için bir mantra bulundursaydım bu “Her ne pahasına olursa olsun özgürlüğünüzü geliştirin” olurdu. Tim Draper, DFJ’nin kurucu ortağı.

3. Tarih okuyun ve arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin.

“İlk olarak,her şeyin tarihini okurum.İnsanda tarih duygusu yoksa başına ne gelirse gelsin diğer insanların başlarına böyle durumların gelmediğini düşünüyor. Başkalarının kendilerini kurtardığı büyük düşmeleri öğrenmekte fayda var.

Doruklar ve vadiler olacak. Vadilerde kendinizi kaybetmeyin. İnsanlar sosyal hayvanlardır. Ne kadar kötü olursa olsun, cenaze faslını düşünmekte fayda var. Şöyle düşünün cenaze töreninde en az 150 kişinin bulunması gereklidir. Ağınız sizin için mükemmel bir emniyet ağıdır.İnsanlarla sürekli iletişim halinde olmanın depresyon, endişe ve huzursuzluktan kurtulmanın en iyi yol olduğunu gösteren birçok bilimsel araştırma bulunmaktadır.” Tai Lopez, sekiz rakamlı bir çevrim içi imparatorluk inşa eden çok sayıda milyon dolarlık işletmenin yatırımcısı ve danışmanı.

4. Eski girişiminizin ardından 3 gün yas tutun, sonra yeni girişiminizin zaferini kutlayın.

“İşletmelerde çoğu zaman başarısız oldum, yeni başlangıçlar yapmayı düşünmek benim için zor değil. Bir iş kaybı veya büyük bir başarısızlıkta yas tutmak için kendime üç gün veriyorum. Bundan sonra, geri dönüşümü gerçekleştirebilmek için sermaye ve altyapı inşa etmeyi planlıyorum. Yeni planımı yürütmek için hatırlatıcıları günde birkaç kez ayarlıyorum.”  Com Mirza, Mirza Holding CEO’su (sekiz şirkette ardı ardına başarısız oldu ve bugün 600’den fazla çalışana sahip dokuz rakamlı bir imparatorluk işletiyor.)

5. Başınıza gelen felaketleri fırsata dönüştürün.

“Bu aslında 20 yıl önce bana oldu, bu yüzden bunun olup bittiğini hayal etmek zorunda değilim.Bir şirketten atıldım ve yüzde 300 büyüdüm. Bu büyük kayıp bana geldiğinde, kendi işime sahip çıkmanın ve kendi kaderimin ustası olmanın vaktinin geldiğine karar verdim. Yeteneklerime olan inancımı hiç kaybetmedim. İşlerimi doğru yapabilme becerim üzerinde durdum. Olumlu kaldım ve kendimi her zamankinden daha büyük düşünmeye zorladım.” Jim Mathers, Kuzey Amerika Enerji Danışmanı Grubu CEO’su

6. Frenleyin, yönünüzü değiştirin ve gazlayın.

“Tekrar başlasaydım,yeni bir girişim için arzuladığım sonuca meditasyon ve sessizlik içinde odaklanmak isterdim. Hedeflerimi belirler, strateji oluşturur, etrafımda bir ekip kurardım.Girişimimi para veya teşviklerden daha büyük bir “neden” ile güçlendirirdim. Ardından, pazarlama, operasyon ve finans numaralarımı kullanırdım. Ve unutmayın:Bu bir maraton, sprint değil.” Roy McDonald, OneLife’ın kurucusu ve CEO’su

7. Sermaye kaynaklarınızı değerlendirin.

“Her şeyi kaybettiyseniz, iki seçeneğiniz vardır:Ya kendinizden uzaklaşın ya da aynaya bakın ve birkaç ciddi soruya cevap verin.Şunlarla başlayın,Yaşamıma (ilişki, entellektüel, fiziksel, manevi ve finansal) baştan başlayabilmem için hemen herşeye erişmem mümkün mü? Yaşamın sürekli bir geri bildirim olduğunu unutmayın.Sonuçları incelemeniz ve istediğiniz sonuca ulaşmak için düşüncelerinizi, sözcüklerinizi ve eylemlerinizi değiştirmeniz gerekir.” ENERGI CEO’su Craig Lack ve Performansa Dayalı Sağlık Planları yaratıcısı

8. Yeni hayat felsefenizi paylaşın.

“Eğer bir girişimci iseniz, zaten her yıl baştan başlamak gerekiyor. Sistemleri, kişileri, süreçleri ve finansal tabloları yenilemeniz gerekiyor. Sevdiğiniz, neyde iyi olduğunuzu bildiğiniz ve piyasanın ihtiyaç duyduğu yerden başlayın. Zorlayıcı bir süreç oluşturun. Görüşünüzü paylaşın. Daha derin yatırım yapmadan önce piyasayıda test edebilirsiniz.” Maury Rogow, Rip Media Group’un CEO’su

9. Masraflarınızı azaltın, daha fazla seyahat edip yeniden keşfedin.

“Çalışmalar göstermiştir ki seyahat yaratıcılığı geliştirir, stresi azaltır, ve duygusal olarak sizi sarj eder. Ben her şeyi bırakıp Tayland’da tekrardan başlardım. Geri dönüşümünüzü gerçekleştirmek için daha az bir mülkiyete ve arınmış bir enerjiye ihtiyacınız vardır. Tanınmayan bir ortam taze fikirler getirir.

Giderleriniz ayda sadece yaklaşık 1000 dolar olmalıdır. Yoga yaparken ve mango smoothies içerken, nerede yanlış yaptığımı düşünürdüm ve sonraki adımlarımı strateji haline getirirdim. İnternet üzerinden, zengin ülkelerdeki müşterilere ürün veya hizmet satardım.” Öznium’un sahibi Phil Suslow.

10. Amacınızı bulun.

“Üç kere kaybettim. Deneyimden öte zihniyet her şeydir. Tutumunuzu sıfırlamak için zaman ayırın. Hepsini kaybetmek çok zor hatta yıkıcı ama kaybedenlerin tutumu herşeyi daha da zorlaştırıyor.İlk etapta kurduğunuz nedeni belirleyin. Amacı neydi? Bunu, yeniden inşa etmenin temel motivasyonu olarak kullanın. Tüm dramatik olaylar geçecek, ancak sonrasında yönümüzü seçmek zorundayız, yukarı veya aşağı.” John Hanna,” Varlıklı Yolu ” yazarı ve Fairchild Grubu CEO’su

11. Deli gibi ağ kurun.

“Kabilenizde kim olduğunu öğrenin. Değerlerinizi belirleyin ve birisinin görüşünüzü paylaşıp paylaşmadığını kontrol edin. Ardından, size yardımcı olabilecek çeşitli bir grup insanı bulabilmek için olabildiğince çok etkinliğe katılın. Hatta etkinliklerde vakit kaybetmek istemiyorsanız lobide oturun muhtemelen doğru insanlarla bağlantı kuracaksınız ve sonrasında bir tanede olsa geri dönüş alacaksınız. Korkusuz olun ve herkesle konuşun.Bir odaya nasıl sahip olabileceğinizi öğrenin ve yardım istemekten korkmayın.” Listen Trust’un kurucu ortağı ve CEO’su Craig Handley.

Yazar: Asiye Gül Şen
Kaynak: http://www.egirisim.com