FOTOKOPİ OLMASA HALİMİZ DUMAN

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan FOTOKOPİ OLMASA HALİMİZ DUMAN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,443 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı FOTOKOPİ OLMASA HALİMİZ DUMAN
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tnctrkcell
T

tnctrkcell

FOTOKOPİ OLMASA HALİMİZ DUMAN

Varan 1: Fotokopi makinesini icat eden adama en çok teşekkür etmesi gereken kitle üniversite öğrencileridir. Dersi derste öğrenen, laboratuvarda deneyi koklayan daha doğrusu hisseden, sadece kendi tuttuğu notlardan çalışan kaç üniversite öğrencisi var ciddi manada merak ediyorum!

Varan 2: Elinde ders notları fotokopiciye giden arkadaşınıza selam sabahtan sonra ilk söyleyeceğiniz şey bellidir: “Abiciğim ne çektiriyorsan bana da çektir!” Her bahsine varım sınav öncesi fotokopi sendromu yaşamayan öğrenci yoktur. Olsa bile o umudunu kesmiştir artık öğrencilikten. Sadece pasoya ve öğrenci kimlik kartına sahiptir öğrencilik namına.

Varan 3: “Sıranın altında üstünde fotokopileri, çalışma notlarını (!) kaldırın.” Vize-final zamanında bu cümleyi kurmayan asistan var mıdır? Yorumsuz.

Varan 4: İktisat derslerine teori olacak bir şey açıklıyorum: Öğrenci milletinin vize-final haftası cebinde para kalmaz. Bu dönemde eğlenceye, yemeye içmeye para harcanmaz. Ancak… Tüm paran fotokopici Necmi Abi’ye gider. Tam bir sektör olmuştur fotokopicilik.

Varan 5: Üniversitede popüler olmanın yolu çok kolaydır. Ne genç bir yazar olmanıza gerek var, ne de bir dizide başrol oynamanıza. Çok değil, bir dersin tüm derslerine girin. Ön sıralarda oturun. Tahtayı olduğu gibi defterinize çekin. Ve bu defterin üstüne isminizi yazarak civardaki fotokopicilere dağıtın. O hafta herkes sizi konuşur. Bakınız: “Gözde’nin notları var mı sende?”

(alıntı)

A

ayben

Kesinlikle hepsi doğru, sınıfın en başarılı öğrencilerinden ol ama gene fotokopisiz yapama ;D
Kimi hocalarda derse giremedikleri zaman kitaplarından fotokopi dağıtırlardı  :-X
Aslında kötü bir durumdu bence ama sevinenlerde oluyordu tabi ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
;D  ;D Çok güzeldi.. Teşekkürler..

T

tubix

Kullanıcı
30 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
çok güsell ve doğruu paylşaımın için sağol  :) :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
''''''''Fotokopi makinesini icat eden adama en çok teşekkür etmesi gereken kitle üniversite öğrencileridir.''''''''

(malesef) abd li  bi amcamız icat etti. :) adının önemi yok):) yine amerikalıların işi... ama hayırlı bi iş ve teşekkürü de fazlasıyla  hak ediyo tabi...:)

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
gerçekten çoook doğru
finaL haftasındayız buhafta ve eLimde sayısını biLe biLmediğim kadar çook fotokopi var.
ayrıca kredimin 4/1' i fotokopi parasına gitti :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Öğrenciliğin iki meşhur yanı;  1- Fotokopi, 2- Temelini hep patates ve yumurtaya dayandırdığımız yemekler :)

S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
yüzde yüz doğru
üniversite yıllarımı anımsadım sağol...

S

senarist081

Günlük hayatımızda gerekli olan bir araç,görüşlerinize de tamamen katılıyorum...